Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Hi -tech derleyicisi

Başlatan selvi, 10 Ocak 2014, 09:48:46

selvi

mplab x v2.00  ve xc8 derleyicisinin  en son surumunu indirdim.program yazip derledim.devrede calisti.tabi ilginc durumlarla karsilastim.soyle bir seyle karsilastim.16f88 e prgrami yukledim.calisti.sonra tekrardan ayni programi pic e yukleyince calismadi(tabi bu arada simulasyonda calisiyordu.devrede calismiyordu.).oyle olunca programi tekrardan derledim.ve pic e tekrar ayni programi yukledim.bu sefer calisti.
  tam durumu anlayamadim.nasil oyle bir sey cikti.tesadufen mi oldu.onu da bilmiyorum.
Yaşam anlamlandırıldıkça kutsaldır....

Mr.Java

@selvi

programı sıkıntısız kullanmak istiyorsanız sürekli pro mode'de kullanın.Free modunda saçmalıyor çok fazla.

Gökhan BEKEN

Derleme yaparken temizle+derle olarka yapmanızı,

hatta sorun devam ederse: projeye sağ tıklayıp "clean" yapıp sonra derlemenizi tavsiye ederim. Bazen böyle saçmalıklar yapmıyor değil.

Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

selvi

mplab x sayfasinda projeler olusturup derledim.sayfada a ve b diye tanimlanmis iki  tane proje var.bu projeleri derlerken hep bir projeyi esas aliyor.yani ben b projeyi  acip derle diyorum derleme sonrasinda hep a projesini derliyor.a projesini derle deyince dogru derliyor.
  sonrasinda programlari tekrar yazip farkli klasorlerde derledim.sonra bir sorunla karsilasmadim.en azinda simdilik.simdiye kadar farkli derleyiciler kullandim.hatta ccs c derleyicisini kullandim cok farkli sonuclar olmadi.normal derliyordu.sadece ayni sayfada iki projeyi derlemiyordum.sanki mplab x  editoru ve xc8 compiler surprizlerle dolu.
Yaşam anlamlandırıldıkça kutsaldır....

Tagli

İlgili proje için "Set as Main Project" gibi bir ayarın şeçilmesi gerekiyor. Birden fazla proje açıksa, sadece "Main Project"i derliyor çünkü zaten derleme tuşunun açıklamasında da "Build Main Project" yazıyor. "Main Project"i değiştirmeden açık olan başka bir proje derlenmek istenirse, ilgili proje üzerine sağ tıklanıp "Build" komutu seçilebilir.
Gökçe Tağlıoğlu