RF Transceiver Modül Önerisi

Başlatan Mucit23, 27 Kasım 2013, 21:43:36

F.T

sıkıntı olabilir.ticari amaçla olduğu düşünülebilir.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Ramiz

Yahu şu gümrük politikası ne saçma şeydir öyle..

Ha 30 tane almış adam, ha 10 tane öyle değilmi? geçmemiş ya 150$ sınırı. 2 dolar a bir kutu boncuk alacaksın, gümrüğe takılacak.. Bu ne biçim politikadır yahu..
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

mistek

30 tane alınca takılır mı? Bence takılmaz ama bana kalsa üçer beşer takım halinde alırım kafam rahat olur. Gümrükte kalması çok sıkıntı değil ama gidip uğraşıyorsun bir sürü zaman kaybı oluyor. İnternetten ödeme çıkartsalar günahı neyse ödeyelim Ptt getirsin yine.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Mucit23

Hocam Aynen Gümrük vergisi felan Dert Değil.

Elazığda ikamet ediyorum. Gümrüğe takılırsa Posta Elazığa gelmiyor bildiğim kadarıyla, İstanbulda kalıyor. Gidip Oradan almak gerekiyor. Yani öyle okumuştum bir yerde. Yada başka birisine vekalet vermek gerekiyor diye duymuştum. Ne bileyim bir sürü tantana.... ???

Bu yüzden Bulabilirsem Türkiyeden almayı düşünüyorum.

Ramiz

30 takılmaya bilir, 50 takılır, 100 takılır. Diyorum ya adam 3-5 dolar a bir kutu boncuk alır, sayısı fazla derler takılır. (Ne saçma birşeydir bu)

Şimdi çinden gelen malzeme gümrükte takıldı ama nerede takılır? Sen atıyorum Antalyadasın, Ankaradasın, Marmaristesin. Gümrük nerde?

salih18200

2. yonga PA (power amplifier)
NRF24L01 entegresi 0 dbm yani 1 mw çıkışlı 2. yonga bu çıkışı güçlendirerek range artırıyor.

mistek

Alıntı yapılan: Ramiz - 28 Kasım 2013, 22:20:30
30 takılmaya bilir, 50 takılır, 100 takılır. Diyorum ya adam 3-5 dolar a bir kutu boncuk alır, sayısı fazla derler takılır. (Ne saçma birşeydir bu)

Şimdi çinden gelen malzeme gümrükte takıldı ama nerede takılır? Sen atıyorum Antalyadasın, Ankaradasın, Marmaristesin. Gümrük nerde?

Her ilin kendi gümrük merkezi vardır. Bulunduğunuz ilin Ptt bölge müdürlüğüne paketiniz gelir siz gider paranızı Gümrük birimine ödersiniz postayı gelip Ptt'den alırsınız.

Küçük illerde Gümrük ve PTT aynı bina içerisinde olur genelde. Büyük illerde Gümrük Merkezi ayrı bir sahada oluyor.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Ramiz

Alıntı yapılan: mistek - 28 Kasım 2013, 22:25:28
Her ilin kendi gümrük merkezi vardır. Bulunduğunuz ilin Ptt bölge müdürlüğüne paketiniz gelir siz gider paranızı Gümrük birimine ödersiniz postayı gelip Ptt'den alırsınız.

Küçük illerde Gümrük ve PTT aynı bina içerisinde olur genelde. Büyük illerde Gümrük Merkezi ayrı bir sahada oluyor.

Peki. Bu konuyu modüllere ihtiyacı olan arkadaş içinde aydınlatalım. Diyelim ki 250 adet modül aldık ve çinliye 250 dolar para ödedik. Ben firma değilim, şahısım. Posta ev adresime gelecek. Gümrüğe takıldı. Neler oluyor? 250 dolarlık siparişte kaç paralık günah alıyorlar? Neler istiyorlar? Prosedürleri nedir?

Mucit23

Emin Değilim Daha önce ptt ye sormuştum. Elazığda yok En yakın Malatyada var demişlerdi

mistek

Alıntı yapılan: Ramiz - 28 Kasım 2013, 22:33:26
Peki. Bu konuyu modüllere ihtiyacı olan arkadaş içinde aydınlatalım. Diyelim ki 250 adet modül aldık ve çinliye 250 dolar para ödedik. Ben firma değilim, şahısım. Posta ev adresime gelecek. Gümrüğe takıldı. Neler oluyor? 250 dolarlık siparişte kaç paralık günah alıyorlar? Neler istiyorlar? Prosedürleri nedir?

250 adet için ticari muamele yaparlar büyük ihtimal vermezler yada çok uğraştırırlar.(Bizzat yaşadım)

Ama senaryo sizin dediğiniz gibi olsun.

250 dolar ödediğinize dair banka ektresi ile birlikte gümrük müdürlüğüne gidersiniz malın girdiği sınıfa bakarlar Gtp mi cip mi öyle bi kodu var(Genelde sabit %20 vergi alırlar)

Gümrük vergisi + KDV+ Damga Vergisi+ Pul ıvır zıvır + İşler çıkmaza girerse gümrük müşaviri tutmanız gerekir(hemen orada en yakın çay ocağında bekliyorlar zaten 50tl ile 500tl arasında bir rakama adam bulabiliyorsunuz) parasını ödeyerek alırsınız.

Size ulaşacak malzemenin maliyeti= Mal bedeli(MB) + MB*0,2 + MB*0,18 + Damga pul vs (40-50TL) olur. En kötü durumda + 100TL gümrük müşavirine verirsiniz.

Ramiz

-Demekki bulunduğumuz gümrükten bir adam buluyoruz(gümrük müşaviri),
-Onunla en başından rüşveti anlaşıyoruz,

-Kafamız rahat birşekilde alışverişimizi yapıyoruz. Herşeyimizi çinden rahatça alıyoruz.

Doğrumu anlamışım?

mistek

Alıntı yapılan: Ramiz - 28 Kasım 2013, 23:01:40
-Demekki bulunduğumuz gümrükten bir adam buluyoruz(gümrük müşaviri),
-Onunla en başından rüşveti anlaşıyoruz,

-Kafamız rahat birşekilde alışverişimizi yapıyoruz. Herşeyimizi çinden rahatça alıyoruz.

Doğrumu anlamışım?

Size tavsiyem gümrük müşarivi ile anlaşmayın adınızı bile bilmesinler(Küçük illerde hemen tanırlar) az az alın sürekli alın yine kafanız rahat olsun. Öyle bol bol gelen malzeme olmaz 1 geçer 2 geçer sonra gümrük memuru adınızı biyere not eder bir daha yurtdışından gelecek malzemeyi rüyanızda bile göremezsiniz.

Özet: Fazla abartmadan 5li - 10lu paketler halinde getirin gümrüğe elinizi kolunuzu kaptırmayın.

run

gümrükte işler memurların insafına kalmış.

gümrük ve sanayi bakanlığından yurt dışı alışverişi  hakkında bilgi istediğimde bireysel siparişlerde 75 euro'ya kadar alışveriş yapılabilir denmesine rağmen 5$lık siparişim bile fiyatı düşük gösterilmiş! diyerek gümrüğe takılmış ve gümrük müşavirliğince 850TL masraf çıkarılmıştı.

Fiyatı düşük gösterildi denen ürün google a yazıldığında ilk sayfada 5. sırada benim aldığım 1$ lık fiyatıyla çıkıyordu :)
özgürlük için teknoloji

olemiss

Alıntı yapılan: run - 29 Kasım 2013, 09:46:12
... gümrük müşavirliğince 850TL masraf çıkarılmıştı.

Takiben ne yaptınız, sorabilir miyim? Herhalde masrafı ödemediniz?
Yazılım Mühendisi, Çevirmen.

run

Hayır ödemedim
başka bir kişinin adına bu kez gerçekten fiyatını ve adedini düşürerek istedim  ;D Elime de ulaştı
özgürlük için teknoloji