18F46K22 ile 240x128 Grafik Ekran Uygulaması

Başlatan musti463, 21 Eylül 2013, 04:36:39

LukeSkywalker

Yukarıda da belirttiğim gibi, eğer hassas zamanlama gerektiren uygulamalar var ise dahili RC'nin kullanılması önerilmez. Uygulamanız endüstriyel olabilir, fakat zamanlamalar o kadar da önemli değildir, bu durumda kullanırsınız dahili RC'yi.

musti463

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 21 Eylül 2013, 19:58:12
Yukarıda da belirttiğim gibi, eğer hassas zamanlama gerektiren uygulamalar var ise dahili RC'nin kullanılması önerilmez. Uygulamanız endüstriyel olabilir, fakat zamanlamalar o kadar da önemli değildir, bu durumda kullanırsınız dahili RC'yi.

Yani PLL dediğimiz yapıyı aktif edince dahili RC osilatörude otomatik olarak kullanmış mı oluyoruz birde hassas zamanlama gerektiren çalışmalara örnek verirmisiniz hocam ?
Mustafa Emir SADE

LukeSkywalker

PLL'i aktif edince RC osilatörü kullanmış olmuyoruz. Eğer harici  bir 16MHz osilatör bağlarsanız o da  olur. Dahili RC osilatör de 16MHz seçilebilir olduğu için ben onu önerdim. Hassas zamanlamaya örnek, en basitinden bir saat uygulamasıdır. Bir frekansmetre de hassas zamanlamaya sahip olması gereken bir örnektir.

musti463

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 21 Eylül 2013, 21:04:07
PLL'i aktif edince RC osilatörü kullanmış olmuyoruz. Eğer harici  bir 16MHz osilatör bağlarsanız o da  olur. Dahili RC osilatör de 16MHz seçilebilir olduğu için ben onu önerdim. Hassas zamanlamaya örnek, en basitinden bir saat uygulamasıdır. Bir frekansmetre de hassas zamanlamaya sahip olması gereken bir örnektir.

Anladım hocam.Bir de PIC'e 16MHz harici osilatör taktık ve PLL'i aktif ettik diyelim.64MHz frekansa ulaştık.Elektronik kartımızıda EMC testine sokacağız diyelim, 64MHz'i yüksek bir frekans olarak düşünüp devremize bunun için ek önlemler almalımıyız?PCB'yi dizayn ederken daha dikkatli olmalımıyız?yoksa 64MHz bunun için ihmal edilebilecek bir frekans seviyesimidir?
Mustafa Emir SADE

mcn

Güzel çalışma ,paylaşmanız ayrı güzellik, eline sağlık.
bir de ekranı nerden kaça aldınız öğrenebilir miyim?
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

musti463

Alıntı yapılan: mcn - 22 Eylül 2013, 10:47:35
Güzel çalışma ,paylaşmanız ayrı güzellik, eline sağlık.
bir de ekranı nerden kaça aldınız öğrenebilir miyim?

Teşekkür ederim.Ekranı direnc.net den 103 liraya aldım ( http://www.direnc.net/240X128-Grafik-Lcd-Mavi,PR-3296.html ),

Expkits dede aynısı var 118 tl ( http://www.expkits.com/?s=urun_detay&urun=abg240128n00_glcd.htm )
Mustafa Emir SADE