Pic ile Akşam (7 )den sabah (4) kadar lojik 1 diğer şartlarda 0

Başlatan Elektrik2012, 29 Ekim 2013, 12:32:01

Elektrik2012

Merhaba abilerim,üstadlarım Öncelikle Cumhuriyet bayramınızı kutlarım.Bir tabela var Bu tabelanın akşam saat7 den sabah 4 kadar yanmasını bunun dışında yanmasını istemiyorum.Birde ayrı bir buton olucak ona bastıgımda yanmasını istiyorum nasıl yapabilriim?Çok teşkkürler

Kabil ATICI

Alarmlı saat yaptın mı? Tek fark burada iki tane alarm var. birinde başlar birinde durur.
ambar7

Elektrik2012

Hayır daha önce yapmadım :) Yani ben ilk önce bir saat yapmam lazım Ben zaman değerini pic üzerine yazıcam Programı atıcam Picin içine Enerji verildigi an o saaten saymaya Ve saat 19:00 ile sabah 04:00 arası lojik 1 versin  İf ile yapabilirmiyim?

Kabil ATICI

işte bu. Tek yapman gereken belirlenen değeri saat ile karşılaştırmak.
İf komutu ile pek ala yapabilirsin.

Buton ile nasıl işlem yapıldığını var sayıyor. Sadece butona basıp ışık yandığında sönme zamanında yine söner.
ambar7

F.T

elektrik2012 gerçek zaman saati kullanacaksın.sonrası kolay.ds 1302 veya ds1307 rtc leri var forumlarda bakmayanı dövüyolar.bunu yap sonra

SAAT - GERÇEK SAAT

IF SAAT>4 AND SAAT<19THEN
TABELADUR=0
ELSE
TABELACALIS
ENDIF

Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Elektrik2012

Anladım benim ilk önce bir normal sayan saat yapmam lazım :) İlk önce onu yapıyım daha sorna tekrar foruma yazıcam :) Çok teşekkür ederim abilerim

LukeSkywalker

Harici entegre kullanmaya gerek yok.  PIC ile hassas bir timer kurup yapabilirsiniz.

F.T

Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Elektrik2012

Hocam o zaman içine bir pil koyarız normal şarta pil doldurur hemde devreyi çalıştırır :) Hocam timer hiç kullanmadım bir örnek gösterebilirmisiniz Rica etsem :) Çok teşekkürler

F.T

Elektrik2012

Çok sağolun hocam araştırıyorum :) Derleyicim bozuldu :) Araştırmam şuan bir işeyaramıycak
https://www.picproje.org/index.php/topic,49507.msg371645/topicseen.html#msg371645

ipek

Elektrik2012
bu bir üretim için gerekli değilse, bankalar caddesinde içinde 3 v lithium pilide olan ,24 saat içinde
en az 15 dakikalık zaman dilimi olan istediğiniz saate göre program yapabileceğiniz mekanik timer 30 TL civarı,bir çark düşünün etafında bir sürü 15 dakikalık tırnak, ne kadar açık kalmasını istiyorsanız o kadar tırnak itiyorsunuz,ayrıca yan tarafında bir buton var kapat yada sürekli çalış diye bir adı varmıdır bilemiyorum vitrinlerde görüp almıştım.

Elektrik2012

İlgilendiginiz için çok teşekkür ederim hayır üretim olmayacak tek seferlik kullanım için.Ankarada yaşıyorum Bankalar caddesi nerde tam olarak Tekrar teşekkür ederim almak daha mantıklı :)

veliusta

Alıntı yapılan: F.T - 29 Ekim 2013, 14:27:32
elektrik2012 gerçek zaman saati kullanacaksın.sonrası kolay.ds 1302 veya ds1307 rtc leri var forumlarda bakmayanı dövüyolar.bunu yap sonra

SAAT - GERÇEK SAAT

IF SAAT>4 AND SAAT<19THEN
TABELADUR=0
ELSE
TABELACALIS
ENDIF

Bu kadar basit mi? Bunu alsam dediğinizi yapabilirmiyim? http://www.ebay.com/itm/New-DS1302-Real-Time-Clock-Module-PCB-Board-For-AVR-ARM-PIC-With-Battery-CR203-/171017990881?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27d17772e1