TI - Back to School Sale! Part 2

Başlatan cicjoe, 26 Ağustos 2013, 21:24:32

cicjoe

Bu urunlerde RF falan oldugu icin diger urunlerden farkli oldugunu duymustum..

berat23

ben sipariş verdim, gelişmeleri yazarım.

furkan.seker

Alıntı yapılan: berat23 - 27 Ağustos 2013, 14:23:50
ben sipariş verdim, gelişmeleri yazarım.

kupon kodu ile mi verdiniz siparişi. ben bunun için herhangi bir alan göremedim.

cicjoe

TI'dan ben de bir kac kere RF urunu aldim, bir sorun yasamadim.. Ama boyle genis araliklarda calisan, arkadaslarin ornek verdikleri SDR gibi, atiyorum 10MHz-5GHz arasinda dinleme/olcum vs. yapan bir urun icin acaba ne olur diye merak ettim..

Nette arattim ama okuyup anlamak zor geldi.. Cumlenin nerde baslayip nerde bittigi belli olmayan hukuki metinler =)
Surasi halk agziyla yazmis..
http://www.domimax.com/hizmetlerimiz/ulusal/uluslararasi-ticaret-danismanligi.html
Radyo veya Radyo Frekansı kullanan cihazlar için neler gerekir?
Gümrük üzerinden geçiş yapan tüm elektronik ürünler radyo frekansı kullanmadığı takdirde kabullenilebilir sayılmaktadır. Radyo frekansı kullanan Telsiz Telefon, Cep Telefonu, El Radyosu, Cep Televizyonu gibi ürünler BTK,RTUK tarafından kayıtlandırılmalıdır. Bu kayıtlandırma ancak ürün gümrük vergisine tabi olduğu takdirde yapılmaktadır. Bu bilgiler sadece danışmanlık alınmadığı takdirde bireysel yada kurumsal anlamda ithalatın ne derece zorlaşabildiğine de değinmek amaçlıdır.

berat23

Alıntı yapılan: furkan.seker - 27 Ağustos 2013, 16:02:44
kupon kodu ile mi verdiniz siparişi. ben bunun için herhangi bir alan göremedim.

en son ekranda sağ tarafta kupon kodu girme kısmı var oraya girdim kodu.

gümrük konusunda ise; rf konusunda deneyimim yok fakat bence şans işi bu işler. gümrük memurlarınn herşeyi bilme durumu yok, dikkatini çekmezse gümrükten spectrum analyser de geçer, zorlasan radar da geçer. gariplik sezer incelerse birçok basit ürün geçmez.

cicjoe

furkan.seker

Alıntı yapılan: berat23 - 27 Ağustos 2013, 16:41:08
en son ekranda sağ tarafta kupon kodu girme kısmı var oraya girdim kodu.

gümrük konusunda ise; rf konusunda deneyimim yok fakat bence şans işi bu işler. gümrük memurlarınn herşeyi bilme durumu yok, dikkatini çekmezse gümrükten spectrum analyser de geçer, zorlasan radar da geçer. gariplik sezer incelerse birçok basit ürün geçmez.

edit: tama gördüm kupon kodunu. direk kutunun içinde çıkacak diye koşullanmışım :)

subram

Biraz Kurcaladım. İşin detayları şu şekilde;

4 Hafta indirim olacakmış. Her hafta farklı bir üründe indirim olacak. Geçen hafta MSP430 Launchpad'i 6,99$+Free Shipping olarak satmışlar. İndirimler Pazartesi günleri başlayacakmış. 2 üründe daha indirim olacak. Takipte kalın ;)
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

gumush

Hmm kupon sanirim gecerli degil artik , bakalim sonrasinda ne cikacak ?
Hikmet Gumus  izmir

OG

Alıntı yapılan: ErsinErce - 27 Ağustos 2013, 13:10:48
yok uğraşmadım ama olsaydı oynayacak birşeylerim olurdu düşüncesi mevcut =)

@OG hocam bu chipset driver ına yazılmış bir çok program bulunmakta android dahil

bazıları spectrum gibi çıktı veriyor bazısı radyo bazısı tv değişiyor
frekansları genliklerini görebiliyorsunuz örnek bir video

Exploring the Spectrum for $20 with Software Defined Radio (SDR)

Çok güzel, şahane. Haberim yoktu.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

GibsonSG

pisayisi

Bu analizör ile birkaç Mhz seviyesindeki  analog  işaretlerinde spektrumunu ölçebilme imkanına sahip miyiz?
Murat

atioky_216

Alıntı yapılan: subram - 27 Ağustos 2013, 19:31:08
Biraz Kurcaladım. İşin detayları şu şekilde;

4 Hafta indirim olacakmış. Her hafta farklı bir üründe indirim olacak. Geçen hafta MSP430 Launchpad'i 6,99$+Free Shipping olarak satmışlar. İndirimler Pazartesi günleri başlayacakmış. 2 üründe daha indirim olacak. Takipte kalın ;)
bende gecen gunlerde 32 bit işlemcili . FTDI içeren launcpad i $8.5 a aldım.. Kaçırmamalı (galvanik izolesi bile var)

berat23

Alıntı yapılan: pisayisi - 28 Ağustos 2013, 00:38:38
Bu analizör ile birkaç Mhz seviyesindeki  analog  işaretlerinde spektrumunu ölçebilme imkanına sahip miyiz?
Alıntı yapılan: OG - 27 Ağustos 2013, 09:15:04
Frequency ranges: 300 MHz to 348 MHz, 389 MHz to 464 MHz, and 779 MHz to 928 MHz

3 ayrı çalışma alanında kullanılabiliniyor.

Alıntı yapılan: atioky_216 - 28 Ağustos 2013, 03:36:23
bende gecen gunlerde 32 bit işlemcili . FTDI içeren launcpad i $8.5 a aldım.. Kaçırmamalı (galvanik izolesi bile var)

https://estore.ti.com/LAUNCHXL-F28027-C2000-Piccolo-LaunchPad-P3088.aspx

muhittin_kaplan