Siemens S7 1200 PLC detaylı fotoğrafları

Başlatan gtekdemir, 23 Mayıs 2013, 22:24:18

camby

Alıntı yapılan: ground - 25 Mayıs 2013, 12:08:50
Artık PLC lerde akıllandı.

Örneğin Eaton Moeller firması çıkardığı en düşük PLC de 400Mhz işlemci var.
Standart olarak  canopen modbus ethernet ip geliyor.

FTP server, Web server da standart geliyor.

Web server da Tag sınırı olmamakla birlikte ücretsiz.

Çok sevdiğim bir husus da Smartwire akıllı kablolama teknolojisi bulunması. Montaj işçiliği 7 de 1 oranın da düşüyor.

SmartWire-DT Application

Güzelmiş.. Butonlara bile aynı hat girip devam ediyor. Fiyatlar nasıl ? Her elemanın adresi mi var ?

CaFFeiNe

evet güzelmiş, möeller'e ayrı bir sempatim vardır zaten PLC'yi onunla öğrenmiştim

hey gidi günler

Okan AKÇA

kücük projelerde delta büyük projelerde panasonic uygun projeye uygun ürünleri kullanmak gerekiyor.panasonic plc naisle birleştikten sonra nerdeyse mükemmel oldu ancak dedigim gibi projesine göre bir cok projeyide zaten gemo akıllı röle ile yapıyorum dedigimiz büyük projeler 10 yılda bir cıkıyor.

CaFFeiNe

delta ile 120giriş/120çıkış proje yaptım SS2 serisi ile + HMI

bugünlerde servo + SV2 + HMI sistem yaptık

gayet güzel ben çok memnunum delta ürünlerinden

Okan AKÇA

delta türkce destek garanti ve ucuz olmalarından dolayı bir cok firmanın tercihi bizde delta ile cok  iş yaptık ancak delta ile büyük iş yaptıgınız zaman hızı ortaya cıkıyor. Kendi yaptıgımız plc üniteleri bile cok daha hızlı tabi ( programcının kaliteside onemli)

CaFFeiNe

hocam nasıl plc üniteleri yapıyorsunuz? ürünlerinizi inceleyebileceğimiz bir site varmı?

Okan AKÇA

web sitemizde yayınlamıyoruz kendi yaptıgımız işlerde kullanıyoruz 18 serisi işlemciler kullanıyoruz plcde olması gereken bütün özellikleri tek kartta tümleşik olarak yapıyoruz.