Next Generation BeagleBone

Başlatan subram, 19 Mart 2013, 16:41:14

Saruman

Alıntı yapılan: Firzen - 26 Nisan 2013, 00:05:15
bence de yapmalıyız yaz geliyor vaktimiz de oalcak gibi bence.
Ben yardım etmeye çalışırım bana konu verilirse.

Sonra 32F4 'lere dönmesin...  ???

Firzen

işte dönmeden bir kitapçık yapmak lazım pdf epub neyse artık. Çünkü MSP430 pdf inanılmaz tuttu bizim hocalar derste referans kaynağı olarak kullanıyordu
Kararsız...

muhendisbey

Alıntı yapılan: cinque - 25 Nisan 2013, 21:39:21
Ben ubuntu 12.10 quantal ile kullanıyorum apt-get komutları güzel çalışıyor.
Hocam ben de ubuntu yüklemiştim. apt-get komutları çalışıyordu ancak ubuntu stabil çalışmıyordu. Bazen enerji verildiğinde hataya düşüp başlamıyor bazen çalışırken tüm ışıkları sönüp kapanıyordu. Güç ile ilgili olabilir belki bilemiyorum ama ben bunları tecrübe ettim. Bozuk muydu diye sorarsanız hayır, angstrom stabil çalışıyordu. Cloud ide'ye erişimde falan hiçbir sıkıntı çıkmadı.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Niyazi_SARAL

Selam,

Çizgi Tagem stand-by konumunda. Bu konumda bile 7 çevrimen ile 200 saat daha eğitim videosu ekledik. Bakalım yeni dönem nasıl olacak :)

Bu arada 200 adet BeagleBone Black ve 200 adette Rasberry PI getirtmek istiyoruz. Son yaptığımız ST kampanyası benzeri iyi bir fiyat ile (maliyetmiz neyse o) satacağız. Yardımcı olur musunuz? Nereden ne fiyat alabiliriz?

Öncelik bu forumun kullanıcılarında olacak :)

Saygılar,
"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

MC_Skywalker

Ben Newarktan aldım  Shiping dahil $45 mal oldu.

muuzoo

gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

MC_Skywalker

"Shipping Method    UPS Intl. Priority Air - 1-3 days (Order by 6:00 PM EST)"  olarak seçtim

muhendisbey

Niyazi hocam, seçeneklere cubieboard'ta eklense iyi olur. Benim elimde bir tane var, resmen canavar. İşletim sistemi yelpazesi de iyi. Android ve Ubuntu yüklenebiliyor. Bir ikincisini almak istiyorum ancak gönderim ücreti uçuk.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Firzen

Bende tigaldan aldım

ama daha gelmedi :(
Kararsız...

ahmet_zxc

ben farnel in türkiye distribütöründen 42 euro ya Rasbperry aldım.

fiyata çok takılmadım çünkü geliştirmemi yapıp ürün ortaya çıkınca o kısmı düşünürüm düşüncesindeyim.

ancak yazılımcı arkadaşlarım android ve linux öğrenmeye çalışıyorlar, buda bizi çok yavaşlatıyor.

bu kartların windowsla çalışanı olsa birçok şeyi daha hızlı yapabiliriz.

subram

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 31 Mayıs 2013, 14:33:16
"Shipping Method    UPS Intl. Priority Air - 1-3 days (Order by 6:00 PM EST)"  olarak seçtim

Dediğiniz shipping'i seçince 93$ ekliyorlar. Bir terslik mi var acaba?
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

camby

Saruman

Firzen

Alıntı yapılan: silvercopper - 15 Kasım 2013, 21:55:34
Heyecanla aldık kenara attık.
Valla Bir yerde haklısınız hocam ama bir eğitim videosu hazırlansa sırf Driver nasıl yazılır ile ilgili.
Ben bu aralar sadece bunu araştırıyorum nasıl yapılır pointer vs nasıl burada kullanılır bilmiyorum çünkü :(
Kararsız...

camby

Valla stm bulent hocaya ikramiye vermeli , videoyu da pazarlama bolumu iyi calissa da kendileri yapsalar