Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Led'i sonsuz yanmiyor

Başlatan isa_1907, 13 Aralık 2013, 14:41:37

xoom

Alıntı yapılan: isa_1907 - 15 Aralık 2013, 03:12:05
Farkındaysan kodu yukarıda paylaşmışım dikkat etmen gerekiyordu xoom ;)

Şema dediğin nedir?İki direncli bir mcu lu bir led li şema ise artık gerek kalmadı sorunu çözdüm .PicKit2 ile config ayarlarından kaynaklı bir sorunmuş, LVP kapalı oldgunu sanıyordum ordan açıkmış.Herkese çok teşekkürler, bu devre bir buton ve led'in en yalın haliydi.Daha önceden 877 ile asansör devresinde sorum var demiştim, herkes kod yolladı, herkes kendi algoritmasını yazdı, biri stucture yapısına bile girdi.Hepsine minnettarım işime yaramasada elbet birilerinin işine yarayacaktır.Orada ki sorumda aynıydı, butona bastıgımda sonsuz döngüye girmiyor demiştim ve inanılmaz derece tuhaf yorumlar aldım.Kod böle olmaz, böle yazamazsın vs. Her yiğidin bir yogurt yiğişi vardır.Herkesin kafası aynı çalışmaz, işte ben kodu yalın yazmaktan yanayımdır.Proje bitsin tamamlansın, hatta yayınlarım bile en azından yeni başlayanlar için destekli yardımcı olur.PC kontrollü 877 ile yapılmış 4 katlı asansör sistemi...

Şimdilik sıkıntım yok ama olursa sorularıma burada tecrübeli forum üyelerinden her türlü yardımcı olacaklarından şüphem yok.Bilgi paylaşıldıkça güzel.İyi forumlar...
Demekki kodunu bile eksik vermissin. Dikkat ettiysen sorununun yine tam olarak vermedigin o eksik  kodlarindaki sigorta ayarlarindan  kaynaklandigini anlardin.. iyi çalışmalar.

hacimusatr

Sorun çözülmüş sevindik ama eğer programının tamamında böyle bir led yakmak için kullandığın değişken gibi değişkenler kullanırsan pici yorarsın. Lütfen dikkatli ol. Emin ol kodu okudum anlayamadım. Led yakmak için olduğunu öğrenince gülümsedim. Benim ilk başladığım sıralardaki gibi  :) Neyse yine de dikkatli olmanı isterim. Fazla değişken kullanma ki program şişmesin