CPLD için markadan bağımsız ucretsiz gerliştirme araçları ?

Başlatan MC_Skywalker, 16 Kasım 2013, 10:50:04

MC_Skywalker

Xilinix ,Altera web sürümleri ücretsiz versionları mevcut fatak bunlar kendi ürünleri ile sınırlı ölçüde çalışmakta. CPLD için markadan bağımsız ucretsiz gerliştirme araçları varmı ?

Ersin

Alıntı Yapkendi ürünleri ile sınırlı ölçüde çalışmakta
Bu kısmı biraz açıklarmısın , arayuz ile herşeyi yapabiliyorsun zaten.

MC_Skywalker

2x8bit shift registeri olan bir CPLD tasarım i nı altera ile yaptım  max serisi ile kullanıyorum ama tedarikci dediki suan mal yok ben xilinx in ise sinde VHDL derlemeden byte kodu kullanabiliriyim şeklinde sorsam. Daha doğru olur sanırım.

Ersin

VHDL kodunu ise de derlemek zorundasın , ikisi ayrı firma oluşturulan kod o cpld ye göre . ST arm için yazdığın kodu NXP de kullanabiliyormusun : hayır .Aynı şey diyebiliriz.
Basit shift register ise schematic olarak yapıp, şema kütüphanesinden shift registerları seçip ,  5dk da yapabilirsin.

Ramiz

Yeni konu açmayıp sorumu burada sorayım dedim.

Fpga kitim var.(Digilent in. Modelini şuan anımsayamıyorum) Vhdl ile buton, display uygulamaları vs şeyler yazabiliyorum.

Sanırım benim kitteki fpga 100k gate e sahip.(Çok yanlış birşey söylemiş olabilirim. Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar yanlışsa, düzeltsin lütfen)

CPLD de durum nasıl? Bu icler ile neler yapılabilir? yada nerelerde kullanmak daha mantıklıdır? Ne kadar kod gömebilirim içersine?
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

MC_Skywalker

Anladım.

Öğrenmek için okuldaki Dijital Elektronik dersinde işlediğimiz konuları (74xx veya 40xx) ile yaptıklarımızı CPLD ile yayım dedim. Şematik ile kolay oluyor. Çok zaman önce Xilinx in ISE sinde yapmıştım.  VHDL öğrenme isitiyorum.