Böyle zekaları seviyorum. Mercek

Başlatan z, 30 Nisan 2013, 15:48:53

Maxim

bende 4-5 tane farkli buyutec var
2 cesit loop var
usb den calisan mikroskopta var

kafaya takmistim bir ara bu olayi
en pratik ve kullanisli olan o resimdeki gozluk. hic birseye degismem

z

Alıntı yapılan: Maxim - 01 Mayıs 2013, 14:50:38
bende 4-5 tane farkli buyutec var
2 cesit loop var
usb den calisan mikroskopta var

kafaya takmistim bir ara bu olayi
en pratik ve kullanisli olan o resimdeki gozluk. hic birseye degismem

Resimdeki merceğin ışıltısı hoşuma gitti.

Sana uyup sipariş verdim. Beğenmezsem dilimden kurtulamazsın.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Maxim

;D
valla abi bu bendekiyle ayni degil
umarim duzgun birsey cikar yoksa yandik.

xoom

Bunların göz sağlığına zararı yok mu ?

F.T

Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Veli B.

10 yılı deviripte gözü sağlam kalan varsa, beri gelsin!
Ben daha görmedim...

peko

Alıntı Yap10 yılı deviripte gözü sağlam kalan varsa, beri gelsin!
Ben daha görmedim...

Amann hocam, kontrollerimi yaptırırım düzenli , bişi çıkmadı çok şükür :)

<-- Ben, Olympos büyüteç ile BGA pad çatlakları onarırken :)
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

vedo35

Aman yukaridali ledli lens gozlukler sik kullanilirsa  1 sene icerisinde sise  dibi gozluk kullanmaniza sebebiyet verebilir.  :D
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

t2

İnce işlerle fazla uğraşırsanız gözünüz bozulur gibi,
görme bozukluğuna sebebiyet veren durumlar hakkında tıbbi bir bilgi mevcut mudur?

F.T

Alıntı yapılan: katana - 01 Mayıs 2013, 21:25:29
10 yılı deviripte gözü sağlam kalan varsa, beri gelsin!
Ben daha görmedim...

bende 24. yıla doğru gidiyorum.  :D
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

vedo35

Aslinda bende gozluk takmamak icin hala direniyorum ama aci gercek galiba banada yavas yavas lazim gibi. Yas 40 oldu. Yilaaar once  yasli bir adamdan duydugum bir mani simdi kulagimda cinliyor durun sizede yazayim biraz gulun  :) "Eskiden karanlik gecede kara hergin icinde (herg=su arki ) bir kara kili goren zaat idim, simdi ne olduda karanlik gecede bir kara kili goremez oldum "  Yani yaslandikca gozlerimizdeki fer gidiyor. Merceklere mikroskoplara talim oluyoruz.  :D Hele birde isimz smd ise isimiz hepten b..k.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

Kabil ATICI

İnce işler gözün bozulmasından ziyade, gözün bozulduğunun anlaşılmasına sebeptir.

Herkesin yapısı bir değil kimisi gözlüğünü 6'sında alır kimisi 60'ında. Ama yaşlığın bir ber sebep olduğu ortada.
ambar7

Maxim

göz bozulması çok geniş bir konu
insanların gözleri bozulabilir ama bizi daha çok sıkıntıya sokan şey 40 yaşından sonra neredeyse her erkekte başgösteren yakını görememedir.
40 yaşını geçince muhtemelen hepiniz aynı sorunu yaşayacaksınız.

aynı şey benimde başıma geldi ve yavaş yavaş yakın problemi başladı
4 sene önce gözlüğe hiç ihtiyacım yokken, artık yakın gözlüğü(+1) olmadan zorlanıyorum(yaş 43)

özellikle malzemelerin üzerindeki yazıların okunması
yada lehim yaparken..

diot

Gözün anatomik yapısı geregi 40 yaşından sonra her 4 senede bir +1 derece ilerliyor. Bu gözü miyop olanlar için iyi bir şey tabiki. Miyopların göz derecesi azalacaktır. Birde benim gibi göz tembeliği ve astigmat + hipermetropi varsa işiniz hepten kötü.  :(
HEPİMİZE GEÇMİŞ OLSUN. SAĞLICAKLA KALIN.