İnternetten alışveriş yapmak

Başlatan unknownperson, 14 Ağustos 2013, 15:21:04

ayhani

Alıntı yapılan: unknownperson - 14 Ağustos 2013, 22:24:36
Bir arkadaş Kitapyurdu Sipariş Sisteminde 1/3 , 2/3 , 3/3 kısımlarının fotoğrafını çekip gönderebilir mi ? Ben satın alıcam sanıp tıklayamıyorum da resimlerini görürsem daha bilinçli bir şekilde ilerleyebilirim.

Normalde hiç üslubum değildir ama siz şaka yapıyor olmalısınız. Elek.  müh. okuyorsunuz ve bu konulara bu kadar uzaksınız ilginç. Nerede görülmüş bir iki yeri tıklayınca hop alışveriş yapıldığı bunu ilkokul çocukları bile biliyor. Siz kesin şaka yapıyorsunuz değilse vayki vay!
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

unknownperson

O kadarını bende biliyorum , ama orada tc kimlik no ve adresimi veriyorum sözleşmeyi de okuyup onaylamış oluyorum . Arkadaş kapıdan ödenebiliyor diyince aklıma kapıya zırt pırt gelip ürün satmaya çalışan kargolar aklıma geldi. O yüzden tedirgin oldum. Bunu elektronik mühendisliği ile bağdaştırıyorsanız kusura bakmayın ama cahilsiniz . Böyle saçma yorum yapmak zorunda değilsiniz . Bilmemek değil öğrenmemek ayıp diye bir söz var . Üslubunuz bu değilse kullanmak zorunda da değildiniz burada kimseye yardımınız dokunmadı. 

Erol YILMAZ

Sakin biraz,

Basit mevzular için kavga etmeye gerek yok.

Kitapyurdu.com da yapabilirsiniz sipariş deneyiminizi.

Kargocular birşeyler satmak için gelmez kapınıza. Problem yok, güvenilir firmadır.

Gökhan BEKEN

Kargo ödeyen kitaplar bölümünden bir kitap seçebilirsiniz.
Alıntı yapılan: unknownperson - 14 Ağustos 2013, 22:24:36
Bir arkadaş Kitapyurdu Sipariş Sisteminde 1/3 , 2/3 , 3/3 kısımlarının fotoğrafını çekip gönderebilir mi ? Ben satın alıcam sanıp tıklayamıyorum da resimlerini görürsem daha bilinçli bir şekilde ilerleyebilirim.
Siz parayı ödemediğiniz sürece yollamıyorlar zaten. 1 hafta felan bekliyorlar siz havale yapmazsanız iptal ediyorlar. Hiç bişey olmaz deneyin.
Siz mühendis olmak istiyorsunuz böyle şeylerden korkmayın.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

snansrin

aliexpress ten alışveriş yapan varmı ? varsa teslimat süreci nasıl gerçekleşiyor kargo ücreti falan ? ve ne kadar güvenilir ?

RaMu

İnternetten alışveriş bir hastalık gibidir,
ve kapması griptende kolaydır,
boşuna araştırmana gerek yok,
bir kredi kartı bul ve herhangibir siteden alışverişini yap,
(yani tavsiye ettiklerimizden, bluemavi, direnç.net, çizgimarket ben bunlardan alışveriş yaptım sıkıntı yok)
kredi kartı ödemesi için cep telefonuna mesaj ile şifre gelmesi özelliği var, nasıldı bilmiyorum,
ben arkadaşın kartı ile alışverişi yapmıştım,
ondan kestiler ben ona ödedim yani.
İnternetten alışveriş epey zevkli oluyor,
misal blumaviye giriyorum,
sepet dolup taşıyor,
ucuz olanları zaten gözüm kapalı atıyorum sepete,
direnç kondansatör, gırla,
ufaktan 50 liralık bir sepet oluyor,
ödüyorum parayı sonra ürünler kapıda,
çok temiz iş,
ne satıcıya abi 10 tane 1k deyince yaşanan küçümseme yaşanıyor,
nede faiş fiyatla alışveriş oluyor,
benim gibi küçük şehirdeysen büyük nimet.
Korkmadan yap ilk alışverişini,
denemeden öğrenilecek iş değil,
ver siparişi gelsin sonra boşuna konu açmışım dersin.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

CoşkuN

İnternetten alışveriş gerçekten büyük nimet.
Eskiden doğru düzgün komponent sitesi yoktu şimdi maşallah sayıları oldukça arttı.
En son internetten ayakkabı alacak kadar ilerlettim bu işleri.
Kargocularımza kızsak da çoğu zaman iyi işleyen bir altyapı var Türkiye'de. Zaten e-ticaret konusunda en hızlı büyüyen ülkelerdeniz.

unknownperson

Herkese yorumları için teşekkür ederim , sadece bir sıkıntı yaşamamak için işimi garantiye almak istedim. Şuan internetten alışverişin nasıl güvenli yapıldığını öğrendim , tekrar teşekkür ederim.

CoşkuN

Alıntı yapılan: unknownperson - 15 Ağustos 2013, 09:48:48
Herkese yorumları için teşekkür ederim , sadece bir sıkıntı yaşamamak için işimi garantiye almak istedim. Şuan internetten alışverişin nasıl güvenli yapıldığını öğrendim , tekrar teşekkür ederim.
Tabi hiçbirşey %100 güvenli değildir, dikkat etmek lazım yine de.
Şu haberde bazı öneriler sunulmuş:
http://www.technologic.com.tr/internette-guvenli-alisveris-icin-altin-oneriler/

unknownperson

Alıntı yapılan: CoşkuN - 15 Ağustos 2013, 11:47:12
Tabi hiçbirşey %100 güvenli değildir, dikkat etmek lazım yine de.
Şu haberde bazı öneriler sunulmuş:
http://www.technologic.com.tr/internette-guvenli-alisveris-icin-altin-oneriler/
Teşekkür ederim link benim için yararlı oldu.

[TR]ahmet

Alıntı yapılan: snansrin - 15 Ağustos 2013, 00:44:30
aliexpress ten alışveriş yapan varmı ? varsa teslimat süreci nasıl gerçekleşiyor kargo ücreti falan ? ve ne kadar güvenilir ?

Aliexpress'den yapmadım da paha araştırdım yorum sistemi olduğundan güvenilir satıcılardan aldığın zaman zorun çıkmıyormuş ona dikkat et ayrıca ürünlerin devlet kargosu olmasına dikkat et yoksa gümrük sıkıntı olabilir ben ebaydan alışveriş yaptım ayın 3.aldım 16.sında istanbulda idı 18. balıkesire  geldi 20.de elimde oldu (Ben şubelerine gittim yoksa daha getirmeyeceklerdi)
Bu cinliler mal galiba kargo ücreti almıyorlar :) kargonun takipli olduğuna dikkat et yoksa kaybolabilir
İki sitede de benim dediklerime dikkat ederseniz ürün gelmese yada yanlış gelse paranızı alabilirsiniz tek kötü yanı beklemek ama heyecanlı oluyor tavsiye ederim  :)

yuppi

Aliexpressi epeyce kullandım kullanıyorum.Satıcının puanın toplam puanı ve ürün açıklamsı kalitesi satıcının ilgisi kargolama hızı gibi değişik puanlarıda var bunlarada dikkat ederseniz, sadece fiyat bazında olaya bakmazsanız sıkıntı çıkmıyor.Gelen ürünü almadan ödemeyi onaylamayın.Hasarlı ve kırık ürünlerde sorunun giderilmesini sağlayabilirsiniz. En azından ben 2 defa sorunumu çözdüm.Birde ürün bozukgelirse gönderirim diye düşünmeyin kargosu kendisinden pahalıdır. Ve kesinlikle PTT.

musti463

1.Ürünü satın alırsın
2.Para hesabından kesilir.
3.Kargoya verilir (Genelde düşük fiyatlarda sen ödersin yüksek fiyatlarda satıcı öder) Not:Ürün stoklarında yoksa beklersin ne kadar bekleyeceğin belli olmaz stok durumunu öğren stokta yoksa başka siteden al
4.Kargo eline ulaşır (Bugüne kadar 50 ye yakın online alışveriş yaptım hiçbirinde sorun yaşamadım)

Gittigidiyor için
1.Ürünü satın alırsın
2.Para hesabından kesilir fakat satıcıya hemen aktarılmaz
3.Kargoyu kimin ödeyeceği yazar orda
4.Ürün eline gelir
5.Gittigidiyor hesabından ürünü onaylıyorum dersin para gittigidiyor hesabından satıcıya aktarılır.
Mustafa Emir SADE

unknownperson

Alıntı yapılan: musti463 - 02 Ekim 2013, 11:18:48
1.Ürünü satın alırsın
2.Para hesabından kesilir.
3.Kargoya verilir (Genelde düşük fiyatlarda sen ödersin yüksek fiyatlarda satıcı öder) Not:Ürün stoklarında yoksa beklersin ne kadar bekleyeceğin belli olmaz stok durumunu öğren stokta yoksa başka siteden al
4.Kargo eline ulaşır (Bugüne kadar 50 ye yakın online alışveriş yaptım hiçbirinde sorun yaşamadım)

Gittigidiyor için
1.Ürünü satın alırsın
2.Para hesabından kesilir fakat satıcıya hemen aktarılmaz
3.Kargoyu kimin ödeyeceği yazar orda
4.Ürün eline gelir
5.Gittigidiyor hesabından ürünü onaylıyorum dersin para gittigidiyor hesabından satıcıya aktarılır.

Teşekkürler