sim900 için pcb tasarlıyoruz

Başlatan Gökhan BEKEN, 20 Mart 2013, 17:12:26

Gökhan BEKEN

Soran arkadaşlar oldu,
sim900 için zamanında areste çizdiğim kılıfın indirme linki: http://dosya.co/rq6821qgc1oj/sim900.LYT.html?killcode=963eydqogr
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

DaRt

Hocam benim elimde bu kitten var ama işten güçten uğraşma fırsatım olmadı. Sizin çalışmanızı indirmek istedim lakin verdiğiniz link indirme linki değil silme linki çıktı. Sanırım yanlış link kopyaladınız. Ben de sabah dalgınlığı ile yanlışlıkla sildim. Tekrar yükleyebilir misiniz?

CoşkuN

Gözünüzü seveyim bu tür dosyaları dosya.co vs... gibi ne zaman gideceği belli olmayan sitelere değil de Github gibi hem kendi hesabınızda tutabileceğiniz hem de sağlam sitelere koyun lütfen :) Hem değişiklik yaparsanız versiyonlama da yapmış olursunuz böylece.

Gökhan BEKEN

Daha gece 1 buçukta yükledim 12 saat bile geçmeden nasıl silindi anlamadım. Eve gittiğimde github hesabıma atarım.

DaRt

Ben sildim hocam yanlışlıkla. İndirme linki yoktu, silme linkini eklemişsiniz foruma. Bende tıklayınca silindi. Kusura bakmayın artık.

kimlenbu

Ben modül şeklinde olan için çizim yaptım, test devremde ola ki yakarım ederim diye korktum.

Regulatör MIC29302 kullandım
TVS Diyot Array SMF05C kullandım
Stm32-sim908 haberleşmesi için tampon TXB0108 kullandım

Daha gsm modülü ayrıntılı test edemedim ama sıkıntı yok gibi.

LukeSkywalker

Alıntı yapılan: kimlenbu - 08 Eylül 2015, 13:40:26
Ben modül şeklinde olan için çizim yaptım, test devremde ola ki yakarım ederim diye korktum.

Regulatör MIC29302 kullandım
TVS Diyot Array SMF05C kullandım
Stm32-sim908 haberleşmesi için tampon TXB0108 kullandım

Daha gsm modülü ayrıntılı test edemedim ama sıkıntı yok gibi.

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)
Dosyalarınızı paylaşır mısınız hocam?

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: DaRt - 08 Eylül 2015, 12:56:43
Ben sildim hocam yanlışlıkla. İndirme linki yoktu, silme linkini eklemişsiniz foruma. Bende tıklayınca silindi. Kusura bakmayın artık.
Estağfirullah, benim hatam.

Alıntı yapılan: Gökhan BEKEN - 08 Eylül 2015, 10:27:50
Daha gece 1 buçukta yükledim 12 saat bile geçmeden nasıl silindi anlamadım. Eve gittiğimde github hesabıma atarım.
Buyrun: https://github.com/gokhanBeken/sim900_ares_kilif

Mucit23

Arkadaşlar bu modülü 5V ile beslenen pic ile kullanırken RX ve TX de arada bir level shifter kullanmaya gerek varmıdır?. Normalde Modülülün besleme gerilimi aralığı 3.5 ile 4.5V arası. Ben 4V ile besliyorum. Pic ise 5V ile besleniyor.

Daha önce deneyen oldumu bunu.

ercan_t

merhaba, pic TX ve modülün rx pini arasına seri 1k veya 100 ohm gibi direnç bağlamanızı öneririm.
normalde IO lar rc,tx pinler 2.8v olmalı diye hatırlıyorum. 3.5-4.5v değil o besleme

Mucit23

Evet VDD_EXT 2.8V yazıyor. Ve datashette RXD ve diğer IO lar için  VILmin= 0V, VIHmax= VDD_EXT yazmışlar. Ama internette seedstudio'nun Arduino için GPRS shieldine baktım. BSS138'li level shifter devresini kullanmışlar. 2.8V çok düşükmüş. 3.3V MCU'yu bile doğrudan bağlayamayız ozaman.

Sizin dediğinizi anladım ama sadece TX-RX arasına seri 1K direnç bağlamak yeterlimi?

Birde Modülün TX data çıkışıda 2.8V High değerine sahipse bunuda 5V ile çalışan pice doğrudan bağlama sakıncalı olur diye düşünüyorum. 2,8V' pic için karasız bölgede olabilir.

ercan_t

merhaba

ben telit ile çalışmıştım tüm fakat GSM modemler genel olarak volt I/O vs aynı sistemi kullanıyor ve 3.3v u  direkt bağladım hiçbir sorun yaşamadım, ama sizdeki 5V o nedenden kaba çözüm olarak seri bir direnç ile çözebilirsin Pic input rx kısmı ise sanırım 2.8voltu 1 kabul eder. olmazsa ise logic level conveter yapman lazım.

http://www.ebay.com/itm/2-Channel-Logic-Level-Converter-3-3V-to-5V-TTL-Bi-directional-Module-For-Arduino-/291525497216?hash=item43e0461180

gibi

xoom

merhaba.. bende quectel m95 için Pcb çiziyorum bana model olması için linki yenilemenizi rica ediyorum..
yukarıdaki github linkinden indirince pcb açılmıyor. sadece sim900 entegre kılıfı mevcut çizimde.

DaRt

Bana da lazım bu pcb tasarımı aslında. Elinde olan eklerse çok makbule geçer.

magic_gun

ben bu sekilde direk 5v pic ile kullanıyrım sorun yok 1k direnc var pic ı-o larında

dosyası

s900.LYT -  115 KB
hayal etmeden basaramazsınız www.atariturkiye.com