3d yazıcı tasarımı ile ilgili bilgiler ve dökümanlar...

Başlatan mustafa_cmbz, 12 Mayıs 2013, 13:07:21

sigmoid

Ben topladım, çıktı alıyorum.  Muhteşem bir şey değil.  Ama süper ötesi.  Prusa i3 mü topluyorsunuz? Ben Wilson ts topladım.

Eski Klasör

Sigma3d topluyorum. Amacım kendi kendimi eğlendirmek birşeyler öğrenmek.
İnternette karbon fiber abs filament buldum. Filamentlerin en dayanıklısı diyorlar. İnternette yaptığım araştırmalar youtube daki videolarda bunu doğrular nitelikte.Abs ,  Power Abs . Pla , Pla+ ve karbon abs lerin numunelerini istedim yazıcıyı topladığımda hepsinden örnekler basıp test yapıcam sonuçlarını buraya yazarım.
Zaten şuanki yazıcı topladıktan ve tam anlamıyla kullanmayı öğrendikten sonra baskı alanı daha geniş bir yazıcı yapmayı düşünüyorum.

Tagli

PLA daha rahat basılıyor ve dumanı zehirli değil, bu sebeple biz PLA tercih ediyoruz. Ayrıca heatbed olmadan da basılabiliyor (olsa daha iyi tabi). ABS'nin dumanı zehirli ve tüm odayı kokutuyor.
Gökçe Tağlıoğlu

cann

3d de plastik materyal basan kimse var mı?
benim dişi usb konnektörüne fiş yapmam lazım. 2 kapak olursa konnektörü içine koyup, kapakları yapıştırmayı düşünüyorum.

sigmoid

Eski Klasör

Daha henüz deneme şansım olmadı pla yada abs yi  şimdilik sadece numune istedim  dayanıklı olması 1. önceliğim.

cann

stl dosyası yok maalesef, cad bilen birisi çizebilir mi?

sigmoid

3dsmax, SolidWorks vb. programlar ile çizilip stl formatında export edilebilir.  Tam olarak ne istediğinizi anlamadım, ve ölçülü çizmek gerekiyor.  Genelde küçük objelerin basımı zor oluyor.