Bedava ARM ve gömülü sistem kursu : teori + pratik deneyli, her ilde

Başlatan picusta, 01 Aralık 2013, 21:46:05

picusta

ücretsiz kursun sertifikasinda sadece o yesil kösedeki yok VERIFIED CERTIFICATE yerine CERTIFICATE yaziyor.
sertifikanin alttindaki teyit linki  ücretsizinde de var. linkin uzerinde HONOR CODE CERTIFICATE yaziyor.
Yesil damga için 50 $ deger mi ? Bence degmez, bu kurs için. Kimliginin scanini gönder vs..

Burada birçok link verilmis, video olsun, ders olsun. Kimisinin merakini gidermis olabilir,
ama insanlarin kafasini (yeni baslayanlarin) da bir o kadar karistirmis.
En güzeli kursu EDX sitesinden, ve verilen ritimden takip edin.
Burada hafta hafta konular tartisilir.

pea

Honor Code Certificate olayı sorulmuş. Zamanında şu şekildeydi:

Ancak işi ticarete döktüler ve yeni Honor Code Certificate'larda doğrulama linki olmuyor diye biliyorum. Hatta bazı dersler sadece paralı sertifika veriyor, ücretsizini vermiyor.

MrDarK

Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

mcn

Çok mu lazım bu sertifika?

Diyelim ki aldık, nerde ne işimize yarayacak.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

mistek

Duvara asılır ancak renkli falan güzelde duruyor aslında :)
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

zxro61

Ben de çizgideki siparişimi iptal edip, TI'den sipariş verdim.

zxro61

Alıntı yapılan: picusta - 13 Ocak 2014, 01:00:21
ücretsiz kursun sertifikasinda sadece o yesil kösedeki yok VERIFIED CERTIFICATE yerine CERTIFICATE yaziyor.
sertifikanin alttindaki teyit linki  ücretsizinde de var. linkin uzerinde HONOR CODE CERTIFICATE yaziyor.
Yesil damga için 50 $ deger mi ? Bence degmez, bu kurs için. Kimliginin scanini gönder vs..

Burada birçok link verilmis, video olsun, ders olsun. Kimisinin merakini gidermis olabilir,
ama insanlarin kafasini (yeni baslayanlarin) da bir o kadar karistirmis.
En güzeli kursu EDX sitesinden, ve verilen ritimden takip edin.
Burada hafta hafta konular tartisilir.

Yalnız bu kursta Honer sertifikası verilmiyor anladığım kadarıyla.

Bakınız, HDS1544.1x nolu kursun sayfasında şöyle yazıyor,
[IMG]http://zxro.com/di/QHG8/kurs1.jpg[/img]

Yani honor olarak başvurabiliyorsunuz ama, bizim UT.6.01x nolu derste bu seçenek yok.
[IMG]http://zxro.com/di/P3VP/kurs2.jpg[/img]

Yani ya "Simply Audit" yada, "Verified Certificate" seçeneği var. Honor sertifika görünmüyor?

zxro61

Alıntı YapI am not interested in an ID verified or XSeries certificate. Can I still audit a course?

Yes. All edX courses can be audited for free. If you audit an ID verified course and pass, you will not receive a Certificate of Achievement, but you can participate in any or all activities and exams. Want proof of participation? Simply print your progress chart (located inside each course you take).

Diyor ki; audit course yaparsanız (yani bizim yaptığımız), sertifika alamazsınız ancak tüm aktivite ve sınavlara katılabilirsiniz.

Eğer katılımınızı ispatlamak istiyorsanız, notlarınızın olduğu sayfayı yazdırabilirsiniz.

MC_Skywalker

CoşkuN

Bedava şeylerin pek değeri olmuyor insanın gözünde, bence para ödeyin arkadaşlar o zaman daha iyi takip edersiniz dersleri

MrDarK

Alıntı yapılan: CoşkuN - 13 Ocak 2014, 14:16:47
Bedava şeylerin pek değeri olmuyor insanın gözünde, bence para ödeyin arkadaşlar o zaman daha iyi takip edersiniz dersleri

Bana kalırsa bu kişiden kişiye değişebilecek birşeydir. Nitekim zaten bireyler bu işe başlayabilmek için kiti satın almaları gerekiyor.

Birçok ARM meraklısı böyle bir kurs için can atıyordur, ayrıca keyif meselesi iyi takip etmek istiyorsa bir çalışmacı bu konu hakkında bir amacı olmalı. Yoksa paranla öğrendiğinle kalırsın. Öğrendiğin bilgi ile birşey yapmadıktan sonra hiçbir işe yaramaz.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

oyaz

Become a learning machine...

MC_Skywalker

Kurs süresince Keil uVison 4.73 kullanılacağı duyruldu.

Alıntı Yap
Please use Keil v4.73 for the course, not v5, install instructions provided here http://users.ece.utexas.edu/~valvano/edX/KeilInstall.html

kamber7373

Merhaba arkadaşlar. Aşağıdaki kurs için Texas tan kart alımı yaptık geçen hafta. acaba bizim gibi geliştirme kartını( TM4C123 ) yurt dışından sipariş verip eline ulaşan var mı?

https://www.edx.org/course/utaustinx/utaustinx-ut-6-01x-embedded-systems-1172