c programlama

Başlatan bluemore, 15 Ağustos 2013, 14:26:26

bluemore

Kaan Arlan ın c programlama kitabını çalışıyorum

signed int
signed char gibi ifadelerle karşılaştım herhangi bir açıklama yapılmamış veya ben kaçırdım bu ne anlama geliyor yardımcı olursanız sevinirim... :)

polleme

İşaret biti (+, -) olan sayı demek. Signed olunca satı bir bit eksiliyor ve örneğin char normalde maksimum 256 olabilirken signed olunca 128 olabiliyor.

Gökhan BEKEN

signed yazmasanızda değişkenler varsayılan olarak signed olur
signed olmasını istemiyorsanız unsigned int a; gibi değişken türünün başına unsigned koymanız lazım.
signed işaret demektir. unsigned ise işaretsiz demektir.
değişkenin hem pozitif hem negatif değerler tutmasını istiyorsanız normal tanımlayın
0 ve daha büyük değerler tutmasını istiyorsanız unsigned koyun
mesela char değişkenler ascii değerler tutuyor, hiç bir ascii değer 0 dan küçük değil. Signed olarak tanımlarsanız 128 den büyük ascii değerleri saklayamazsınız. 
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

mufitsozen

dogrusu signed: 127 ile -128
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

Tagli

Derleyiciye göre char değişkeninin varsayılan olarak işaretli veya işaretsiz olması değişebiliyor. Derleyicinin rehberini incelemekte fayda var. Genelde bir derleme ayarı girerek varsayılan davranışı değiştirmek mümkün olabiliyor. Diğer türlerde bildiğim kadarıyla signed yazmaya gerek yok.
Gökçe Tağlıoğlu

bluemore

çok teşekkür ederim :)

bir sorum daha olucak

"desimal , Hex, Octal sistem" bunlar nedir ???

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: bluemore - 16 Ağustos 2013, 14:38:47
çok teşekkür ederim :)

bir sorum daha olucak

"desimal , Hex, Octal sistem" bunlar nedir ???
bunu okumanız lehinize
http://kisi.deu.edu.tr/ozlem.karaca/sunumlar/lojik_devreler.pdf
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

RcALTIN

değişken türleri ve varsayılan signed/unsigned modifier'ları dillere hatta aynı dilin derleyicilerine göre farklılık gösterirler, derleyici ile ilgili dokümanlardan kontrol edilmelidir.
KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !