Grafik LCD ve 5 metre için kablo kesiti veya RS485

Başlatan musti463, 17 Kasım 2013, 18:39:18

musti463

Alıntı yapılan: Allegro - 19 Kasım 2013, 07:48:02
Yani 5 mt veri aktarmak için, diferansiyel hatta calisan bir protokol kurman gerekiyor...

Tahmin ediyorum ki bu senin odev-tez zamanini tek başına  kapsar. Sonucta halen böcük iceren bir sisteme sahip olabilirsin. Asil hedefin bir protokol kurmak değil cunku, yapman gereken olcumler hesaplar lcd gosterimi ve kritik bir vaktin var.

Ayni yerde Can-bus kullanabilirsin.
500 kbaud ile sadece 2 pinden bircok problemden arindirilmis
sekilde 8 bytelik paketlerle İletisim saglayabilirsin.

Evet hocam tespitleriniz doğru internette araştırmalarımda RS485 protokolüyle haberleşmeyi iki kişi tez olarak almışlar bense tek başımayım ve de sizlerin yardımlarıyla :).Zaten çok karmaşık(benim için) olan tezimde kullanmak istedim ama şuan için zaman kaybı olacak gibi ilerleyen zamanlarda projemi geliştirip CAN ve RS485 ile sensör ve grafikekranı haberleştirmek istiyorum nasip olursa

mesaj birleştirme:: 21 Kasım 2013, 00:45:34

Alıntı yapılan: OG - 20 Kasım 2013, 20:22:55
Şöyle bir kontrol ettim. Çok karışık olmuş. Herhalde bir işe yaramamıştır.
Her 2 yazı da iki günlük uykusuzluk ile yazılmıştı.

Yok hocam anlattıklarınızı anladım çok faydalı bilgiler.Müsait bir zamanda söylediklerinizi CCS C komutlarıylada gösterebilirseniz çok memnun olucam hocam umarım çok fazla şey istememişimdir :)
Mustafa Emir SADE

Tlepsh

Üstdım OG,

Çok güzel anlatmışsınız, benimde bir projem için kullanmam gerekecekti çok faydalı oldu, teşekkürler...