Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Mikroprog J-link clone

Başlatan cinque, 06 Temmuz 2013, 15:02:48

cinque

Merhaba,

Mikroprog ARM'ı j-link ile kullanmaya çalıştım. J-link destekliyor. Ama bende ki klon olduğu için 2-3 saniye sonra klondur diyip programı kapatıyor. Çözümü olan var mı?

esensoy

Geçenlerde bende kaşınarak segger j link in firmware ini update ettim, aynı senin ki gibi hata vermeye başladı, sonra nette bir yerde eski versiyona döndürme ile alaklı bir metin buldum ve onu uyguladım, düzelmişti,
j link firmware donwgrade diye aramak işe yarayabilir
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

cinque

aynen öyle oldu :) upgrade ettim sonra hata verdi. Downgrade ediyim o zaman

diot

j-link klon bende kullanıyorum. Firmware yi düzelttim şimdi orjinal olarak çalışıyor. Firmwarenizi editlemeniz gerekmekte. bunun nasıl yapılacağını da daha önce anlatmıştım.

şu an 4.72a sürüm j-flash da lisanslı olarak çalışıyor.

cinque

Sonunda J-link'e flash atabildim.

Benzer sorunla karşılaşabilecek arkadaşlar için buraya da yazıyım dedim.

1. Önce ekteki dosyayı indirin http://adf.ly/RcxPN (İçerisinde SAM-BA yükleyicisi ve jlink .bin file bulunuyor). Jlink USB kablosunu takılı ise çıkarın. SAM-BA'yı yükleyin.

2. Jlinkin kutusunu açalım (düz tornavidayla açılabiliyor kolayca)

3. 3 tane yanyana dizimiş jumper deliği göreceksiniz (altta seger yazısının hemen üstünde) Bu jumperlardan Erase olanı kısa devre edelim. USB kabloyu takıp 1 dakika bekleyelim.

4. USB kabloyu çıkarıp Bu sefer TEST jumperını kısa devre edelim. USB kabloyu takıp tekrar 1 dakika bekleyelim.

5. USB kabloyu çıkartalım. TEST jumperını çıkartalım. USB kabloyu takalım

6. Bilgisayar AT91 olarak driver görecek ve bir COM port atayacaktır. (Gerçekleşmez ise 3. adımdan tekrar başlayın)

7.Yüklemiş olduğunuz SAM-BA yı açın ilgili COM portu seçin (Normalde ARM yazıyor)

8.Cihaz olarak denetleyicimiz olan at91sam7s64-ek yı seçip connecte basın

9.Açılan programda Flash sekmesinde select filedan jlink bin dosyasını seçin.

10. Send file deyin. Unlock edeyim mi diye soracaktır. Yes deyin.

11. program atma işleminden sonra benzer bir soruyla LOCK edeyim mi diyecektir. Buna kesinlikle NO deyin.

12. Bu aşamaya gelmişseniz Jlinkiniz reflash olmuştur. USB kabloyu söküp tekrar taktığınızda Jlink driverınız yüklü ise görecektir.