Texas Instruments'tan Yıl Sonu Hediyeleri

Başlatan Niyazi_SARAL, 02 Aralık 2013, 09:12:12

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 02 Aralık 2013, 12:29:48
O dün ki çekiliş bugünki için 2 Aralığı seçmek gerek.

Hala alamadım nereye tıklıyoruz?

ehliseyf

Code'm mu oturturum !

subram

erhan o 1. günün hediyesi. Ama sample isteyebiliyorsun bu kit için. şansını dene istersen.
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: subram - 03 Aralık 2013, 14:15:49
erhan o 1. günün hediyesi. Ama sample isteyebiliyorsun bu kit için. şansını dene istersen.

Sample deyince opamları sample gönderiyor. Kit order deyince fiyat falan çıkıyor hemen. Geçti her halde zamanı.

ehliseyf

Alıntı yapılan: Erhan YILMAZ - 03 Aralık 2013, 14:44:39
Sample deyince opamları sample gönderiyor. Kit order deyince fiyat falan çıkıyor hemen. Geçti her halde zamanı.
az önce kit için yaptım sonra ayrıntıları iyice inceledim opamp gönderilecekmiş :) haklısın.
Code'm mu oturturum !

pisayisi

Beagle bone black olmayan versiyonu normalde 89 dolar gibi rakamlara satılıyor. Burda şimdi yarı yarıya bir indirim yapılmış. Ben black olanı hiç kullanmadım fakat daha ucuz olan black versiyonda hdmi video portu varken daha pahalı olan indirimdeki bu beyaz renkli borda sahip beaglebone de neden hdmi port yok anlamadım. Hdmi çıkış için ilaveten bir genişletme bordu alınması gerekiyor. Eternet üzerinden pcdeki cloud9 arabirimi ile kod yazıp işletmeniz mümkün. Basit bir led yak söndür uygulamasının kod içeriğine baktım çok basit görünüyor...

[IMG]http://imageshack.us/a/img401/3815/5fxb.jpg[/img]
Murat

subram

@pisayisi hocam ti, BB normal versiyonunu piyasaya çıkardığında ortada rasberry Pi yoktu. O yüzden 89dolar gibi bir fiyata satıyordu. Pi piyasaya 35dolardan satışa çıktı. işlemci hızları hemen hemen aynı olmalarına rağmen Pi'deki HDMI çıkış BB'ye göre daha avantajlı hale getirdi. Bir yıl geçmeden Pİ bir milyon adet sattı. şu an iki milyonu geçti. tabii bu durum Ti'yi zorladı. BBB piyasaya çıkarken mecburen Pi'ile rekebet edebiliecek bir fiyattan satılmak zorundaydı. BBB, BB ye göre çok daha üstün özellikli bir ürün olmasına rağmen fiyat olarak yarı fiyatına satışa çıkmak zorunda kaldı.

Bunun bu şekilde olmasının nedeni ise BB/B bir şirketin para kazanmak amacı ile ortaya çıkardığı ticari bir ürün olması. Pi'nin ise aynı adlı yardım kuruluşu ve Cambridge ünv. gerçekleştirdiği "kar amacı gütmeyen" bir sosyal sorumluluk projesinin ürünü olmasıdır Ve bu yüzdendir ki nette Pi ile ilgili bir çok gönüllü topluluk oluşmuştur. Pi'ni yaptığı en güzel işlerden biri;

Kameruna bilgisayar labratuvarı

Edit: bir güzel haber daha Pi ile çocuklar kendi bilgisayarlarını yapacak
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

Erhan YILMAZ

Kaç gündür bakıyorum adam akıllı bir şey yok. Saçma sapan şeyler. TI dalga geçiyor resmen.

Fcn.mkt

Alıntı yapılan: Erhan YILMAZ - 11 Aralık 2013, 00:14:36
Kaç gündür bakıyorum adam akıllı bir şey yok. Saçma sapan şeyler. TI dalga geçiyor resmen.

kesinlikle katılıyorum.

kantirici

verdiklerini de üçer beşer veriyorlar, saçma bi etkinlik olmuş.Tİ'ye yakışmıyor. :)

mcn

www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

muhendisbey

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.