C de bu islem baska nasil yazilir.

Başlatan Yuunus, 07 Kasım 2013, 21:31:32

CLR

@camby
Ben senin için söylemedim, genel olarak söyledim. Gerekliliğini ve sonuçlarını anlattım,  Kişisel olarak kimseyi eleştirmiyorum, isteyen istediğini yapabilir, özgürdür.

Knowledge and Experience are Power

camby

Problem yok , yanlış anlaşılmasın diye ben de yazayım dedim.

ek olarak dediklerinize de katılıyorum.

----

Yoğun çalıştığım için ASM'ye ayıracak vaktim yok ( C işimi görüyor ) , fakat beni iteleyecek bir şeyler bulursam da burada ASM bilgimi STM üzerinde de derinleştirmek isterim. Eminim ki , mimariyi tanıma başta olmak üzere bir çok konuda katkı sağlayacaktır yapılan işin kalitesine.

Yuunus

sanırım laf bana geldi "CLR" bilgin o kadar degerliyse cevap vermezsin olur biter(soruyu ben sordugum icin), cevap ver diye kimsenin gırtlagini sıkmıyoruz, ustelik herkes herseyi bilmek zorunda da degil, forumun amaci ne  o zaman bilgi paylasilmayacaksa(gerci amacını da bilmiyorum ama!); kimsenin ahkam kesmeye hakkı yok. Bazen hazır kodda verilir, bence hicbir sakıncası yok kıymetini de yitirmez.(O zaman soyle de dusunebiliriz: okulda yillarca  hazir bilgilerle donatilirsiniz, bu bilgilerin hic kiymeti yok; hep hazir, hep hoca anlatiyor.)

CLR

Alıntı yapılan: digiman - 08 Kasım 2013, 20:45:30
   sanırım laf bana geldi "CLR" bilgin o kadar degerliyse cevap vermezsin olur biter(soruyu ben sordugum icin), cevap ver diye kimsenin gırtlagini sıkmıyoruz, ustelik herkes herseyi bilmek zorunda da değil, forumun amaci ne  o zaman bilgi paylasilmayacaksa(gerci amacını da bilmiyorum ama!); kimsenin ahkam kesmeye hakkı yok. Bazen hazır kodda verilir, bence hicbir sakıncası yok kıymetini de yitirmez.(O zaman soyle de dusunebiliriz: okulda yillarca  hazir bilgilerle donatilirsiniz, bu bilgilerin hic kiymeti yok; hep hazir, hep hoca anlatiyor.)

Birinci cevabımda soruna cevap verdikten sonra konu başka tarafa döndü ve o kadar iyi niyetli, öğretici, yardım amaçlı ve kimseyi hedef almayan yazılarımdan sonra çok güzel sözler söylemişsin hakkımda. İşte okumak ve anlamak ayrı bir fiiildir. 

Yuunus

...anlatamamissiniz demekki, bakin benim yazdiklarimi gayet guzel anlamissiniz; bence siz yazdiklarinizi tekrar okuyun. Ben orada bir kod ile ilgili soru sordum ve bekledigim cevap da kod ile ilgiliydi; egitim veya egitim sistemi hakkinda yazacaktiysaniz egitim konulu bir baslik acmaniz daha uygun olurdu.
Tekrar bunu belirtmek istedim.

CLR

Aslında senin dilinden bende yazarım ama yazmayacağım, Sen kod sordun bende kod ile cevap verdim zaten, bir biti kolayca okumak ve bite yazmak için C'de struct denilen bir yapı oluşturulur birinci cevabımda bunu nasıl oluşturacağını gösterdim hatta sadece onuda değil struct nasıl bitbanding yapılır onada gösterdim. Ve uygulamalı örnek verdim ama sen anlamadıysan ben ne yapabilirim.

Sonrasında @Camby stm32 asm ile ilgili bir soru sordu konu o tarafa döndü, bende yukarıda C'ye cevap verdim ama orada asm'ye gerek yok demiştim fakat bunu bilinçsiz yapmadığı göstermek için asm hakkında düşündüklerimi ve örnek kod yazdım yoksa bit test gibi dandik bir konu için eğitim konusuna girecek değilim.  @camby bende aynı fikirdeyim dedi konu kapandı ama sonra sen çıktın. Bu defa yeterince açık ve anlaşılır olmuştur sanırım.

Senin gibi insanlarıda anlamıyorum hem soru soruyorsun, yardım istiyorsun ve sonra saygısızlık yapıyorsun.           

Yuunus

...konuyu uzatmayalim ben sana guzel bir uslupla neden cevap verdigimi anlattim; saygi konusu, tartisilir.