c++

Başlatan kemal77, 14 Ekim 2013, 00:13:44

AYKIRI

Alıntı yapılan: kemal77 - 16 Ekim 2013, 23:27:01
AYKIRI dev c++ a giremiyorum ki dediğini deneyeyim..
tesla code bloksu indiriyorum..başka çarem kalmadı..

programda sorun vardır kaldırıp tekrar yüklemeyi dene

kemal77

bu belki şimdiye kadar 20. yüklememdir. codebloksu da indirdim.yükleyemedim bu arada..arkadaşlar bilgisayardan pek anlamam.cahilliğime verin..ama anladığım kadarıyla bir komutu kaydedeceğim yeri kabul etmiyor bilgisayar. codeblocksu da yerini beğenmedi heralde kuramadım..daha önce bu tip bi sıkıntı yaşayan yok mu...

Tesla.25

Bilgisayar 32 bit mi 64 bit mi?
Ne hata verdiğinin resmini çekip koyar mısınız?
İsterseniz direkt C klasörünün içine yüklemeyi deneyin.

kemal77

[/url]][/img]

mesaj birleştirme:: 17 Ekim 2013, 01:45:51

@ tesla 64 bit benimki.

fatih6761

@kemal77 hocam yönetici haklarıyla çalıştırmayı denediniz mi? (Programa Sağ Tık -> Yönetici Olarak Çalıştır)

Tagli

Bana sanki kullanilan mevcut hesabin program yukleme kaldirma yetkisi yokmus gibi geldi. Baska (alakasiz) programlar kurulabiliyor mu?
Gökçe Tağlıoğlu

kemal77

öncelikle codeblocksu yükledim..gayet güzel çalıştı..hatta programıda sevdim.tavsiyen ve ısrarın için teşekkürler TESLA..
   matlab daki hatayı da anladım.programı yazdıktan sonra çalıştırmak istediğimde
    benim yazdığım programın CURRENT FOLDER denen yerdeki dosyanın içinde olmadığını farkettim.onu da halletmiş olduk..bu arada ilk       başta codeblocsu da yükleyemedim ama yönetici olarak çalıştırdıktan sonra kurabildim..en son kurduktan sonra şöyle bir şey çıktı karşıma..bu ne demek?...[/url][/img] bi de bana code bloksu anlatacak bi kaç video falan veya pdf gönderebilirmisiniz..

mesaj birleştirme:: 18 Ekim 2013, 14:20:17

en son iletimde resim çıkmamış..tekrar gönderiyorum..
[]

Tesla.25

Sistemde kurulu olan derleyicileri algılıyor o adımda. "Detected" yazanlar sistemde var oluyor. C programlama yapacağınız düşünürsek, ona göre birini seçin o listeden.
(mesela sistemde fortran derleyici varmış)

MC_Skywalker

Derleyiciniz tespit edilimiş fakat x86 tabanlı bir derleyici değil.  GCC nin x86 için olan sürümünü kurmanız gerekmekte.

http://www.mingw.org/

yada içinde derleyici barındıran bir IDE kurmanızı tavsiye ederim. ben code::blocks ile çalışıyorum http://www.codeblocks.org/downloads/26  adresinden codeblocks-12.11mingw-setup.exe yi download ediniz.  IDE + GNUCC