seed studio dan alışveriş yapan oldumu?

Başlatan Mucit23, 30 Ekim 2013, 13:20:37

JKramer

Olimex ürünleri için Türkiye distribütörüne bakabilirsiniz. Ben geçenlerde alışveriş yaptım, stoklarında varsa (sitede stok durumu yazıyor) hemen gönderiyorlar. Olimex'le de fiyat farkı yok.

Mucit23

Anladım Türkiye distribütöründen almamız daha iyi olur. Alacağım ürüne baktım stokta yok görünüyor. Telefon açıp bir görüşeyim

Mucit23

Türkiye distribütörün'e sordum. Geçici olarak sipariş almadıklarını söylediler. Ancak belli bir miktarın üzerindeki ürünleri getirtebilirlermiş.

Ben direk olimex'den AIRMAIL ile sipariş geçecem artık.

Mucit23

Sipariş ettim. Paypal ile verdikleri mail adresine ödemeyi yaptım. Kabul oldu sıkıntı yok fakat Olimex'in sitesinde herhangi bir şekilde sipariş takip etme sistemi yok. anladığım kadarıyla bilgi almak için mail atmam gerekecek.

Bakalım neler yaşayacağız.

atioky_216

Ürünleri teslim alınca süresi vs. bize de bilgi verirseniz, bende seed ile olimex kullaymayı düşünüyorum. Bu AIR mail olayı ptt değildir umarım. Adamlar bazen teslim ettik notu düşüyorlar, gelen yok-giden yok

Mucit23

Geçen ayın 8'inde sipariş vermiştim, 1 Aydan fazla oldu gelen giden yok.. Takip numarası yok, Hiç birşey yok. Allaha emanetiz...

zerog26

Arkadaslar bulgaristanda yasayanlar icin direk kapida odeme secenekleri var ben pazartesi siparis ettim, kargoya gelmis arkadas vakiti yok die gidip alamamis (yazdiklarim bulgristan icin ) firma bulgaristanda oldugu icin sikinti olmadan en gec 3 gun icinde kapiya getiriolar ..bende Pickit3 ve pic IO board siparisi verdim  urunleri biraz pahali ama kaliteli... kendim bulgaristanda olmadigim icin siparisi netten yaptim iletisim bilgilerini arkadasin adresini verdim...20 sinde bulgaristana gidecegim board ihtiyaci olan arkadaslar icin yardimci olabilirim belki 1 hafta orda olacam ...

Ramiz

itead studio bu konularda daha düzgün iş yapıyor. Tavsiye ederim..
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

muhendisbey

seeed studiodan ocak ayında alışveriş yapmıştım. Gelmediği gibi tracking de vermediler.
Vermeyeceklerini de biliyorum çünkü 2.5 dolarlık gönderide tracking sağlamayacakları yazıyordu. Tracking ek ücrete tabiydi.
En kötü paypal'a dispute açarız ne olacak  ;)
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Mucit23

Bakalım bende olimex'e mail attım. Ürün ücretinin geri ödenmesini talep ettim. Geçen ayın 8'inde sipariş vermiştim. 5 Haftayı geçti. Artık geleceğini sanmıyorum. :-X Umarım para iadesi konusunda sıkıntı çıkarmazlar. :-\ Ücreti geri ödeseler farnelden alacağım. Aynı ürün Farnelde'de varmış..

Mucit23

Ben vazgeçtim üründen, Artık geleceğinden umudum yok.(Aksi olursa yine yazarım.)

Yinede olimexden alışveriş yapacak arkadaşlar, Neyse kargo  parasını verip Sigortalı bir şekilde ürün gönderttirin. Takip numarası verip vermeyeceklerini mutlaka sorun. Yoksa sıkıntı...

muhendisbey

Bugün elime ulaştı.
Sadece akım sensörü (kargo dahil 10 dolar altı olmasına rağmen kutuya 10 dolar yazmışlar) almama rağmen 75 dolar altı olmasına rağmen:
2TL gümrük snm ücreti
0.6TL damga vergisi
Toplam 2.6TL aldılar hem de kapımda?
Acaba seeed'e mi özel yoksa bundan sonra böyle mi olacak?
Üzerine talimatlı gönderi bilgi etiketi diye birşey yapıştırmışlar
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.