1. sınıfa başlıyacağım ders kitaplarına ihtiyacım var

Başlatan unknownperson, 31 Mayıs 2013, 13:54:46

unknownperson

Alıntı yapılan: RaMu - 01 Haziran 2013, 12:41:58
  Sadece bu yeterlimi sorusu amacına göre değişir, amaç yüksek notla ders geçmek hiçbirşey bilmemekse kitabada gerek yok daha öncede söylediğimiz gibi çıkmış sorular ve hocanın ders notları bu işi yapıyor, yok ben iyi bir mühendis-bilimadamı olacağım dersen hiçbir kitap hiçbir kaynak yetmez, herşeyi incelemelisin, forumları dahi, misal forumumuzdada matematik tartışdığımız oluyor (ben pek tartışamıyorum ama iyi dinlerim), ayrıca calculus mühendislikde sıklıkla kullanılan bir kaynaktır, sen çalıştınmı diye sorarsan nadiren yüzünü açmışlığım var, ama senin düşüncende olan birisi bu kitabı en azından hikaye kitabı olarak bile okur (öneri istersen önerim budur).
   Bence üniversite sadece derslerden ibaret yüksek notlarla geçilmesi gereken biryer değildir, hayatını şekillendirecek temel bilgilerin alındığı, ayrıca sosyal hayatın birçok yönünü yaşayabileceğin komple bir yerdir, adı üzerinde evrenşehir, hepsi içinde, bu yüzden hesap kitap yapmayı bir tarafa bırak, zamanını içinde bulunduğun anı yaşamaya çalış, zaten ünide sınavlara 1 hafta önceden çalışmaya başlayan biri kesin derslerini geçer, 2 hafta önceden başlayan biri sınıfın en yüksek notlarını alır, benim gibi son gece çalışanlar (zaman zaman son yarım saat çalışmaklada oluyor) ise derslerin 2/3 ünden geçer kalanını bütde verir.  Buradan sana üni şöyle üni böyle şunu yap bunu yap desek nafile sen başlayınca zaten yolunu çizeceksin, hiç beklemediğin şekilde bir yolda olabilir bu, üniversite sonuçta ilkokul değil.
Öncelikle teşekkür ederim tavsiyeleriniz için , benim amacımda okuyanlardan bilgi almak , onların yaptığı hataları bilip o hataları yapmamak . Birçok forumda okuyorum bazı kişiler şunu yaptım pişmanım ya da şunu yapsaydım keşke , keşke önceden çalışsaydım gibisinden şikayetlerini yazıyorlar . Bende böyle şikayetlere sahip olmamak için şimdiden hazırlık yapıyorum . Şimdi derslere çalışıp sene içinde rahat etmek kim istemez ki ? Ki bu çalıştığımız normal bir meslek değil , elektrik elektronik mühendisliği ; herkesinde bildiği gibi en zor mesleklerden biri .

RaMu

Hata yapmadan birşey öğrenilmiyor insanoğlu başkalarının hatalarındanda kendi yapmışcasına ders çıkaramıyor bu nedenle hata yapmak insanın erdemlerindendir, hata tekrarlanmıyorsa tabi. Bence pişman olmak mantıksız birşey, hayat bir süreç yaptıklarımız geleceğimizi oluşturuyor bu nedenle geçmiş olmak zorunda ve herzaman geçmişten memnun olunmak zorunda, pişmanlık yok hayat enteresan birşey. Konu uzun sizde kendi hatalarınızı yapın kendi derslerinizi çıkarın hata yapmaktan korkarak hiçbirşey başarılamaz.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

CoşkuN

Alıntı yapılan: unknownperson - 31 Mayıs 2013, 17:04:02
İngilizce hazırlık okudum upper seviyesine kadar geldik. Kütüphanemizde çok da kitap bulunmuyor bu yüzden kitap arıyorum . Halk kütüphanesinde flen bunlar var mıdır ?
Halk kütüphanesinde olacağını sanmam ama mühendislik fakültesi olan bir üniversitede bu kitapların olmasını beklerim. Hangi üniversitedesin?

unknownperson

Alıntı yapılan: CoşkuN - 01 Haziran 2013, 18:45:28
Halk kütüphanesinde olacağını sanmam ama mühendislik fakültesi olan bir üniversitede bu kitapların olmasını beklerim. Hangi üniversitedesin?
Üniversitemizin yeni açılmış olması dolayısıyla kütüphanemizde mühendislik kitapları bulunmamaktadır.

RaMu

Canını sıkma boşuna nette herşey bulunur, benim arayıpta bulamadığım kitap döküman olmadı diyebilirim, bazen birkaçgün uğraştırıyor ama ben bulamazsam arkadaşlar buluyor sağolsunlar. Aslında pek kitapta aramadım çalışmayacağım şeyi niçin barındırayım, ama yaptığım projelerde kullanmak üzere birçok kaynak döküman ve kitap lazım oldu, nette bulunan paylaşılan bilgiye çoğuzaman hayran kalıyor ve sırf bu yüzden dahi kaynakları sömürüyorum.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

unknownperson

Alıntı yapılan: RaMu - 03 Haziran 2013, 00:00:13
Canını sıkma boşuna nette herşey bulunur, benim arayıpta bulamadığım kitap döküman olmadı diyebilirim, bazen birkaçgün uğraştırıyor ama ben bulamazsam arkadaşlar buluyor sağolsunlar. Aslında pek kitapta aramadım çalışmayacağım şeyi niçin barındırayım, ama yaptığım projelerde kullanmak üzere birçok kaynak döküman ve kitap lazım oldu, nette bulunan paylaşılan bilgiye çoğuzaman hayran kalıyor ve sırf bu yüzden dahi kaynakları sömürüyorum.
Peki önerebileceğin bir kitap var mı ?   :)

CoşkuN

Kitaplar felan yararlı tabi onları da bul araştır. Bunun yanında aşağıdaki siteleri araştır ve bunlara üye ol. Birçok dersi hem ücretsiz hem de en iyi üniversitelerin hocalarından dinleme şansın olacak:

Edx
Coursera
Udacity
Khan Academy

unknownperson

Alıntı yapılan: CoşkuN - 03 Haziran 2013, 09:38:44
Kitaplar felan yararlı tabi onları da bul araştır. Bunun yanında aşağıdaki siteleri araştır ve bunlara üye ol. Birçok dersi hem ücretsiz hem de en iyi üniversitelerin hocalarından dinleme şansın olacak:

Edx
Coursera
Udacity
Khan Academy
Çok teşekkür ederim aslında video anlatımına daha çok ihtiyacım vardı , hemen bakıyorum .