Setup yapma ve diğer sorunlar

Başlatan Ramiz, 17 Kasım 2013, 11:30:57

muhittin_kaplan

İsrarla yaziyorum
Office gerek yoktur. Dusunun program yaptiniz adam office mi satin alacak. Fwork kurulmali, eger ado.net degilde ado kullanildiysa vt baglantisinda mdac (microsoft data access companent) in kurulmasi gerekir.
İnnosetup in linkini yukaesa verdim

bybik

İşin kolay yolu yazılımı düşük seviyede yazmak misal. Framework 2.0 da yazmak.Yüksek sürümler alt sürümleri desteklediği için çoğu durumda işe yarar.Biraz zahmetli yol.Programda import edilen tüm dlleri program klasörüne yüklemek.Bazı dllerler sistemden çekilir ve sistemde yüklü değilse hata verir.Ama bu durumda setup dosya boyutu artar.Başka bir yöntem install shield ile yüklenmesini istediğiniz ekstra programlar seçilebilir.Yada tüm dller ve compenentler tek exede merge edilir.Çok farklı yöntemler mevcut.Hepside can sıkıcı  :D  Aslında arkadaşların dediği gibi en iyi yöntem.Bolca test edip hataları gidermek.Yoksa neyin nerde hata vericeğini kestirmek zor.40 pc de çalişan program birinde çalişmaz.Nedenini bulursun çok saçma bir nedendir.İstediğin kadar akıllı ol bu sorunu önceden göremessin.O yüzden ne diyoruz test test test  ;D

muhittin_kaplan

alt versiyonda pek mantıklı değil.
AGENT i destekleyen xp (ki fw 20 da yazmışım) vin7 olunca çalışmıyor (istediğin kadar yükle fw u)
güncellemek hepsinden akıllıca.

Ramiz

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 18 Kasım 2013, 23:45:25
İsrarla yaziyorum
Office gerek yoktur. Dusunun program yaptiniz adam office mi satin alacak. Fwork kurulmali, eger ado.net değilde ado kullanildiysa vt baglantisinda mdac (microsoft data access companent) in kurulmasi gerekir.
İnnosetup in linkini yukaesa verdim

muhittin bende ısrarla tekrarlıyorum ki gerekiyor. Hatta yaklaşık olarak 30 farklı pc ye bir gecede office kurduğumu biliyorum. İnno setupın linki nerede?
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

muhittin_kaplan

http://www.jrsoftware.org/isinfo.php

mesaj birleştirme:: 19 Kasım 2013, 18:06:26

anlamsız.
Office Olmayan PC de ben Program Geliştiriyorsam Ne olacak ? Nasıl bağlantı Kuracağım Acces dosya ile.

mesaj birleştirme:: 19 Kasım 2013, 18:07:54

Ayrıca Bu Dosya ne işe Yarıyor ki ?

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=13255

Ramiz

muhittin, görsel programlama hakkında çok fazla bilgim olmadığı için(burada benden çok daha iyi arkadaşlar vardır) ileri-geri birşeyler idda etmek istemiyorum. Çünkü neyin eksik olduğunu ve Office yüklenince neyin tamamlandığını bilmiyorum. Belkide ben Access ile bağlantı kurarken bir yalnız yaptım ve benim pc'mde Office kurulu olduğu için bu sorunu anlayamadım ama dediğim gibi, hazırladığım yazılımı 30 farklı pc ye kurdum. Herbirisine çalışması içinde Office kurmak zorunda kaldım. Kurmadan çalışmadı.
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

muhittin_kaplan

Hocam Eğer Yazdığınız Program daki iletişim arayüzü ADO.NET ise framework u kurmanız yeterli olur. (office muhtemelen freamework kurmuştur)
Ama yok ADO kullandıysanız MDAC ı kurmanız gerekir.
http://support.microsoft.com/kb/320778/tr