LPC4300 hakkında görüşleriniz

Başlatan camby, 25 Haziran 2013, 20:24:32

Tagli

Gökçe Tağlıoğlu

engineer

Merhaba, bu LPC4300 serisi benimde ilgimi çekmişti ayrıca LQFP kılıfta olanıda var o yüzden sıcak bakmıştım. (JBD serileri) Özellik ve fiyat olarakta ST 'yi bi hayli sollamış gibi görünüyor ancak dökümantasyon olarak ben tatmin olmadım. Belkide yanlış dökümanları inceledim bilmiyorum ama STM32F407 nin datasheet'i gibi 1400 sayfalık birşey göremedim, indirdiğim datasheet 151 sayfa çıktı :S

camby

Bu tip kitler her türlü avantajlı bence.

Hiç bu işlemci ile ilgisi olmadan sıfırdan buna benzer bir kart çizip , bastırmak , getirmek, malzemeleri almak , montajlamak ( işlemci bga ) , eğer hiç hata olmadıysa da üzerinde yazılım denemek çok daha pahalı ve zahmetli bir yol. Özellikle de çalışanlar için zaman, yanlış yönetildiğinde en büyük kayıp oluyor.

Bunları kenara bırakalım sadece maliyet açısından bile uygun sayılır , üzerindeki komponentler + pcb + işçilik alt alta toplandığında bile baya bir miktar para yapıyor.

Hatta LCD'li olanı da varmış :

http://tr.farnell.com/nxp/lpc4357-k43wqa/kit-eval-board-lpc4357-lcd-k430wqa/dp/2218565

mesaj birleştirme:: 30 Haziran 2013, 13:44:17

LPC4357JBD208 , 208 pin lqfp , LCD modülü de var.

Bu kit de bir küçüğü :

http://tr.farnell.com/nxp/om13027-598/eval-cortex-m4-lpc4300-xplorer/dp/2217598

sadogan

Alıntı yapılan: engineer - 30 Haziran 2013, 13:28:36
Merhaba, bu LPC4300 serisi benimde ilgimi çekmişti ayrıca LQFP kılıfta olanıda var o yüzden sıcak bakmıştım. (JBD serileri) Özellik ve fiyat olarakta ST 'yi bi hayli sollamış gibi görünüyor ancak dökümantasyon olarak ben tatmin olmadım. Belkide yanlış dökümanları inceledim bilmiyorum ama STM32F407 nin datasheet'i gibi 1400 sayfalık birşey göremedim, indirdiğim datasheet 151 sayfa çıktı :S
User manual indireceksiniz.

engineer

Evet az önce farkettim :) yalnız stm'e alışkanlıktan mıdır nedir bu dökümanı okuması biraz sıkıcı geldi bana, herşeyi alt alta listelemişler. Ben dökümantasyon olarak yine st diyorum :) ancak bu işlemci gerçekten harika özelliklere sahip. STM32F407 9-16€ arası fiyata sahipken LPC4357 14€ civarında.

Bu arada kit almayı düşünen arkadaşlar boşuna farnell'dan bakmasınlar, türkiye'ye herhangi bir marka/model kit göndermiyorlar, yalnızca component siparişi verebiliyorsunuz. Kendiniz sipariş versenizde yada tr dist. 'lerden sipariş versenizde yinede kit alamıyorsunuz, şayet bir değişiklik olmadıysa..

camby

Alıntı yapılan: engineer - 30 Haziran 2013, 14:03:51
Bu arada kit almayı düşünen arkadaşlar boşuna farnell'dan bakmasınlar, türkiye'ye herhangi bir marka/model kit göndermiyorlar, yalnızca component siparişi verebiliyorsunuz. Kendiniz sipariş versenizde yada tr dist. 'lerden sipariş versenizde yinede kit alamıyorsunuz, şayet bir değişiklik olmadıysa..

Perşembe günü Yıldırım'dan alacaktım ancak yetişemedim. Daha sonra Yıldırım, farnell üzerinden fiyat verdi 90€ yazmışlar. Yetişemedim diye dikkat etmemiştim ancak şimdi gördüm 14€ fiyat eklenmiş, sanırım temin edebiliyorlar artık fakat 90€.

engineer

vayy bunu duyduğuma sevindim, ben epeydir alışveriş yapmıyorum yıldırım/farnell'dan. En son 100€ altı siparişler için 15€ masraf ekliyorlardı, bahsettiğiniz 14€ o olabilir belki.

camby

Alıntı yapılan: engineer - 30 Haziran 2013, 14:19:05
vayy bunu duyduğuma sevindim, ben epeydir alışveriş yapmıyorum yıldırım/farnell'dan. En son 100€ altı siparişler için 15€ masraf ekliyorlardı, bahsettiğiniz 14€ o olabilir belki.

Yok değil , sipariş toplam 125 euro. Bu hafta içi sipariş vereceğim , bir sonraki cuma elimde olur.

engineer

Hayırlı olsun, deneyimlerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.

Bu çift çekirdek olayını merak ediyorum doğrusu, donanım ve yazılım nasıldır bilgisi olan var mı acaba? Birde şu mcu'ya mmu ekleseler harika olurdu, bu kadar yetenekli ve yüksek bi saat hızına sahip mcu üzerinde linux koşturmak güzel olurdu. Cortex-M 'lere de mmu birgün gelir mi acaba :)