Bedava ARM ve gömülü sistem kursu : teori + pratik deneyli, her ilde

Başlatan picusta, 01 Aralık 2013, 21:46:05

zxro61

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 18 Ocak 2014, 22:31:12
bir çok arkadaşımızın kartı eline ulaşmış, ARM konusuna uzak olan arkaşlarımız kartın üsütünde buluna işlemciyi programlama ve Debug etmek için gerekli olan JTAG/SWD (Stellaris Virtual Serial Port, Stellaris ICDI JTAG/SWD Interface, Stellaris ICDI DFU) kısmının sürücülerini Windows'a yüklemeleri gerekmekte. Tİ'nin sitesinde bun için bir pdf bulunmakta.

Stellaris Driver kurulum rehberi http://www.ti.com/lit/ml/spmu287c/spmu287c.pdf ‪adresinde bulunmakta.  sürücülere ise http://www.ti.com/tool/stellaris_icdi_drivers adresten indirilebilir.

1. Sıkıştırılmış dosyayı herhangi bir dizine açın
2. PC'nizde ki hoşunuza giden boş bir USB portuna LaunchPad'inizi takın ve kart üsütündeki SW yi Debug kısmına getirin.
3. Windows kartınızı bulacak fakat yükleyemeyecek.
4. Aygıt yöneticisinden ! işarteli olan bulunan 3 donanımın sürücüsünü el ile yükleyeceğiz ve bu aşamada sıkıştırılmış dosyayı açtığımız dizini göstereceğiz.

Bu anlatımınızla yükledim, teşekkür ederim.

mozkan87

zxro61

Ders saatleri, devamsızlık hesabı filan var. Bu nedir anlayamadım?

Dersi istediğimiz zaman izleyemiyor muyuz? Belirttikleri saatte bilgisayar başında mı olmalıyız?

ahmetbudak

anladığım kadarıyla newyork saati ile 22:00 da yani bu durumda bizim yerel saat ile ayın 23 ünde  saat 05:00 damı oluyor

pea

Alıntı yapılan: zxro61 - 22 Ocak 2014, 14:59:58
Ders saatleri, devamsızlık hesabı filan var. Bu nedir anlayamadım?

Dersi istediğimiz zaman izleyemiyor muyuz? Belirttikleri saatte bilgisayar başında mı olmalıyız?

Dersin yayınlanma saati ve ödevlerin teslim saati var.
Dersin yayınlanma saati, sadece öğrencilerin kendini hazırlaması için. İstediğiniz zaman izleyebilirsiniz videoları.
Ödev teslimi ise o haftanın son gününde olur genellikle. Teslim tarihi geçtikten sonra ödevi doğrulayabilir ancak puan alamazsınız.

muhittin_kaplan

Firzen

Kararsız...

zxro61

31 Ocak 2014'e kadar chapter 1 ve 2'yi bitirmemiz gerekiyor.

Suggested schedule By Friday 1/31: Finish Chapters C1 and C2 (install Keil, TExaS)
By Friday 2/7: Finish Chapters C3 and C4 (electronics and digital logic)
By Friday 2/14: Finish Chapter C5 (C programming)
By Friday 2/21: Finish Chapter C6 (I/O ports)
By Friday 2/28: Finish Chapter C7 (Design)
By Friday 3/7: Finish Chapter C8 (Interfacing switches and LEDs)
By Friday 3/14: Finish Chapter C9 (How to debug)
By Friday 3/21: Finish Chapter C10 (Finite state machine)
By Friday 3/28: Finish Chapter C11 (Serial port interface)
By Friday 4/4: Finish Chapter C12 (Interrupts)
By Friday 4/11: Finish Chapter C13 (DAC and sound)
By Friday 4/18: Finish Chapter C14 (ADC and measurements)
By Friday 5/2: Finish Chapter C15 (Hand-held game)
Course closes Wednesday 5/14

MC_Skywalker

Evet dersler busabah TR satti 04:00 itibari ile başladı.
ilk 4 lab için not vermeyi sağlayan yazılım parçasını yüklemeyi unutmayın. http://edx-org-utaustinx.s3.amazonaws.com/UT601x/TExaS_Install.exe

muhittin_kaplan

MrDarK

Hocam endişe etme o yayınlanma saati :D Ben şimdi açtım yönergeler çok iyi download yapıyorum keil 'i 10kb'ı geçmedi daha :D

Baya güzel anlatıyor hoca , yani kimse alınmasın gerizekalıya anlatır gibi anlattığı için :D Her seviyeye uygun bi tarz :D

bir kutudan çıkan cihazın default programla çalışmasını 4 dk boyunca anlatmış :D Daha başka birşey dememe gerek yok sanırım :D Biz geçsek karşısına ha buraya kabloyu tak switchi it çalıştır der 4 saniyede bitirirdik :D
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Firzen

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 23 Ocak 2014, 13:17:09
Sabah 4 mü ?
Sabah 4 diyor ama ben gece yarısında itibaren açık gördüm başlamıştım derslere
Kararsız...

ahmetbudak

arkadaşlar ilk izlenimleriniz nasıl bakıyorum kurs başladıktan sonra mesaj sayısı düştü

MrDarK

Herkes harıl harıl çalışıyor belkide :) Şahsen bence güzel şu anda keili indirmekle uğraş içindeyim :)

Bu kursun yanı sıra yeni aldığım microC for ARM kitabının uygulamarına da başlayacağım. İkisi bir arada doping etkisi yapacak bana :D

Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

ahmetbudak

Alıntı yapılan: MrDarK - 23 Ocak 2014, 20:56:44
Herkes harıl harıl çalışıyor belkide :) Şahsen bence güzel şu anda keili indirmekle uğraş içindeyim :)

Bu kursun yanı sıra yeni aldığım microC for ARM kitabının uygulamarına da başlayacağım. İkisi bir arada doping etkisi yapacak bana :D
herkese başarılar sanırım (daha doğrusu gerçekten) avrupa ve ABD bu teknik eğitim işini iyi beceriyor en azından insana öğreneceği konu üzerinde bir heves oluşturuyorlar.