Arçelik Leydi 170

Başlatan necati, 10 Kasım 2004, 20:18:49

necati

Arçelik Leydi 170 bulaşık makinasının elektrik şemasını
nereden bulabilirim

Pcwh proteus picstartplus galep4
[email]entegreterbiyecisi@yahoo.com[/email]

salim ALTIN

merhaba.
Arçelik tüketici hizmetlerini ara. isteğini onlara ilet sanırım yardımcı olurlar.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

yıldırım ak

Arçelik şemaları dışarıya veriyormu ? Yani her isteyen istediği ürünün şemasını alabiliyormu ?

Saygı ve Sevgiler...
"... Bana kulluk et; Beni anmak için namaz kıl" (Taha 14)

aster

Arçelik şemalarını dışarıya vermez ancak serviste bir tanıdığınız varsa alabilirsiniz
arızanızı tarif ederseniz bilgimiz dahilinde size yardımcı olalım

necati

Alıntı yapılan: "aster"Arçelik şemalarını dışarıya vermez ancak serviste bir tanıdığınız varsa alabilirsiniz
arızanızı tarif ederseniz bilgimiz dahilinde size yardımcı olalım

makina açıldığında

su giriş valf i açılıyor
deterjan kapağı açılıyor
su alıyor ve sonra valf i kapatıyor
isitici çalışıyor
su puskurtme pompası  çalışmiyor  **********
su boşaltma pompası suyu boşaltiyor
/////////////////////////////////////////////////////////////////
su yu iceri püskürten apartlar rahat dönüyor
su puskurtme pompası  motorun da yanik gibi bir hal yok
sargısı pırıl pırıl herhangi bir koku yok
makinanın alt kımın da ve sokülmesi zor
paneldeki kireç gösterge ışığı sonuk
//////////////////////////////////////////////////////////////////
herhangi bir limit sw sanki bu isi egelliyor

ilginize teşekkür ederim
necati
[email]entegreterbiyecisi@yahoo.com[/email]

yıldırım ak

Makine bir müddet kullanıldıktan sonra belli bir zaman kullanılmadan bekletildimi ?

Saygı ve Sevgiler...
"... Bana kulluk et; Beni anmak için namaz kıl" (Taha 14)

aster

Dostum resimde yerini ve görüntüsünü verdiğim mikrosivice bir bak oksit olmuş olabilir yerine tırnaklı geçmedir özelliği kam kolu uzuncana kepçe gibidir bulunduğu yer su kabının ortası dır bir nevi şamandıra gibi çalışır ilk çalıştırmada buraya dikkalice bak su yukarıdan bu hazne akmaya başlayacak ve dolunca sivici hareket ettirip bir sonraki adıma geçmiş olması gerek bu işlem öndeki kurma ilerleme düğmesinin 2/5 turunda gerçekleşmesi gerekir düğme o pozisyonda kalıp bekliyormu ? eğer bozuksa hazırını bulamazssan bu basma kolunun uzun olan tipinden alıp o şekle getirmen gerekecek (resimdeki elle o şekle getirilmiş halidir ). üst kapagı söküp yan kapagı alacaksın ki bu bölüme ulaşasın. kolay gelsin
bu işleri yaparken elektiriği kesmeyi unutma dikkatli ol ve eldeki bulgura dikkat et