STM32F407-MikroC Kitabı Çıktı...

Başlatan LukeSkywalker, 17 Ocak 2014, 18:39:55

LukeSkywalker

erhanmete

o zaman init le ilgili bir hata yapıyoruz galiba.

sefa

UART3_Init_Advanced(9600, _UART_8_BIT_DATA, _UART_NOPARITY, _UART_ONE_STOPBIT, &_GPIO_MODULE_USART3_PD89);

fonksiyonu yerine 
UART3_Init(9600);
fonksyonunu kullandığımda  veri aldı. Fakat 1 degerini gönderdim telefondan [gelen == 0x01], [gelen == 1] ve
[gelen == '1'] eşitliklerini kabul etmeyip else durumunu gerçekleştirdi.

emre salman

Evet benim elimdede var şuan bu kitap guzel bir kitaba benziyor en iyi yanıda bana gore usb iletişimi detaylı bir şekilde anlatıyor

LukeSkywalker

18. bölümdeki USB konusunun PC uygulamaları. Kodları ile birlikte buradan indirebilirsiniz.
Saygılar.

mesaj birleştirme:: 23 Mart 2014, 18:16:13

İlk sayfadaki mesaja eklemeye çalıştım ama sanırım editleyemiyoruz. Modlardan ricam oraya da eklemeleri üstteki linki.
Saygılar.

emre salman

altas kitapta gerekli programları bulamadım RecAll ve wavtohex programı lazım googledada arattırdım ama hiç bir şey bulamadım ne zaman verilecek programlar bilginiz varmı

LukeSkywalker

emre salman

emre salman

recall programı sanırım yanlış oldu bir kontrol edebilir misiniz RGB_16f819 adlı bir pic programı indi

LukeSkywalker

tntgonzales

peki bu ses uygulamasında hoparlörden daha fazla ses elde etmek için ne yapabilriz.çok düşük ses geliyor

LukeSkywalker

tntgonzales

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 30 Mart 2014, 18:33:05
Yükselteç kullanacaksiniz.

opamp la mı?

LukeSkywalker

op-ampla da olabilir. Fakat çalışan hazır bir yükselteç devresi de kullanabilirsiniz. TDA1554Q gibi... Mesela PC hoparlörlerini kullanın..

emre salman

Hocam sesi direk pc haporlorune bağladığımda seste cızırtılar oluşuyor bu filtre kullanmafığım için mi yoksa ses kalitesinden dolayı mı ses kalitesini nasıl yukseltebilirim 8 khz ve8 biti nasıl yukseltebilirim