IEC60870-5-103 protokolü

Başlatan picman, 11 Mart 2013, 20:01:37

picman

Arkadaşlar OG kesici aşırı akım rölesine uzaktan açma kapama yapmak istiyorum röle THYTRONIC NA011 bu röle dökümanından anladığım kadarı ile IEC60870-5-103 protokolü ile haberleşiyor. daha üst modelleri var onlarda MODBUS/RTU desteği de var fakat bu cihaz da anladığım kadarı ile yok. şimdi bu protokolü araştırıyorum. pic ile bu protokolde veri gönderecek ve alacak bir program yapabilirmiyiz. protokol biraz karışık gibi görünüyor. bu konuda çalışma yapan oldumu acaba.
Bilgi paylaştıkça artar..

picman

bende bu durumu tahmin etmiştim sanırım. bu protokol ile uğraşan olmamış. ingilzce kaynaklar buldum tercüme etmeye çalışıyorum. sonuca ulaşırsam bilgileri paylaşırım. fakat hala yardıma açığım :-=

ErsinErce

http://www.c-epc.com/en/Products/SourceCode/index.htm
-101 ve -104 için yazılmış master slave kodlar buldum belki işinizi kolaylaştırır

picman

iyice umudumu kaybettim arkadaşlar pek kayda değer birşey bulamadım. projem sekteye uğradı şu an. protokolün yapısı ile ilgili birşeyler buldum fakat doğru düzgün birşey anlayamadım. bu konuda çalışma yapanda hiç olmamış sanırım. türkçe kaynak olsaydı bu konuda çok güzel olacaktı fakat bulamadım böyle birşey. IEC60870-5-103 protokolü yaktın beni  :'(

z

Biz Türklere hizmet için büyük bir fırsat yakalamış bulunuyorsun.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com