PIC Mcu'lar neden bozulur?

Başlatan canbulut, 08 Ocak 2014, 18:26:12

canbulut

arkadaşlar benim problemim devreden fazla akım çekmemden kaynakladığı olduğu kanaatine vardım.Fakat açılan konu pek çok kişinin kanayan yarasını deşti adeta:))

skara1214

bence firma kara listesi fikri çok iyi ama belli yorum sayısından yüksek kişilere yorum yapma hakkı verilirse hem bir ton patates patates değil tartışması çıkmaz hemde söyleyen kişiyi forum sakinleri tanıdığı için söylenen söz ciddiye alınır
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

mistek

Yoruma ilave olarak patates ürünü belirtecek kişi bunu destekleyecek kanıtlar sunarak(Resim, ölçüm vb.) daha bir ciddilik kazanması sağlanabilir.

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

camby

Bunun yasal yolu yok mu ?

Örneğin sahte ST,TI vs komponent aldığımız firmayı , ürün ve faturalarla birlikte şikayet edebileceğimiz bir kurum yok mu. Kaçakçılık vs neyse ?

İfşa şikayet bölümü olabilir fakat gereksiz karalamalar da olabilir bunun önüne geçmek lazım. Nasıl geçeriz bilmiyorum ama belki  ifşa bölümü açılacaksa da güvenilir üyeler yada profesyönel üyeler diye sınıflandırdığımız kişilere yazma yetkisi açılabilir.

Tabi burda nick'ler ile yapılan suçlamaların yasal karşılığı nasıl olur yada geri gelir şikayet eden kişi suçlu duruma düşer mi bilemiyorum. Ürünlerin de sahte olduğunu kanıtlayacak teknolojiye sahip değiliz bireysel olarak , hatta orjinal firma dışında kimse buna sahte diyemez ancak tahminde varsayımda bulunur.

ipek

biz sadece öfkemizi iletiyoruz.sonuç çıkacağını sanmam.doğu bank iş hanında fake galaxy s4'ler satılıyor satıcı bile bir saat bakıyor anlamıyor,bundan samsung'un bir haberi yokmudur,körmüdür sağırmıdır?. demekki müdahele kolay değil sineye çekiyor.

MrDarK

Ayrıca hangi üretici firma kendi ürünlerinin piyasada sahtesinin dolaştığını açıklayıp kabul edebilir ki ,

Yaşayacağı prestij kaybını düşünsenize. Bu kayıp satıcı firmalar içinde geçerli. Bence bu fikir tamamen ölü doğdu :D
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

pwm.c

http://www.sikayetvar.com
sitesine şikayet etsek faydası olur mu? nede olsa etkili bir ortam.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

esensoy

Alıntı yapılan: engerex - 10 Ocak 2014, 22:27:56
Patatesi silmenin mümkünatı yok. Çinden flash bellek ithal edip piyasaya satanlsr var. 8gb diye alınıyor. Numuneler kontrol ediliyor paketler açılıyor dorun yok. Bir kaç koliden sonra bir bakılıyor alttaki ürünler gerçekte 128mb. Bu adam ne yapacak? Ya hepsini çöpe atacak yada kendine yapılan gibi satacak. Buda işin başka yönü.

çalışmayanı çöpe atacak, çalışanı da 8gb diye değil, 128 mb diye satacak tabiki,
ötesi hırsızlıktır,
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

Ali_54

elindekiler böyleyse güler misin ağlar mısın
1 harf öğretenin 4 gün kölesi olurum.

Erol YILMAZ

Sende de buna benzer birşey mi çıktı ?

ahmetbudak

Alıntı yapılan: Ali_54 - 16 Ocak 2014, 15:05:39
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)
gerçekten size mi denk geldi en iyisi röntgen cihazıyla kondansatör alışverişi yapmak.

mistek

Yok artık. Kondansatörü onun içine gömmek daha mı ucuza geliyor yani.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

RaMu

Alıntı yapılan: Ali_54 - 16 Ocak 2014, 15:05:39
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Muhteşem birşey,
bence yüzyılın buluşu,
yapana birşey diyemem ancak tebrik ederim,
harbiden helal olsun resmen çığır açmış,
eğer gerçekse tabiki.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

subram

çok şey kaçırmışsınız daha neler neler var,

Çakma kondansatör

Çakma AKÜ!

http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

erpay

Benim favorim bu çakma harici disk :)