Uygulama geliştiricisi olmak - senelik ücret

Başlatan z, 15 Temmuz 2013, 11:54:30

z

Tam da benim ihtiyacim oldugu donemde 3..4 gunden beri Apple developer sitesi bakimda.
Asagidaki linkte, simulator yerine iphone kullanmak isteyip de "Code Sign error: The identity 'iPhone Developer' doesn't match any valid, non-expired certificate/private key pair in your keychain" hatasi alanlar icin aciklama yapilmis. Ne olur ne olmaz diyerekten buraya da kopyaladim.

http://stackoverflow.com/questions/999313/iphone-app-signing-a-valid-signing-identity-matching-this-profile-could-not-be

Close all your stuff except your webpage that should be logged into App Dev center.

Open Xcode. Click WINDOW > ORGANIZER. Then click the Devices tab and select "Provisioning Profiles" on the left. That should bring up your provisioning profiles. Highlight one by one (if more than 1), right click and delete profile. Yes, just do it! Delete them all! (I kept making a new one after a new one trying to make the thing work.)

From the first page you see after logging into the App Dev Center on the right side click "iOS PROVISIONING PORTAL" > (do not "launch assistant"). Instead click on the left side. Select CERTIFICATES. You will probably have just one line listed with your name/company - from there click on the right side REVOKE. Click OK to verify that's what you want to do.

On the same page click DEVICES. Click the box next to your device you are trying to provision and click REMOVE SELECTED. Again click OK to verify.

Wait about 2 minutes to let Apple do their thing.

Now click on "HOME" that is on the left side navigation.

Click "Launch Assistant"

create a new app ID - call it whatever you want. Just make sure it's unique enough to know that's the one you just created because the others you've been messing with all day will not be deleted from Apples Dev Center.

You should be able to follow the rest of the Assistant without troubles -- the main thing is you just had to delete your old provision profiles and start over.

Good Luck!

http://www.apple.com/business/accelerator/deploy/

https://developer.apple.com/account/overview.action
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

z

Alıntı yapılan: Ersin - 18 Temmuz 2013, 00:20:06

Bu şekilde olmalı.
Sendeki resimde expiration date january 2013 yazıyor.Ya yanlış yada eksik yaptın.Bütün adımları hatırlamıyorum ama bir certifika import vardı bir tane de export.Bunları yaparken sana hangi adımları takip edeceğini orda gösterir.Ordakilerini dikkatli yaparsan sertifika işlemlerinde sorun olmamalı.Bende belki 20 dk felan sürdü yavaş yavaş okuyarak yaptım.

<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/HlRI30F6-Ek?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

@Ersin

Verdigin ekran goruntusunde Teams basligi gorunuyor.

Ilk baslarda benim makinede Team basligi  gorulmeyince neden gorunmuyor sorusu aklima takildi simdi ise  aklima su geldi. Bu individual developer degil de bir firma adina mi developer oldugun anlamina geliyor?

Eger oyle ise bende gozukmemesi normal bir durum. Ben bireysel muracat ettim.

Bende Team gorunmesi gerekiyormu?

Ersin

Bendeki de bireysel, kendi adıma , firma olsaydı farklı bir isim olurdu.O tarafı hiç dikkat etmedim orda sadece yaptığım uygulamayı uplad etmek için kullanırım , belki arkadaşın cihazları da eklediğim için team çıkmış olabilir.

Apple da bakım görünmüyor sadece web sitelerini güncellemişler.Bakım olunca mail gelir o da geçen ay 23 yada 25 felandı, 2 gün önce de itunesconnect e dosya upload ettim bir sıkıntı yoktu.

z

Appel'ın developer sitesinde bakım var. Birileri sieye saldırmış passwordler vs için uğraşmış. Site güvenliğini artırmak için uğraşırlarmış.

Bu tarihler, developer hakkı kazandığım ancak  public ve private keyleri yüklemek istediğim, simulator yerine Iphone kullkanmak isterken beceremediğimden habire keyleri silip yeniden yüklediğim tarihlerle de uyumlu.  Kesinlikle benim hesabı da ilk başlarda mercek altına almışlardır. ;D

z

Nihayet Apple developer sitesi acildi.

O kadar cok seyi kurcaladimki sonunda macdeki admin yetkilerimle yeni bir admin tanimlayip bu adla herseye yeniden basladim. keyler vs vs derken

Cerificates, identifier, devices, provisioing profile adimlarini tek tek gectim.

Basladigim projeyi gene simulator modunda calistirabiliyorum.

Fakat target olarak iphone sectigimde kodu derle calistir dedigimde

Code Sign error: A valid provisioning profile matching the application's Identifier '-.Old-Calculator' could not be found

hatasini aliyorum.

Bundle id vs isimleri bir yere de kaydetmemistim. sertifakalar olusurken istenen bilgiler bir yerde tutuluyorsa onlari bilmek istiyorum.

sertifikalari alirken projenin klasor adi, proje adi vs kullanilacakmiydi? Bu asamada sanki bu sorunun cevabi evet gibi geliyor.

z

Nihayet halloldu.

Ilk projesini telefona yukleme asamasinda takilanlar olursa asagida verecegim aciklama belki ise yarar.

Program gelistirme sertifikanizi aldiniz diyelim. Fakat simulatorde calisan programi bir turlu iphone'a yukleyemiyorsunuz bir ust mesajimdaki hatayi aliyorsunuz. (Ben sertifikalarimi aldim, keylerim yuklu ama projem bir turlu telefona yuklenmiyordu. Xcode surekli sertifika, key vs hatasi veriyordu. Sorun sertifikalardami keylerdemi neyi yanlis yapiyorum zerre anlayamamisken, bazi keyleri sildim sonra pisman oldum nihayetinde MAC'de yeni admin tanimlayip o admin altinda yeni basyan apple id vs girdim bayagi sacma sapan isler yaptim.  Neyse umarim boyle seylere gerek kalmaz. Hic bu yollara girmeyin.)

Oncelikle iphonu bilgisayariniza baglayin ve varsa telefonun ekran sifresini kaldirin. (Aksi takdirde zaman dolup ekran otomatik kapalininca zirt pirt sifre girip telefonu yeniden acmak gerekiyor)

Sifirdan proje olustururken ust mesaimda yazdigim hata olusumuna engel olmak icin

1. Xcode da yeni proje olustur diye baslayin.
2. Ben single view Application seciyorum. Next ile ilerleyin.
3. Product Name: Kismina isim verin. Ben Old Calculator yazdim
4. Organization Name: Zaten dolu olarak geliyor. (Bende BULENT UNALMIS)
5. Company Identifier: Iste ben bu kisimda hata yapiyormusum. Buraya Apple developer sitesinde bundle ID vs alirken verdiginiz isim yazilacak. Apple sayfasinda, web sitenizi tersden yazin onerisinde bulunuyordu. web sitem cncdesigner.com o halde buraya com.cncdesigner yaziyorum.
6. Bundle Identifier kismina siz muahale edemiyorsunuz ilk 5 adimi tamamlayinca sistem buraya com.cncdesigner.Old-Calculator yazmis olacak. Next ile ilerliyorsunuz.
7. Proje klasorunun nereye olusturulacagina dair menu geliyor ben desktop secip create dedim.

Run tusuna basinca

MACde minik bir kutu icinde su mesaj geliyor.

codesign want to sign key "BULENT UNALMIS" in your keychain.
Do you want to allow access to this item? sorusuna Always Allow butonuna basarak cevap variyorum.

Simdi iphone ekraninda her sey kayboluyor ve bembeyaz oluyor.

Yani ornek bos  xcode projemiz derlendi ve telefona yuklendi demek.

Telefonunuzdaki uygulamala iconlari arasinda bu bos uygulamayi da gormek bunu tiklayinca  bombos ekranin geldigini gormek bile gecmiste gecirilen tum olumsuzluklara deyiyor.