Diş Fırçasından Robot

Başlatan leblebitozu, 07 Kasım 2013, 23:15:15

0xefe

Bütün malzemeler evde mevcut. Haftasonunu bekliyordum. Yaparsam burada videosunu paylaşırım.

z

Ugrasmisken ayni prensible calisan fakat uzaktan kumandali araba gibi yonlendirilebilene kafa yor.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

0xefe

fikir için çok teşekkür ederim. lise bitirme projesi için böyle bi şey yapabilrim belki.

erpay

Alıntı yapılan: z - 09 Kasım 2013, 00:46:51
Ugrasmisken ayni prensible calisan fakat uzaktan kumandali araba gibi yonlendirilebilene kafa yor.

Ben de öyle bir şey düşündüm ama bu hali de kaplanıp kediye oynaması için verilebilir :)

Andromeda

Birkaç ayak takıp siyaha boyansa tam hamam böceği.. :)
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Maxim

sizce bu robotmu gerçekten?
yoksa üzerine sıcak silikon ile telefon vibrasyon motoru yapıştırılmış banat diş fırçasımı?

F.T

Alıntı yapılan: elek - 09 Kasım 2013, 09:48:28
Birkaç ayak takıp siyaha boyansa tam hamam böceği.. :)

zaten ben bakınca hamam böceği zannettim. :D :D :D
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

muhittin_kaplan

Alıntı yapılan: Maxim - 09 Kasım 2013, 10:05:43
sizce bu robotmu gerçekten?
yoksa üzerine sıcak silikon ile telefon vibrasyon motoru yapıştırılmış banat diş fırçasımı?
Hocam Artık yapılan herşeye ROBOT, NANO TEKNOLOJİ demeye başladılar. Neyi otonom yapıyor bu ki robot olsun.

Andromeda

Burada kullanılan robot kelimesi bir çeşit mecazi anlamda kullanılmış,
eğlence olsun diye yapılmış.
ona bakarsak mutfak mikserlerini de robot diye kakalıyorlar..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

muhittin_kaplan

Şu açıdan Bakarsak,

Masanın üstünü devamlı temizleyen, Kartları Fırçalayan, Hatta Zımpara Bile bile Yapabilen Bir ROBOT, yapar mı yapar,

F.T

benim bildiğim en iyi  ROBOTEK  ve   OTOROBOTLAR  hastayım onlara  :P
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

0xefe

ustalarım malzemeler kısmen hazır. şimdi ben buna yön verebilmek için nasıl bir pıc kullanmam lazım?

z

Sorun hangi PICin secimi degil de firca robottan iki tane yapip bunlari birbirine paralel konumuna getirip aralarina bir parca yapistirdiginda iki motora verilen voltaji ayarlayarak robotu istenen dogrultuda yurutme sorunu.

Bir de en azindan 2 eksende ivme olcumu gerekiyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

0xefe

ofiste diş fırçası bulamadık. st mk48 nvram kullanmak zorunda kaldık. diş fırçası kadar verimli olmadı :(
yanımda picprojeden bi abi daha vardı. ismini verip burada rencide etmek istemiyorum :D
http://youtu.be/D8ayWycZfio