TI - Back to School Sale! Part 4(MetaWatch)

Başlatan metaltrrocker, 09 Eylül 2013, 17:17:24

kantirici

Alıntı yapılan: yildizelektronik - 03 Ekim 2013, 23:43:57
Benimde gelen saat camının üzerinde çizik ve leke oluştu. Kendilerine mail gönderdim yeni saat göndereceklerini söylediler. Öyle de oldu yeni saati kargoya vermişler. Ancak bugün fedex firmasından kargoyla bir dosya geldi. Mal gümrüğe takılmış dosya içerisinde fatura gibi bişey var 199$ fiyat yazıyor sanırım bu yüzden gümrüğe takılmış. Malı alabilmem için 150 tl işlem ücreti ödemem gerektiği yazıyor. Sizce ne yapmayalım ?

Bence TI'ye mail atıp durumu bildirin. Gümrük işlemlerini halletmeleri gerek. Çünkü yanlış faturalandırma yapmışlar. Ayrıca bu fedexin mantığı gelen ürünü gümrüge takıp oradan para kazanmak.

metaltrrocker

Benimde gelen saat camının üzerinde çizik ve leke oluştu. Kendilerine mail gönderdim yeni saat göndereceklerini söylediler. Öyle de oldu yeni saati kargoya vermişler. Ancak bugün fedex firmasından kargoyla bir dosya geldi. Mal gümrüğe takılmış dosya içerisinde fatura gibi bişey var 199$ fiyat yazıyor sanırım bu yüzden gümrüğe takılmış. Malı alabilmem için 150 tl işlem ücreti ödemem gerektiği yazıyor. Sizce ne yapmayalım ?
Yapmanız gereken TI ile iletişime geçmek durumu anlatmak.Sonrasında onlar irtibata geçip size vekalet tarzında bir belge yollayacaklar mail adresinize.Onun çıktısını alıp imzalayıp sonra taratıp tekrar yolluyorsunuz.İşlem tamam ürün birkaç gün sonra elinizde.
Yaklaşık olarak buna benzer bir şey olacak nerden mi biliyorum? Geçen sene olan analog design yarışmasından gelen hibe beagle bone' yi "Empa" ya sinirlenip direk kargo ile istedim.Ve depodan çıkan ürün eski fiyatı ile gönderildi.Dolayısıyla gümrüğe takılması çok kolay oldu.Bana ulaştılar böyle böyle ürün gümrüğe takıldı diye.Bende direkt olarak TI ile iletişime geçtim.Gümrük masraflarını TI karşıladı cebimden 5 kuruş para çıkmadan ürünü almış oldum.
Kısaca başıma gelen bu oldu.TI bir numara!

yildizelektronik

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 03 Ekim 2013, 23:59:27
yalanlarını....., şerefsizler, fedex,dhl, ups gibi uluslar arası kargoların türkiyedeki para kazanma yöntemleri. sizden ardiye vekalet felanda isterler.

Hocam bana da öyle geliyor bunlar bu şekilde para kazanıyorlar artık. Texas'a mail gönderdim bakalım ne olucak. Bu arada istenen 150 tl de terminal hizmet bedeliymiş işe bak  >:(

iruraz

@yildizelektronik ,

Bahsedilen ücret muhtemelen konşimento ücretidir. Eğer öyleyse bunu sakın hemen ödemeyin. Önce gümrüğe gidin ve oradaki görevliden malzemeyi çıkarıp çıkaramayacağınızı kesin olarak öğrenin. Gümrükten bir kargoyu çıkarmak çok zahmetli ve masraflı olabiliyor ve gümrüktekiler teknik olarak hiçbir şey bilmedikleri için sizin kendim için aldım, hobi için aldım vs. gibi açıklamalarınız pek fayda etmiyor. Her şey mevzuata göre işliyor. O kadar çok prosedür ve mevzuat var ki insanı deli ediyorlar. Geçen gün sparkfun 'dan verdiğim siparişe yaklaşık 4$ 'lık  2 konnektör için ithalat prosedürü uygulamamız gerekiyor dediler (yani malzemeyi alıp satan tüccar uygulaması yaptılar). Bu durumda sadece vergisini verip malzemenizi alamıyorsunuz. Eğer o işe girseydim de yok müşavirdir yok vergilerdir derken masrafım 700-800 tl civarında oluyordu. Ben de lanet olsun diyerek malzemeleri bıraktım. Başıma ilk defa böyle bir şey geldiği için malzemeleri alamadığım gibi FedEx - MNG 'ye 150 tl konşimento parası kaptırmış oldum.

kantirici

Arkadaşlar merhaba. Bu saati kampanyadan almış ve kutusu ile bir kenara bırakmıştım. geçenlerde tesadüfen saatin kutusunu gördüm, tamamen aklımdan çıkmış. Neyse aldım şarj ettim gece olduğu için ekrandaki yazılar  v.s görünüyordu fakat gündüz vakti ekrandaki yazılar okunmuyor. Sanki hiç LCD ışığı çalışmıyor gibi. Gece parlaklığıda videolardakiler gbi değil. Acaba böyle sorun yaşayan oldumu firmware ile alakası olabilir mi? Yada arka ışık ON/OFF yapılıyor mu?

muhendisbey

Alıntı yapılan: kantirici - 27 Haziran 2014, 15:09:51
Arkadaşlar merhaba. Bu saati kampanyadan almış ve kutusu ile bir kenara bırakmıştım. geçenlerde tesadüfen saatin kutusunu gördüm, tamamen aklımdan çıkmış. Neyse aldım şarj ettim gece olduğu için ekrandaki yazılar  v.s görünüyordu fakat gündüz vakti ekrandaki yazılar okunmuyor. Sanki hiç LCD ışığı çalışmıyor gibi. Gece parlaklığıda videolardakiler gbi değil. Acaba böyle sorun yaşayan oldumu firmware ile alakası olabilir mi? Yada arka ışık ON/OFF yapılıyor mu?
Üst OLED ekran bende söndü. ekranın ışığını 8 yaptığım halde gece bile okunmuyor.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

cetinkaya

Ayni sorun bendede var ekran isigini 8 yaptigim Halde yarisindan daha az yaniyor. Birde bluetooth ile baglayamadim telefonu. Nasil yapmam gerekiyor birisi kisaca anlama bilirmi ? simdi Hallettim telefonumlada baglanti kurabildim, Telefon geldigi zaman saat titriyor ancak ekranda hic bir yazi cikmiyor.

muhendisbey

O sonradan da tamamen sönüyor, kademe kademe.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

mistek

Benim saatin camı çizilmişti yelkovan içerden sürtüyordu TI sağolsun para iadesi yaptı. Ancak yorumları okuyunca bu saatin indirimli satılmasının sebebi belli oluyor gibi.

Bende kurmak için epey uğraştım.

Saate yazılım güncellemesi yaptım. Android metawatch yazılımı falan indirdim kurcaladım ama ne yaptıysam SMS,Arayan görüntüleme vs beceremedim.

Telefon çalınca saat titriyor okadar. Ekranda uyarı falan hiçbişey yok. Attım kenarda duruyor.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

cetinkaya

Bendede aynisi. Saat tepki verdigine göre sanırım ekran ile ilgili bir sorun. Ilk aldığım zamanlar da fırmware yi güncellemistım ama suan hangi son sürüm bulamadım.

muhendisbey

Alıntı yapılan: mistek - 27 Haziran 2014, 23:55:39
Attım kenarda duruyor.
takım elbise ile iyi gidiyor. Sırf onun için saklıyorum. Özellikleri beş para etmez. Biri aradığında zaten mecbur telefonu açacağım, mesaj geldiğinde okuyacağım. Titrese ne titremese ne.

t2

Casio bu tarz saatler var.
Metal kordonlu olanlarda karar kıldım. 3-5 sene kullanılabiliyor.
Bazısı 10sene pil ömrü demiş.titreşim vs yok tabi ki.

Kullanmak için casio iyi.

muhendisbey

Alıntı yapılan: t2 - 28 Haziran 2014, 11:20:08
Casio bu tarz saatler var.
Metal kordonlu olanlarda karar kıldım. 3-5 sene kullanılabiliyor.
Bazısı 10sene pil ömrü demiş.titreşim vs yok tabi ki.

Kullanmak için casio iyi.
Metal kordon kullandım, tavsiye etmem. Metal kordon arasına elinizi yıkarken pislik doluyor ve bir süre sonra kokmaya başlıyor. İşin kötüsü, iyice yıkasanız dahi gitmeyebiliyor.
Şu an casio'nun SGW-100 modelini kullanıyorum. Dijital pusula ve termometresi var. Pusula günlük hayatta oldukça işime yarıyor. En basiti kıble yönünü kolayca buluyorum. Bu modelin silikon kordon modelini kullanalı yaklaşık 4 seneden fazla oldu. Ne yüzerken, ne saunada, ne de başka sportif faaliyetlerde çıkardım. Şu an taş gibi çalışmaya devam ediyor. Bir tek takım elbise ile gitmiyor :)

t2

Metal kordonlu saati, 6ayda bir çamaşır suyunda bekletmek gerek.

Plastik kordon sertleşip kopuyor. orijinal olarak bulmak zor.

muhendisbey

Daha once bir kere koptu, ebayden almıştım. Ancak oldukca pahalı. Bir kordon ortalama 2 yıl gidiyor. Metal kordon icin dediginizi deneyecegim.