Altın havya ucu

Başlatan z, 18 Mayıs 2013, 13:32:33

CaFFeiNe

x2, x3 büyüten kafa merceği ile lehim yapmak daha kolaydır herhalde çünkü çalışılan alana direk bakarsınız, mikroskopta ise ellerinize değil ekrana bakınca pek iyi olmayabilir

ama hem kafaya takılan büyütecin hemde usb mikroskopun bir elektronikçide bulunması çok iyi olur bencede

kafa büyüteci ile karta malzemeler dizilip lehimlenir, mikroskop ilede kalite kontrol yapılır :)

z

Soğan zarı gibi nesneleri alttan aydınlatmak gerekebilir. Ben zara üstten bakarak dikkate değecek kadar detay göremedim.

Halbuki x100 optik mikroskopda  daha çok detay görebiliyordum.

Çok damarlı ince bir kablonun tek bir telini kumpasla yaklaşık 0.15 mm ölçtüm. Bu tel ekranda 57mm olarak görünüyor.

Epromun bacağından çipe bağlantı sağlayan ince telcik ise bu esnada 10mm olarak görülüyor.

Bu durumda epromun teli 0.026 mm eder ki bu da 26 mikrometre demektir.

Soğan zarını boşver hocam, çip içindeki wire bondingler çok net belli işte.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: CaFFeiNe - 28 Mayıs 2013, 23:41:48
x2, x3 büyüten kafa merceği ile lehim yapmak daha kolaydır herhalde çünkü çalışılan alana direk bakarsınız, mikroskopta ise ellerinize değil ekrana bakınca pek iyi olmayabilir

ama hem kafaya takılan büyütecin hemde usb mikroskopun bir elektronikçide bulunması çok iyi olur bencede

kafa büyüteci ile karta malzemeler dizilip lehimlenir, mikroskop ilede kalite kontrol yapılır :)
Google glass a bağlanan mikroskopla ancak sağlıklı görme problemi çözümüne ulaşılacağını düşünürsem kimse kızarmı ?