breadboard hakkında bilgisi olanlar bakabilir mi?

Başlatan cmsnmz, 22 Mart 2013, 21:32:53

muhendisbey

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

t2

Alıntı yapılan: muhendisbey - 25 Mart 2013, 13:40:24
Eğer işi dalgaya vuracaksan pek komik bir mevzuu değil.
Dalga için değil cidden soruyorum. 
Sizce ne kadar kâr edilmesi gerek?  Bunu nasıl tespit ediyor veya kararlaştırıyorsunuz?

muhendisbey

Alıntı yapılan: t2 - 25 Mart 2013, 15:58:41
Dalga için değil cidden soruyorum. 
Sizce ne kadar kâr edilmesi gerek?  Bunu nasıl tespit ediyor veya kararlaştırıyorsunuz?
Kararlaştırmıyorum, yada şu yada bu demiyorum. 6 kat çok büyük bir rakam değil mi sizce?
düşünün 2 dolarlık bir mal var. Ülkemizde olması gereken fiyat 15 dolar mı? 2 dolar madem vergi rekortmeniyiz olsa olsa 5 dolar olur. Ki 2 dolara biz alıyoruz, bunun içerisinde satış sitesine verilen komisyon, paypal'ın aldığı para + gönderim ücreti var. Topluca aldığınızda ebay yada başka bir siteden almazsınız akıllı bir adamsanız. Onun yerine doğrudan işi bağlar adetli olarak alırsınız bu da 2 dolar değil ancak ürünün 1 dolar etmesi demek. Gönderim ücreti bile çok çok az tutacaktır.
Diyeceksiniz Gümrük KDV?
Ekle ikisine yüzde yüz ki değil. Gümrük yüzde 20 kdv yüzde 18. Bilmiyorum ya benim hesap kitap hatalı hiç 15 dolara yaklaşamadım. Birisi hesap kitap yapıp bir yaklaşsın.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

t2

Sokakta mendil veya su satan çocuklar en az % 200  ediyordur. Bimden mendil veya suyu alıp..  vay utanmazlar. çok kazanıyorlar. bunlar kısa sürede büyüyüp holding mi oalcak?

Evet dalgaya vurdum.  Atıp tutanlar için.  Uzaktan bakıp sallamak kolay işi kendin yapmıyorsan.

Geçen günlerde bir firmadan bahsedildi. digikeydeki fiyatı 1.5 ile çarpıp malı türkiyede teslim ediyormuş.

fiyat sadece ürünün kendi maliyetine bağlı değil. 6 kat da olur 100 kat da olur. satılabiliyorsa uygundur yakışır. 1000 kat da olur. neden çok çalışıp az kazanasın ki. satılıyorsa tamamdır. alan memnun satan memnunsa sorun ne? ha tıbbimalzeme ilaç onda haklısın. 

ADSL modem vaktiyle 600 dolardı hatırlamıyor musunuz?  arkadaşlarla para toplayıp almıştık.

mesaj birleştirme:: 25 Mart 2013, 16:26:43

Aklıma bir şey daha geldi. kuyumcudan yüzük küpe filan alırken  adam tartıyor gördünüz.

Ama fiyatla tartma işinin pek alakası yok.  size söylediği fiyatın en az  %60ı işçilik . sadece kendi kaç para kazanacağını hesaplıyor. Bu sırada kar edicem diye topak  altın alayım demiyorsun.  kendin işleyemezsin .  işi bilmiyorsun çünkü. ses etmeden alıyorsun. 

Philps telsiz telefon 50TL. bence çok ucuz bunun da 500Lira olması gerek.  ama o zaman almazdım.

Alıntı Yap1973 yılında ilk cep telefonunu geliştirmiştir. İlk cep telefonu 1 kgdan fazla ağırlıktaydı ve tam dolu batarya ile 20 dakikalık bir ... İlk telefonun fıyatı 3.995 dolardı

esensoy

Mehmet Salim GÜLLÜCE, sormamda sakınca yoksa siz ne iş yapıyorsunuz? Ticaretle uğraştınız mı hiç?
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

nusyil

Alıntı yapılan: muhendisbey - 25 Mart 2013, 12:22:00
http://www.ledyak.com/Breadboard-Jumper-Kablosu-J1

O zaman bu şirketin sahibi ya elektrik su telefon o saydıklarını ödemiyor ya da ayrı bir ülkede yaşıyor. Ya da hayrına dağıtıyor.
Tamam onlar var da 6 kat daha fazlasını hiçbir neden haklı göstermez.

http://www.robotistan.com/Jumper-Kablo-E-E-M-M-65li-Karisik-Paket,PR-847.html
Bak bu da hayrına dağıtanlardan.

Bunları da satan onu da satan kar ediyor.

Agzina saglik hocam !!!
Alıntı yapılan: Mehmet Salim GÜLLÜCE - 25 Mart 2013, 15:15:14
Hayret ve ibretle baştan sona okudum.
Sizler birşeyleri bahane edip fahiş fiyatlarla satmaya devam ettikçe 3-5 enayi dışında müşteri bulamayacağınızdan bahsettiğiniz masrafları yapamadan işinizi sonlandırmak zorunda kalırsınız.

Elin yabancısıda tüm masraflarıyla Kargoda dahil olmak üzere çinin en ücra köşesinden kapına kadar getirir satar kardeşim.
Sizde aptal aptal "Çinli gavur nasıl ucuza maledip satıyo yahu" diye hayret edip lak lak edersiniz ancak.
Bende dahil Uluslar arası arenaya sunulabilecek ne ürün oluşturdunuz? Hangi katma değeri aldığınız nesneye kattınız?
Bir kablo alıp ucunu benekli yapsanız bile katma değerdir.

Hedefiniz birbiriniz kazıklamak ve devletin suçlanmasıyla haklı çıkmak ve hiç bir ticari iş başarısı gösterememek ise buyurun devam edin.
Diğerleri zaten sizin yapmadıklarınızı yapmaya devam ediyor. Sizler sadece nal toplamayı bile beceremiyorsunuz ki bunu niye toplayamadığınızın edebiyatını yapıyorsunuz. Ne zaman hedefiniz Daha hızlı koşan ve ötekileri sollayan bir atı ortaya koymak ve dünya çapında ürün elde etmek olur, işte o zaman bu ülke devlet ve içindeki insanlar şahlanışa kalkmış ve atak yapmak üzere depara zemin hazırlamış olur. Aksi takdirde mahalle hanımları gibi didişme edbiyatı yapmaya devam edersiniz.

Ben şimdi paşa paşa gidiyorum ve En ucuz hangi ülke hangi site hangi kuurm satıyosa ondan almaya devam ediyorum. Tartışmak isteyenler buyursun devam etsin.

(Sözlerim bireylere değil Genele dir.)

Agzina saglik hocam!!!

Kalkmis vergiden, kiradan vs. bahsedenler yok mu.. Yillarca Turkiye'de ticaret yaptim ve su an yurtdisinda da ayni isi yapiyorum. Isyeri isletmek, kira, vergi,stopaj,bag-kur vb ne oldugunu cok iyi bilen biriyim. Ben bu kadar kar oranlari ile calisamadim hicbir zaman. Demek ki bizde bir enayilik varmis.

Alıntı yapılan: t2 - 25 Mart 2013, 16:17:11

Evet dalgaya vurdum.  Atıp tutanlar için.  Uzaktan bakıp sallamak kolay işi kendin yapmıyorsan.

fiyat sadece ürünün kendi maliyetine bağlı değil. 6 kat da olur 100 kat da olur. satılabiliyorsa uygundur yakışır. 1000 kat da olur. neden çok çalışıp az kazanasın ki. satılıyorsa tamamdır. alan memnun satan memnunsa sorun ne? ha tıbbimalzeme ilaç onda haklısın. 

diyen arkadasin zihniyetine gore kimsenin giki cikmiyorsa kaktirabildigin kadar kaktir, cok calisiyorsan cok kaziklamalisin,sorun yok, hem de kullandigi kelime ye bakin :" yakisir"
Insallah sen birseyler alip-satmiyosundur, insallah kimse sana denk gelip birsey satin almak zorunda kalmaz.

Lutfen yanlis yere cekilmesin soyleyecegim ama Tecavuzcusune asik olan kimse gibi hala kaziklayani savunan, ve hakli gostermeye calisanlara ne demek lazim bilemiyorum.

t2

Evet yakışır. daha iyisi ve ucuzu çıkana kadar  satarsın sonra iş biter.  bu yüzden incitmeden satmalısın.

Ticareti kazıklanmak ve kazık atmak olarak görürsen tarımla uğraşarak yaşayabilirsin.  Yakışır :)

nusyil

Turkiye'de iken senin zihniyetinde bir arkadasim vardi. Bir sektore yonelik isyeri acmisti bana hep dedigi suydu : " Bu .... milleti uyanana kadar opebildigin kadar opeceksin" Tabii burada "opmek" kelimesinin yerine o baska birsey soyluyordu. Dedigini de yapti, milleti aptal sandi ama havasi cok kisa surdu. Simdi bildigim kadariyla hayatini alacak-verecek davalariyla ugrasarak, herkesten kose-bucak kacarak, isminin basina konulan "uckagitci,serfesiz" vb lakaplarla anilarak bes parasiz gecirmeye calisiyor.

"Ticareti kazıklanmak ve kazık atmak olarak görürsen..." lafini soylerken aynaya bakarak konusuyordun galiba. Dogru soyluyorsun bazilarina da bu "yakisir" :)

t2

Apple ticareti bilmiyor. kazıklıyor. Microsoft bilmiyor kazıklıyor. samsung , google , hiç biri ticaretten anlamıyor kazıklıyor.
bir tek sen biliyorsun.

nusyil

Kaziklamak ta bir huner isi demek ki..Bilseydim onlar gibi olurdum. Yoksa yillardir aileme haram lokma yedirmeyeyim diye niye didineyim, enayilik iste ne yaparsin.

mistek

Alıntı yapılan: t2 - 25 Mart 2013, 18:01:26
Apple ticareti bilmiyor. kazıklıyor. Microsoft bilmiyor kazıklıyor. samsung , google , hiç biri ticaretten anlamıyor kazıklıyor.
bir tek sen biliyorsun.

Konuyu yanlış anladınız galiba. Apple,Microsoft vs burada üretici. Başkasından alıp bir başkasına olduğu gibi 3-5 kat fiyattan satmıyor.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

t2

yok yanlış anlamadım.  anlamayanlara anlatmaya çalışıorum.

Apple  vs. lcdyi kasayı, sensörü  bunları alıp birleştirip satmıyor mu? maliyeti ne ki? fiyatını maliyet * 2 şeklinde mi belirliyor? kazıklıyuor demekki. bunlar üçkağıtçı olup  batıp gidecekmiş.

mehmet

Alıntı yapılan: pea - 24 Mart 2013, 15:55:59
Bu kablolar aciliyeti olan şeyler değil. Havya, breadboard vs ile birlikte alınan, start-up malzemelerinden.
Aciliyeti olmadığı için ebay'den paşa paşa 2$'a alırım posta ücreti dahil. 20 gün sonra da kullanırım rahat rahat.
Hatta 8 adet alırım, eşe dosta dağıtırım.

http://www.ebay.com/itm/Male-to-Male-Solderless-Flexible-Breadboard-Jumper-Cable-Wires-For-Arduino-65Pcs-/400421388707?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d3af981a3
Verdim siparişi... :P

Mehmet Bey'e katılıyorum. Yapabiliyorsan daha iyisini
daha ucuza yapapacaksın. Yapamıyorsan çevredeki
imkanları en iyi şekilde değerlendireceksin.
Türkiye'de hala kargo ile yollamaya çalışılıyor bazı
şeyler. Çin'den posta yoluyla geliyor. Kimse itiraz
etmiyor 20-30 günde gelmesine. Türkiye içerisinde de
7-10 günde gelsin.
Bu vatandaşların zihniyeti bu şekilde oldukça biz de
elin Çin' lisine para kazandırmaya devam edeceğiz...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

nusyil

Alıntı yapılan: t2 - 25 Mart 2013, 18:10:46
yok yanlış anlamadım.  anlamayanlara anlatmaya çalışıorum.

Apple  vs. lcdyi kasayı, sensörü  bunları alıp birleştirip satmıyor mu? maliyeti ne ki? fiyatını maliyet * 2 şeklinde mi belirliyor? kazıklıyuor demekki. bunlar üçkağıtçı olup  batıp gidecekmiş.

Evet arkadaslar huzurlarinizda bir ekonomi ve ticaret gurusu ,dahisi , en bilmem ne seysi, birisi duruyor: Bay t2!! Simdi hepimize ve ozellikle "anlamayanlara" bu islerin nasil yapildigini bir bir anlatacak..bekliyoruz..

esensoy

sevgili nusyil,
bakın pazar var, kabloları alın 2 dolardan, satın burada 3 dolara,
hatta ben şimdiden 10 tane sipariş veriyorum,

malın fiyatını belirlerken neyle çarparsanız çarpın, = haram çıkmaz, çarpıtmayınız, serbest piyasa var, isteyen istediği yerden istediği fiyata alır,

iphone maliyeti herhalde 70 doları geçmez diye düşünüyorum,
belki daha da aşağıdadır,
En tehlikeli an "zafer" anıdır.