%100 Hidrojenle Çalışan Araba Projemi Takdim Ediyorum

Başlatan cilekespilot, 27 Ağustos 2013, 16:55:21

ibo1973

Herkez fikrini Beyan Etmiş Konuya Çok vakıf Olmayan Biri Olarak Hatta Arabası Dahi olmayan Birisi Olarak Şunları Diyebilirim.

1- Hiç Bir Teknoloji Birden Bire En İyi Hali İle Ortaya Çıkmaz Her Şey ilk Çıkan Çalışan Yada Çalışmayan İlk Version Un Bazen Senelerce Bazen 100 Lerce Bazen 1000 Lerce Bazen Daha Fazla Kişinin Çalışması İle Elde Edilir Kanımca Kendi Geliştirdiğim Oyun Pedalı Adlı Cİhaz Çok Çok Basit Bir Cihaz Olmasına Rağmen 5 Sene Olmuştur Üzerinde Çalışılıcak Bi şeyler Hala Daha Çıkabiliyor.

2- Mıknatıslarla Havadan Enerji Konusu Hiç İncelemedim Ama Yer Çekimi de Bir Enerji değilmidir bu Enerji Biçimini Değiştirip Elektrik Üretilemezmi Acaba Muhtemelen Üretilemez Ama Açık Görüşlü Olmak Lazım Sanırım.

3- Arkadaşın İcat Etmeye Çalıştığı Şey Anladığım Kadar Teoride Baya Bİ Mümkün Pratikte İse Güzel Bir Makina ve Sistem Yapmaya Bakar Yanlışmıyım Bilmiyorum ?

Ben Arkadaşa Başarılar Ve Çalışmalarının Devamını Dilerim Allah Kolaylık Versin Kendisine .

z

Kainat bedavaciliga izin vermeyen kanunlarla yonetiliyor.

Isin icine enerji girince tabiat kurusu kurusuna karsiligini istiyor.

Yer cekimi bir enerji değildir. Bir kuvvettir. Bir nesneyi yeryuzunden havaya kaldirmak icin gerekli enerji ile nesnenin serbest birakildiginda yere dusmesi esnasinda olusan enerji bir birine esittir.

Eger yercekimi bedava bir kuvvet ise nesneleri havaya kaldirmanin bedava yolunu bulmalisin ki bu kuvveti kullanabilesin.

Bir nesneye etkiyen kuvvet, nesnenin pozisyonunda degisim yapmiyorsa is olusturmaz.

Benzinli motorun urettigi mekanik guc arabanin tekerleklerini cevirir ve araba hareket eder sonucta is yapar.

Fakat duvara cakilmis bir civiye asilmis resim cercevesine surekli olarak yercekimi etki ettigi halde cerceve sabit oldugu icin cerceve hareket etmez dolayisi ile yer cekimi bu ornekte is yapmaz. Is yapmasi icin cercevenin ipini kesip dusmesi saglanmalidir. Cerceve yer degistirmeye basladigi andan itibaren is yapilir. Evet bu durumda yercekimi is yatirir ama bedava değildir. Bedava olmasi icin dusen cerceveyi tekrardan duvardaki civiye kaldirmanin da bedava yolunu bulmak gerekir.

Su hidrojen iliskisi de ayni.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ibo1973

Alıntı yapılan: z - 29 Ağustos 2013, 13:19:17
Kainat bedavaciliga izin vermeyen kanunrarla yonetiliyor.

Isin icine enerji girince tabiat kurusu kurusuna karsiligini istiyor.

Yer cekimi bir enerji değildir. Bir kuvvettir. Bir nesneyi yeryuzunden havaya kaldirmak icin gerekli enerji ile nesnenin serbest birakildiginda yere dusmesi esnasinda olusan enerji bir birine esittir.

Eger yercekimi bedava bir kuvvet ise nesneleri havaya kaldirmanin bedava yolunu bulmalisin ki bu kuvveti kullanabilesin.

Bir nesneye etkiyen kuvvet, nesnenin pozisyonunda degisim yapmiyorsa is olusturmaz.

Benzinli motorun urettigi mekanik guc arabanin tekerleklerini cevirir ve araba hareket eder sonucta is yapar.

Fakat duvara cakilmis bir civiye asilmis resim cercevesine surekli olarak yercekimi ettigi halde cerceve sabit oldugu icin cerceve hareket etmez dolayisi ile yer cekimi bu ornekte is yapmaz. Is yapmasi icin cercevenin ipini kesip dusmesi saglanmalidir. Cerceve yer degistirmeye basladigi andan itibaren is yapilir. Evet bu durumda yercekimi is yatirir ama bedava değildir. Bedava olmasi icin dusen cerceveyi tekrardan duvardaki civiye kaldirmanin da bedava yolunu bulmak gerekir.

Su hidrojen iliskisi de ayni.

sayın Z Burda Anlatmak İstediğim Teknik Konular Değil Aslında Olur Yada Olmaz Yada Oluluğu İmkansız Hiç Önemli Değil peşin Hüküm Vermemek  Amerikada Kesfetmişler Deyip Vazgeçmemek Bu Bassettiklerinizin Ne Olduğunu Bende Biliyorum  Olur Da Demiyorum Zaten Dikkat Ederseniz Yanlış Anlamayın Ama Peşin Hükümlü Olmak Bence Çok Yanlış Araştırmak Çalışmak Ve Karara Varmak Doğru Bir davranış Bence Bu Her Konu İçin Geçerli Benim Açımdan Bakınca Sizin Açınızdan Bakınca Farklı Olabilir Belki Ama Bilimin Temeli araştırmak Değilmi Zaten ? Arkadaş Araştırma Yapıyor Kesin Oldu Yada Olucakta Demiyor Çalışıyor Konu hakkında Olmaz Deyip Kestirip Atmak Yerine Destek Olabilicek Neler Yapılabilir Buna Bakmak Lazım bence. Bunu Yapamıyorsak Bile Umut Kırıcı Konuşmak Doğrumudur Acaba  Amerika Nasıl Keşfedilmiş . Yada Bir Çok Ünlü yada Ünsüz Bilim Adamları Hakkında Ne Denmiş Başlangıçta mesela Albert Einstein  için Çocukken Okulda Hocasının Dediklerini düşünürsek Nolur Neyse Fazla Dağıtmıyım Çalışmak Araştırmak İşin En Temel Noktası Olur Yada Olmaz Önemli Olan Peşin Hüküm Vermemek Bence saygılarımla Kolay Gelsin.

z

Adami cesaretlendirme. Ortacagda simyacilar siradan metalleri altina cevirmek icin cok ugrasmislar. Tabiki calismalar fos cikmis. Fakat bu calismalar sayesinde kimya biliminin temelleri atilmis olmus.

Simdi enerji korunumu kanununu bir yana birakip arkadasa bu konuda calismaya tesfik etmek ne kadar dogru.

Bu arkadasa soylenecek tek sey. Birak bu bos isi. Fizik, matematik bilgini gelistir demek olmalidir.

Onca otomobil firmasinin onca arge calisani yapmamis da sen mi yapacaksin gibi bir cumle biraz onur kirici olsa da arkadasimizin yazilarinda kullandigi teknik terimlere  iliskilere dikkat edilirse en guzel oneri fizik dersine calismasi olmalidir.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ibo1973

Evet Siz Belki Arkadaş Açısından Düşünüp Boşa enerji Harcamasın Diyorsunuz Belkide Haklısınız .

Ancak Ben Bu Şekilde Düşünmüyorum Ben Çalışıp Enerji Ve Zaman Harcayıp Olup Olmadığını Test Etmesi Ve Olması İçin zorlaması Taraftarıyım Olmama İhtimali Belkide %99.999 Mantıken Ama Genede Zorlanması Lazım Belki İstediği Neticeyi Alamaz çok Zayıf İhtimal Alır Ama Bununla Uğraşırken Kendisi,ne Başka Artı Değerler Katabilme ihtimali Olucaktır.

Özetle Kestirip atma taraftarı Kesinlikle Değilim 100.000 Kişi tirilyon dolar Harcasada Umrumda Değil Bende Bi Bakıyım Derim Ben Bakıyım Derim Ama ulaşabiliyor İsem O İş Hakkında yapılan Araştırmalara Notlarada Bakarım.

Genel Kanının Aksine Şahsım Adına Arkadaşa Başarılar Dilerim Olup Olmaması Önemli Değil Önemli Olan Çaba Sarfetmiş Olmasıdır

dnacikaya

cilekespilot konuya böyle başlamışsın:

Alıntı YapMerhabalar efendim,bendeniz kendi halinde bir güvenlik görevlisiyim.Erzincan EE Mühendisliğine bu sene başlayacağım nasip olursa.....

Mühendisliğe odaklanman senin hayrına olacaktır. Umarım başarılı bir üniversite hayatın olur.

esensoy

beyin bedava kullanmak lazım,
bu işin kağıt üzerindeki hesabıyla (şu anki bilinen yöntemler kullanılarak yapılacabilecek hesap) fizibil olmadığı ortaya çıkıyor,
buna rağmen pratiğe dökmek fizibil olmayanın ispatından ileri gitmez, buna da kim para verir ya da aferin der ya da ne işe yarar ben bilemiyorum,
hesap kitap yapmadan hareket etmemeli diyor ve aşağıdaki video yu izlemenizi öneriyorum.

www.youtube.com/watch?v=u_FwV2Oc3Bc‎
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

Kabil ATICI

Alıntı yapılan: ibo1973 - 29 Ağustos 2013, 14:41:32
Evet Siz Belki Arkadaş Açısından Düşünüp Boşa enerji Harcamasın Diyorsunuz Belkide Haklısınız .

Ancak Ben Bu Şekilde Düşünmüyorum Ben Çalışıp Enerji Ve Zaman Harcayıp Olup Olmadığını Test Etmesi Ve Olması İçin zorlaması Taraftarıyım Olmama İhtimali Belkide %99.999 Mantıken Ama Genede Zorlanması Lazım Belki İstediği Neticeyi Alamaz çok Zayıf İhtimal Alır Ama Bununla Uğraşırken Kendisi,ne Başka Artı Değerler Katabilme ihtimali Olucaktır.

Özetle Kestirip atma taraftarı Kesinlikle Değilim 100.000 Kişi tirilyon dolar Harcasada Umrumda Değil Bende Bi Bakıyım Derim Ben Bakıyım Derim Ama ulaşabiliyor İsem O İş Hakkında yapılan Araştırmalara Notlarada Bakarım.

Genel Kanının Aksine Şahsım Adına Arkadaşa Başarılar Dilerim Olup Olmaması Önemli Değil Önemli Olan Çaba Sarfetmiş Olmasıdır

Kusura bakmazsan bu şekilde yazıyor olman özel bir sebebi mi var?  Hani "yazdıklarım okunmasın" gibi bir kanı oluşturuyor insanda.
ambar7

ibo1973

evet özel nedeni var cia ajanıyım :) hayır yok özel bir nedeni nerden ve nasıl icat ettin bu durumu :)

mufitsozen

Alıntı yapılan: ibo1973 - 29 Ağustos 2013, 15:41:41
evet özel nedeni var cia ajanıyım :) hayır yok özel bir nedeni nerden ve nasıl icat ettin bu durumu :)
iCAT dEGİL, aYNI dURUM bENIMDE dIKKATIMI cEKTI.

aSLINDA iNSANIN kİSİLİGİNİ oNE cIKARIYOR, hEP bOYLE MI yAZMALI ACABA?

mesaj birleştirme:: 29 Ağustos 2013, 16:01:29

bU aRADA bELIRTEYIM, bENDE rUS aJANI  d.EGILIM.
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

ibo1973

Alıntı yapılan: mufitsozen - 29 Ağustos 2013, 15:57:47
iCAT dEGİL, aYNI dURUM bENIMDE dIKKATIMI cEKTI.

aSLINDA iNSANIN kİSİLİGİNİ oNE cIKARIYOR, hEP bOYLE MI yAZMALI ACABA?

mesaj birleştirme:: 29 Ağustos 2013, 16:01:29

bU aRADA bELIRTEYIM, bENDE rUS aJANI değilIM.

yanlış anlaşılma kelimelirin başına büyük harf koyma durmunu sormuşşunuz bu durum bende otomatik oluyor . farkında değilim çoğu zaman

mesaj birleştirme:: 29 Ağustos 2013, 16:21:58

program yazarken oluşan bir alışkalık olabilir program yazarken okunurluğu artırmak amaçlı bazen kelimeleri birleştirip baş harflerini büyük yapıp okunurluğu artırmak için bu şekilde yazmak gerekebiliyor örnek AhmetYazlik programda ahmet yazlik adlı boşluk içeren değişken tanımlanamadığı için bu şekilde elim alışmış daha yeni sizin söylemenizden fark ettim :) komik ama gerçek

RaMu

;_____________________

Biz kimseye kendimizin uğraşmadığı uğraşmayacağı
vakit emek zaman kaybına neden olan konularla
kardan çok zarar getiren işlerle uğraşmasını tavsiye edemeyiz,
yazılan onca boşa uğraşma bak şu konulara yönel asıl amacına daha çabuk varabilirsin
sözleri bundan ibaret.

Arkadaş çok güzel emek harcamış,
ilk mesajında bunu yazdıkları ile kanıtlamış,
bu arkadaş elle tutulur sonuçlar doğurabilecek işlere yönelse kendini geliştirse
gelecekte harcadığı emeğin karşılığını alacağı için daha mutlu olur,
hem kendine hemde yaptığı işile çevresindekilere fayda sağlar,
derdimiz bu,
dolu bir adamın boş bir iş ile uğraşmasını görmek bize sıkıntı veriyor,
bırakın bu işlerle boş adamlar uğraşsın diyoruz,
ama karşımızdaki illaki ben bu işle uğraşacam diye ısrar ederse
ha tamam, benim boş adamlarla işim olmaz, sana başarılar deyip kendi haline bırakıyoruz.

Sanki herkesin düşüncesi buymuş gibi genel bir ağızla yazdım ama,
zaten aksini düşünenler bunları ifade edecektir,
kusura bakmayın artık.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

mosfet

Cingöz Otomotiv HKW+ TGRT

Sadece labaratuvar ortamında yapılmıyormuş demekki ,  hidrojenin eloktroliz ile üretilip kullanımı

Burda sadece yakıt desteği olarak kullanılmış yalnız % 40 lara varan tasarrufdan bahsediyor yetkili bayi

mg1980

Bayi bahseder de gerçekte oluyor mu onu nereden bileceğiz?mg1980

mosfet

gerçek dışı olsa ne kadar satabilecekki bu ürünü sizce ? bu kadar masrafa değermi safsata bir ürünü piyasaya sürüp arkasınd duramadıktan sonra ne kazanc elde edecekki bu firma iki gün sonra şikayetlerden kepengi kapatır yani , memnun kalınmadığında iade garantisi var zaten,