ccs c programında yazılmış led sürekli yanıyor

Başlatan Recep METE, 20 Mart 2013, 11:24:23

Recep METE

Bu sorun tamamen osilatöre takılan, 22pF zannedilen ama 22nF olan mercimek kondansatörler yüzünden oluyormuş.Kondansatörler değiştirilerek sorun tamamen çözüldü.Ancak işin acemisi olmak sebebiyle onca emek,onca sıkıntı,masraf,araştırma,düşünce,bunalım yaşandı.Sonuçta saçlarım biraz daha beyazladı ama araştırma neticesinde çok şey öğrendim.CCS C  'deprogram yazmada ve breadboarda devre kurmada bir sıçrama yaptım diyebilirim.Ne demiş atalarımız "Bir musibet,bin nasihattan iyidir." diye.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

Gökhan BEKEN

İşi oldu bittiye getiriyoruz, herşeyi tam araştırmadan iş yapıyoruz, okuduklarımızı yarım yamalak okuyoruz. Bende de var bu tembellik ve dikkatsizlik. Sonuç: Zaman israf oluyor.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

sifirzero

kardeşlerim aynı sorun bendede var ne yapmam lazım yazılanları okdum ama dendim olmuyor led sürekli yanıyor.
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

mehmet

Kod, sema, resim gibi bizim anlayacağımız
türden materyaller paylaşırsanız, forum
yardımcı olacaktır.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

Recep METE

Ben bu sorunu mercimek kondansatörleri  yerinden sökünce  çözmüştüm. Kodlarını bir görelim, kodunda bir yanlışlık yoksa kesinlikle donanımsal sorun vardır.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

sifirzero

arkadaşlar aynı sorun bendede vardı.mclr ucuna 10k direnc bağla ve voltajını 5volt olsun veya 5.3 falan.osilatör ayarlarını tam yap diren kullanmaya özen göster.
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

sifirzero

Recep METE

Alıntı yapılan: sene35 - 29 Mayıs 2015, 11:26:15
çözdüm abilerim.kodlar yanlışmış.

Açıklar mısın kodlarda ne gibi yanlışlık varmış. Biz de bilelim.

sifirzero

abi hatırlamıyorum baya oldu.

mesaj birleştirme:: 29 Mayıs 2015, 15:58:22

recep abi bu ccs öğrencez inşallah.siteyi incelermisn abi. www.snelektrik.com

Recep METE

Alıntı yapılan: sene35 - 29 Mayıs 2015, 15:56:20
abi hatırlamıyorum baya oldu.

mesaj birleştirme:: 30 Mayıs 2015, 05:58:22

recep abi bu ccs öğrencez inşallah.siteyi incelermisn abi. www.snelektrik.com

Site senin mi ustam.Harika bir site yapmışsın. Bir de birşey bilmeme yatıyorsun. Sen bizi de geçmişsin be hafız.