Ynt: 6 ayaklı hareket platformu

Başlatan muhittin_kaplan, 20 Ağustos 2013, 15:48:41

muhittin_kaplan

isim isim dedim ses çıkmadı,

Küçükken sakızı çiğneyip bir ipin ucuna takar, yerde bulunan deliklere salardık, bilirdik oradan büyük BÖĞ (yada böğü) çıkacak, yakalar kavanoza koyardık hayvanatı.
ismini Buldum BÖĞ

(Küçükken neler yapmışım yahu)

mistek

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 27 Aralık 2013, 15:39:15
isim isim dedim ses çıkmadı,

Küçükken sakızı çiğneyip bir ipin ucuna takar, yerde bulunan deliklere salardık, bilirdik oradan büyük BÖĞ (yada böğü) çıkacak, yakalar kavanoza koyardık hayvanatı.
ismini Buldum BÖĞ

(Küçükken neler yapmışım yahu)

Hocam aynısını bizde yapardık ama adına Böğ değilde başka bişey diyorduk tam hatırlayamadım tontondede mi ne öyle bişeydi :)
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

galenga

hocam böğ mü böh mü ben annemden böh diye duydum :) yanlış duymuşta olabilirim böğ demiştir belki ama anlam verememiştim yani nedir böh falan diye , sonra B-üyük Ö-rümceklerin H-anası diye çevirdim kendimce :D  ufakken bizde topraktan böhleri çıkarmaya çalışıyorduk sonra geri giriyorlardı inlerine , ulen ne akıl sakızı al ipe yapıştır böhü yakala hayır amaç neydi onu bilmiyordum , o zamandan belliydi bilim adamı olacağımız :P

muhittin_kaplan

Aslinsa bö derdikte, bugun birine kurtce orumcek ne la diyince bohuk gibi birsey yazdi. Sonradan anilarim canlandi...baktim int.e bög yaziyor

F.T

Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

muhittin_kaplan

serdarsamyurek

Kolay gelsin hocam. Projedeki servo motorları nereden bulabiliriz?

muhittin_kaplan

hobbyking.com dan aldım ben.
eğer yort dışı problem olur derseniz
rcpano.com var

Ramiz

Muhittin merhaba,

Yürüyüşü için, c# ile bir yazılım yaz. Yazılım animasyon destekli olsun. Şunun gibi http://www.tumblr.com/tagged/spider-gif. Animasyonda her bacağın haraketi ve açısı belli olsun. Mesela x eklemine 127 değeri girildiği zaman o eklem, 127 değerinin gerektirdiği açıya gelsin. Animasyonu gif teki gibi haraket ettirebilirsen, bir sample yürüş değerlerini c++ tablosu şeklinde kaydet.

const unsigned char motor1[]
const unsigned char motor2[]
const unsigned char motor3[]
.
.
.

Şeklinde yürüyüş verilerin olur. Senin sadece yapman gereken, yürüyüş hızına göre bir timer kurup, tıpkı wav dosyası çalar gibi, motorların pwm lerini set etmek olur.
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

muhittin_kaplan

niye gif yapayım, solid kullansam
(yada ben mi anlamadım anlatmak istediğini)

mesaj birleştirme:: 17 Ocak 2014, 22:05:10

Ekleyeyim, Yapacağım iş öylesine "motomot tek düze bir yürüyüş sistemi değil"
duruma göre tavır alacak, sonraki aşamalarda.

gumush

bir alternatif  de  pot gibi bir enkoder kullanarak ( her ekleme bagli ) sonra el ile yurume haraketini uygulamak boylece yurume icin hangilerinin hangi sira ile hangi aci ile hareket ettigi kaydedilebilir. Hatta farkli hareketlerde bu sekilde ogretilebilir.

Hikmet Gumus  izmir

muhittin_kaplan

Hocam Bu Sprint de hedef büyütmek istemiyorum  ;)

Mucit23

İlham vermesi umuduyla.... ::)
T8 3D Printed Octoped Robot - Spider Salsa Rumba! Halloween 2013
Muhittin abi sendende böyle birşey beklerim.  :)

gumush

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 17 Ocak 2014, 22:09:02
Hocam Bu Sprint de hedef büyütmek istemiyorum  ;)

:)

Scrum master olur , dungeon master olurda gelirse backlog'a yazmasin :)

{ Konuyu dagittik ama izmir ekibinin toplantisindan neseli notlar }

Hikmet Gumus  izmir

muhittin_kaplan