POWETIP 320x240 GLCD driver

Başlatan thenorthstar, 13 Mart 2013, 14:37:51

CLR

@thenorthstar
Bu lcd'nin picle veya başka bir işlemci ile hazır programını bulman çok zor, daha önceki mesajlarımda yazmıştım. Ya sen yazaksın, ki diyorsun deneyimim yok, o zaman lcd driver IC satın alman ve gerekli donanımını hazırman gerekiyor ki bu defada extra maliyet ve zaman harcayacaksın. Chip'i al, pcb çiz ve yaptır vs  bundan dolayı çok uğraşırsın yazdım. Mesela aşağıdaki veya benzerini satın alabilirsin.Toplamda 12.34$'a evine kadar gelir ama pcb vs uğraşman gerekiyor. SED1335'in sürücü programını heryerde bulabilirsin. Ama bence değmez, bir önceki mesajımda yazdığım özelliklere sahip başka bir lcd satın al sana tavsiyem.

http://www.ebay.com/itm/1PC-EPSON-SED1335FOA-SED1335F-LCD-Controller-IC-NEW-A252-/190593686981?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c6044ddc5

Backlight için(genel bilgi olsun) : Görüntü benim için önemli değil diyorsan backlight'ı yakmasanda karakterler görünüyor çoğu lcd'de ama hoş olmuyor tabii. 2-3 ledle olurda, iyi olmaz, çünkü led backlight'lı lcd'lerin ışıkları homojen dağılır(ışık bir yüzey üzerinden tüm ekrana dağıtılır) ama senin koyacakların dağılmaz yani ledlerin bulunduğu yer çok parlak diğer yerler sönük olur.   

Knowledge and Experience are Power

thenorthstar

Çok Teşekkür ederim Hocam.