Kendi Kendine Elektrik Üreten Makine

Başlatan eml581, 01 Kasım 2013, 21:43:35

tayfun5668

Alıntı yapılan: t2 - 10 Ocak 2014, 11:02:54
Olmaz olur mu az önce haberlerde gördüm operasyon yapılıyormuş. icra takibi başlamış. bazı bölgelerde %70  kadar free enerji kullanımı yapılıyormuş. Şebekeden.  hırsızlık yani.

vay demek öğrenmişler   :)  keşke önceden yapısaydı o operasyonlarda hasan balıkçı katledilmeseydi

Ali_54

teknik bilgiden yada tmel fizik bilgisinden yoksun insanların önüne geçip şov yaparsan tabi inanırlar. Buna NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK derler. Daha da kötüsü buna bir çok mühendislik mezunu insan (mühendis demiyorum) da inanıyor.

free energy güzel bir yalandır.
1 harf öğretenin 4 gün kölesi olurum.

mistek

Bugün komşulardan biri heycanlı heycanlı bana geldi. Konunun ilk mesajındaki video'yu izlemiş. Benim bu videoyu bilmediğimi düşünüp bir güzel detaylıca anlattı öve övede bitiremedi. Gözlerindeki o parıldamayı görseniz "abi böyle bişey mümkün değil o alette yalan bak işin doğrusu şu" diyemezsiniz bende ilk başta hevesini kırmak istemedim ama konuşmanın sonlarına doğru bu sefer mühendisliğime laf uzanmaya başladı dayanamadım konunun detayını anlattım.

İkna olmadı, sen bilmiyosun adam yapmış ispatlamış işte dedi çıktı gitti. Ben bu adama daha ne yapayım?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

z

Gaza getir o yapılan makineden satın alsın kursun evine. Hatta sermaye koysun videodaki adamla ortak iş yapsınlar.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mistek

Araştırmış alacakmış zaten ama yapan adam henüz patentini almadığı içinmiymiş neymiş satmıyormuş biraz daha geliştirecekmiş vs vs. Tutar bu iş.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Erol YILMAZ

İtiraf ediyorum :

Canım sıkkın olunca, bir iki "Free Energy" sitesini açarak izliyorum.  "Free Energy" haberlerini okuyorum.
Moralim yerine geliyor...

Örnek:
"Elektrik mühendisi diye alindi, bilgisayar mühendisi oldugu ortaya çikti"

ibo1973

ortaya ve çok genel olarak yazıyorum kimseye özel bir cevap değil üstünüze alınmayın lütfen.

Benim kitabımda imkansız diye bir şey yoktur ancak mevcut fizik kurallarınıda zorlamam yada denemem ancak bu kuralların çok kati olduğunu ve yazan yada bulan kişinin %100 doğrulukla bulduğunada inanmıyorum yani imkansız yoktur fizik kuralları esnetilebilir benim açımdan ancak çok çok zordur diye düşünüyorum hatta bazen imkansızdır.

Geçmiş dönemlerle kıyasladığımızda çok değil 30 sene öncesine baktığımızda bugün kulandığımız aletler özellikle bilgisayarlar internet gibi çağımızın güzel makinaları ozamanlarda imkansız gibiydi bir hesap makinasının bi kaç oda dolusu aletten oluştuğu bilgisayarların delikli kartlarla çalıştığı günlerde bugünlerde kulandığımız aletleri anlatsak imkansız derlerdi sanırım o bakımdan bakıp çok kati çok umut kırıcı konuşmamak daha doğru olur kanaatindeyim helki dalga geçer gibi konuşmak ne kadar doğrudur bilemiyorum

z

Senin kitabının adı ve yazarı nedir?

İnanmak, inanmamak bilimsellikte anlamsız kelimeler. Bilimde ben böyle olduğuna inanıyorum yada inanmıyorum diyemezsiniz.
İnandığınız şeyin olabilirliğini kağıt kalemle dahi ispatlayamıyorsanız inancınız sadece sizi bağlar.

30 sene önce bugünkü bilgisayarları, interneti düşlemek hayal değildi. O tarihlerde bunların yapılmasını engelleyen teknoljoik eksiklikler vardı. Free energy ile günümüz bilgisayarlarını aynı kefeye koyamazsınız.

Free energy, enerjinin korunumu kanununa aykırı olduğu için free energy savunucuları muhatap alınmaz. Israr edenlerle de dalga geçilir.

Kendi kendine çalışan makinelerin yapılamamasının sebebi teknolojik yetersizlik değil, temel yasalara aykırı olduğudur.

Ha bu yasalar bizim koyduğumuz yasalar değil. Evreni tasarlayanın koyduğu yasalar.

Bu güne dek doğada enerjinin korunumu ilkesine aykırı tek bir örnek bile gözlenmediğinden, enerjinin korunumu ilkesi üzerine oturtulmuş tüm teoriler tıkıt tıkır hatasız işlerken bu teorinin yanlışlığından sözetmek büyük cüret ister.

Bu cüret de ancak ve ancak cahil, bilgisiz, erdemsiz kişilerce gösterilir.

O yüzden takılma bu konulara....
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ibo1973

Alıntı yapılan: z - 22 Ocak 2014, 13:18:52
Senin kitabının adı ve yazarı nedir?

İnanmak, inanmamak bilimsellikte anlamsız kelimeler. Bilimde ben böyle olduğuna inanıyorum yada inanmıyorum diyemezsiniz.
İnandığınız şeyin olabilirliğini kağıt kalemle dahi ispatlayamıyorsanız inancınız sadece sizi bağlar.

30 sene önce bugünkü bilgisayarları, interneti düşlemek hayal değildi. O tarihlerde bunların yapılmasını engelleyen teknoljoik eksiklikler vardı. Free energy ile günümüz bilgisayarlarını aynı kefeye koyamazsınız.

Free energy, enerjinin korunumu kanununa aykırı olduğu için free energy savunucuları muhatap alınmaz. Israr edenlerle de dalga geçilir.

Kendi kendine çalışan makinelerin yapılamamasının sebebi teknolojik yetersizlik değil, temel yasalara aykırı olduğudur.

Ha bu yasalar bizim koyduğumuz yasalar değil. Evreni tasarlayanın koyduğu yasalar.

Bu güne dek doğada enerjinin korunumu ilkesine aykırı tek bir örnek bile gözlenmediğinden, enerjinin korunumu ilkesi üzerine oturtulmuş tüm teoriler tıkıt tıkır hatasız işlerken bu teorinin yanlışlığından sözetmek büyük cüret ister.

Bu cüret de ancak ve ancak cahil, bilgisiz, erdemsiz kişilerce gösterilir.

O yüzden takılma bu konulara....

yazdıklarınız bana gerçekten çok anlamsız ve alakasız geldi doğrusu yazdığımı nerelere çekmişşiniz bence önce bir yazdığımı okuyun ne yazmak istediğimi br anlayın sonra cevab olarak bi şeyler yazın.

1- tabiatın kanularını tabiki tıkır tıkır işler ve işlemeye devam edeicektir süphesiz tabiatın kanunları insanı duyularımızla algılayıp onları kitaba döküp yada anladığımız kadarı ile sınırlımıdır ? yani biz insanlar acaba bu kanunları ne kadar doğru agıladık ve kitaba döktük yukarda anlatmak istediğim budur makinanın olabilirliği değil

medeni insanlar olarak herşeyi aramızda tartışabilmeliyiz buna en saçma sapan şeylerde dahildir size saçma geliyor diye kimseyle dalga geçme hakkına sahip değilsiniz

sizin insanı algınız yada algılarınız yada aklınız yada bu herkez için geçerlidir her şeyi algılayıp ölçebilirmi ? yada fizik kuralları her şeyi tartıya koyabilirmi  ? ozaman aşkı inkar edin keza fizik kuralları bunu nasıl tartar bilemiyorum

lafın özü medeni insanlar olarak en saçma şeyleri bile tartışabilmeliyiz kimsenin kimseyle dalga geçme hakkı yok vatandaşın açtığı konuyu beğenmediniz yada yaptığı yorumu beğenmediniz diye bu size dalga geçme aşağılama hakkı vermez bu şahış velevki dolandırıcıda ciddi de olabilir çok ciddi yanılmışta olabilir gerçek yazıyorda olabilir hiç bir şart altında dalga geçmek aşağılamak doğru değildir beğenmediğniz tarafını tezinizi yazarsınız geçersiniz karşıya hepsi bu kadardır umarım bu sefer doğru anlatabilmişimdir .

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: ibo1973 - 22 Ocak 2014, 14:17:48
1- ...tabiatın kanunları insanı duyularımızla algılayıp onları kitaba döküp yada anladığımız kadarı ile sınırlımıdır ?
yani biz insanlar acaba bu kanunları ne kadar doğru algıladık ve kitaba döktük ?

Bence de kanunları, kitaplara eksik aktarmışlar.

Bu eksikleri (1 tane de olsa) tespit edecek veya mevcudu düzeltebilecek kişi kim oluyor ?

Var mı öyle sağlam bir bilim adamı aramızda ?

ibo1973

Alıntı yapılan: Allegro - 22 Ocak 2014, 14:49:08
Bence de kanunları, kitaplara eksik aktarmışlar.

Bu eksikleri (1 tane de olsa) tespit edecek veya mevcudu düzeltebilecek kişi kim oluyor ?

Var mı öyle sağlam bir bilim adamı aramızda ?

bu kişi kesinlikle ben değilim bencede bu kanunlar eksiktir ve bizim anladığımız kadar başı ve sonu kesin değildir çokta kesin konuşmamak lazım demek istedim asla ve asla bu kişi ben değilim ben sıradan bir insanım sadece ancak forumların amacı ne kadar saçma sapanda olsa aramızda konuşmak ve tartışmaktır diye düşünüyorum saçma bir konu açtım diye benle dalga geçilmesi hoşuma gitmezdi başkasına saçma gelen an itibarı ile bana mantıklı geliyor olabilir yada doğrudur size mantıksız görünüyordur her iki durumdada dalga geçilmesi doğru bir davranış olmazdı diye düşünüyorum doğru davranızş bunun anlamsız ve saçma olduğuna beni ikna etmek olurdu tezinizle düşüncenizle temelde anlatmak istediğim bu yoksa haşa kendimi yukarlarda gördüğüm filan yok

muhittin_kaplan

hocam sizin kopedal la alakanız varmı ? boşverin siz gerisini.

ibo1973

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 22 Ocak 2014, 15:29:11
hocam sizin kopedal la alakanız varmı ? boşverin siz gerisini.

hayır yok uzaktan yakından alakalı değilim.

LukeSkywalker

Bu memlekette mucitte tükenmez sahte hocada.... Suç onlarda degil gerçi....

sadogan

Alıntı yapılan: ibo1973 - 22 Ocak 2014, 14:17:48
lafın özü medeni insanlar olarak en saçma şeyleri bile tartışabilmeliyiz kimsenin kimseyle dalga geçme hakkı yok vatandaşın açtığı konuyu beğenmediniz yada yaptığı yorumu beğenmediniz diye bu size dalga geçme aşağılama hakkı vermez bu şahış velevki dolandırıcıda ciddi de olabilir çok ciddi yanılmışta olabilir gerçek yazıyorda olabilir hiç bir şart altında dalga geçmek aşağılamak doğru değildir beğenmediğniz tarafını tezinizi yazarsınız geçersiniz karşıya hepsi bu kadardır umarım bu sefer doğru anlatabilmişimdir .
Yoktan var etmek 2kw elektrigi 8kw yapmak vs vs bunlaz sizce insanlarla dalga geçmek deyilmi ?