%100 Hidrojenle Çalışan Araba Projemi Takdim Ediyorum

Başlatan cilekespilot, 27 Ağustos 2013, 16:55:21

ilhan_mkp

bir şahini 100km idare edecek hidrojen kaç litre sudan çıkar.
çıkan suyumuz x litre bu suyu arabada taşıycaz 1 tane hidrojen taşırken kullanmadığın 2 oksijenide taşıyor olacaksın
çıkan hidrojen bu x litre suyu taşıyacak gücü karşılayacakmı
hesaplarken yakıtın ağırlığınıda araca katın bence.

z

2 Oksijen kullanilacak elbet. Yanma isin o  O2'ya ihtiyac var. Fakat agirlik acisindan tasimasa daha iyi tabiki. Nasil olsa heryerde O2 var.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ilhan_mkp

hocam teknik bir hata oldu hidrojen 2 oksijen birtane
elektrolizi saf suylamı yapcaz
saf su kullanmazsak mineraller falan sıkıntı
bakınız elektroliz mantığıyla çalışan oksijen kaynakları var saf suyla çalışıyorlar.

t2

az önce aklıma geldi ( hemen gidip patent alayım)

uranyumla çalışan araba yapıcaz. arabaya toplu iğne ucu kadar uranyumu  koyacan. 1 yıl sürecen. 

muhittin_kaplan

patent al kimse niye bunu patentliyon yada "de get lan bu olur mu" demiyor veriyor. isteyenin bir yüzü kara.

t2

muhittin_kaplan

Uykunuz Yok mu sizin, Hadi Benim Yaşım Geçmiş.  :-X

vedo35

Alıntı yapılan: t2 - 31 Ağustos 2013, 00:49:49
az önce aklıma geldi ( hemen gidip patent alayım)

uranyumla çalışan araba yapıcaz. arabaya toplu iğne ucu kadar uranyumu  koyacan. 1 yıl sürecen.

Harbiden arkadas  amerikalilar marsa gonderdikleri araca plutonyumla calisan motor koymuslar, uzaya firlattiklari viking  ve diger peyklerdede hep plutonyumla calisan motor kullaniyorlarda neden insanlarin kullandigi araclar icinde yapmiyorlar? Tamam radyoaktif bir madde ve tehlikleli olabilir ama cok ozel saglam bir kursun kutu icine koysalar ona gore guvenli bir sistem neden yapmak istemezler anlamadim gitti. Yanliz yaparlarsa turkiye icin ekstra  kalin kursun kutu icinde olan kutu yapmalari lazim. Malum tv den mobese kameralarinin goruntulerini izliyorumda sanki icinde sofor yok yada carpisan araba parklarindaki goruntuleri aratmiyor. Oyle olsa kaza sonrasinda yola akan radyoaktif madde turkiye bir yil icinde  radyoaktif ulke olur. Onun icin bize ozel modellerini yapmalari lazim diye dusundum.  ;D ;D
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

vedo35

Evet bak onu bilmiyordum. Bende hep dusunurdum saturn'e neptun'e giden o peyklerde  ne tur entegre kullaniliyorda o entegreler hala calisiyor diye. Ben ozel kaplama uzay endustrisi icin uretilmis ozel entegreler kullaniliyor diye dusunuyordum.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

cicjoe

Modern Marvels - Failed Inventions. Nukleer enerji ile calisan aractan bahsediliyor. 1:30
Modern Marvels - Failed Inventions

How To Build A Satellite. Uydulardaki elektronik malezemelerden bahsediliyor. 25:00
How To Build A Satellite - BBC Documentary 2013

Mr.Java

Alıntı yapılan: ilhan_mkp - 30 Ağustos 2013, 02:02:36
hocam beleşe yakıt üreteceksen sığır gübresinden metan üret bi yerde lazım olur yakarsın.
babamın ineklerde bir ayda garanti 3 ton sıçıyo.
hesapla hidrojenden ucuza gelir.
her ay en az 3 ton boktan işten beni kurtar bedava gel al.
ama bi inek bir ayda kaç litre benzine denk düşcek metanı sıçar bilemiyom yani.
resimde kesintisiz güç kaynağıda ekledim kendisi 470kg olup günlük 15kg yem yer versek daha der yediği yemin fiyatı 40kg 38tl
çıkacak metan gazıyla uğraşmaya değer diyen varsa satılık yani  ;D
en kötü kurbanda kavurma yaparsın güneş paneli gibi hurdayada gitmez.
---------------------------------------------------------------------------------------------
iş yerimde traktörü metanla çalıştır diyenlerden bıktım usandım ya beleşe bişi yok diyorun adamlar anlamıyo. >:(
[IMG]http://imageshack.us/a/img96/6568/w5fs.jpg[/img]
hatta ne kadar taze yonca verirsen metan oranı okadar artar.
yeni sulanmış yonca ver inek 10dk içinde davul gibi metan gazıyla dolacaktır.
çakmak turarsan ağzından ejderha hesabı alev bile çıkar yani.
hidrojen gibi sızıntı yapmıyo inege hortum salmassan basınç hatası verip hakkın rahmetine kavuşabilir.
yanabilen herşeyi arabaya sokuyonuzya gaz üretiminde verim artışı için yonca yani.
internette araştır hepsi doğru bilgiler yani.

Espiri yaptığınımı sanıyorsun ? Umudu,hedefi olan bir kişiye bu şekilde çocukcu ve alaycı tavırla yaklaşılmayacağını biliyorsun.İster anlasın olmayacağını ister anlamasın.Karşındaki insan neticede.

islergucler

Arkadaş umut duysunda, size ne oluyor?

Gereken kadar hidrojenin temini, saklaması gibi problemleri geçiyorum... En önemli sorun arabalardaki motorun hidrojene uygun olmadığı gerçeğidir.  %100 hidrojenle çalışacak bir araç planlanacaksa, ilk tasarlanacak kısım hidrojen motoru olmalıdır.

ilhan_mkp

Alıntı yapılan: Fkarizmatik - 31 Ağustos 2013, 19:10:36
Espiri yaptığınımı sanıyorsun ? Umudu,hedefi olan bir kişiye bu şekilde çocukcu ve alaycı tavırla yaklaşılmayacağını biliyorsun.İster anlasın olmayacağını ister anlamasın.Karşındaki insan neticede.

hocam nerde alay etmişim alay ediyon alay ediyon sayıklıyonuz.
ben o yazıyı hayalleri olan insan fasafisolarınızla üzerime gelen iş arkadaşlarıma binaen yazdım.
yazıda yanlış ve alaycı bişi yok.
insanları elindeki imkanlarla yapamayakları işlere itmeyin.
sizin gibi insanların teşvikleri yüzünden işyeri batıran insanlar tanıyorum.
metanda bu konunun alternatifi arkadaşın düşündüğü sistemdende daha yapılabilirliğide yüksek ama yaptığına değmez kısmını anlatıyo.
o resimdeki inek gerçekten babamın ve ben her ay en az 3ton hayvangübresini diğrenle sarıyorum avrupada basit tesislerle ciddi ciddi kullanıyo.
arkadaşı nasayla kıslamaya başladık arkadaş üniversiteye yeni başlıcak sizmi benmi alay ediyorum.
ben zaten orada doğdum büyüdüm dalga geçmek ne haddime.
dalga geçmek arkadaşın hali hazırda sunduğu sistemin ayen beyan işe yaramayacağını bildiğiniz halde yap kardeşim sen yaparsın yaparsın demektir.

cicjoe

Uzayda ne tarz entegreler kullaniliyor sorusuna verdigim link'te altin entegre, kablo ve devreler vardi.. Ancak CubeSat projesi ile NASA uzaya firlattigi araclarda, ufak kup seklinde uydularinizi da yaninda goturup uzaya birakiyor. http://www.cubesat.org/ http://www.cubesatkit.com/ Genelde ogrencilerin yaptigi bu kup uydularda oyle altindan falan entegreler ve devreler tasarlandigini dusunmuyorum.. Bu arada lafi acilmisken, Google Lunar X Prize aya arac gonderip 500m yuruten (ilerleten) ve fotograf gonderene $30M (Bonuslarla $40M sanirim) veriyor...
http://www.googlelunarxprize.org/

zeka43

Herkes bişeyler söylemiş hatta iyiliği için sonra pişman olmaması için tavsiyeler verilmiş kimsede hidrojen üretimin maliyetinden bahsetmemiş yani bu elektroliz yöntemi ile ne kadar elektrik ile ne kadar hidrojen üretilebiliyor, konuya hakim arkadaşlar bunu söylese de bilsek ve bunu illa arabada mı kullanmak gerek (temiz yakıt gereken işletmeler, doğal gazın ulaşmadığı yerler, .......)