s2 android miui pil tüketimi ?

Başlatan gevv, 20 Şubat 2014, 15:57:37

muhittin_kaplan

gaza geldim, telefonumu kastım bir rom la değiştirdim.

metaltrrocker

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 20 Şubat 2014, 22:59:45
gaza geldim, telefonumu kastım bir rom la değiştirdim.
Kendinize kasmayın hocam  ;D

mesaj birleştirme:: 20 Şubat 2014, 23:16:11

Yeri gelmişken ben de romu değiştireyim.Pil dayanmamaya başladı.

984sami

Garanti bittiyse custom roma geçiş şart, sıkıntı problemsiz bir rom bulmak !

Özellikle düşük bellekli makinelerde sdkartı ram olarak kullanmak çok güzel bir şey, tıpkı  windowsda hdd üzerindeki sanal ram gibi. sdcart class10 ise hız farkı neredeyse anlaşılmıyor. Orjinal rom ile 8-10 uygulama kurduğum zaman şişen HTC Desiremde şu an RSK satellite rom üzerinde, 1 gb sanal ram ile 195 uygulama mevcut ve 235 mb boş ram var ;D Denediğim 6. romdu ve bunda karar kıldım.

Batarya süresi ise ilginç bir şekilde artıyor, bence bunun sebebi custom romda windowsdakine benzer güç seçeneklerinin olması. Mesela şu anki ayarlarımda batarya %30a düştüğünde akıllı telefonu sadece telefon olarak kullanmaya ayarlı ve %30 batarya telefonu 15-20 saat daha kullanmaya yetiyor. Orjinal romda her gün şarj etmek zorunda kalıyordum. Şu an itibariyle; wi-fi sürekli açık ve 12 saat 20 dakika kullanım sonrası batarya %84 seviyesinde, makinenin ilk günlerinde bile görmediğim bir durum.

muhittin_kaplan

metaltrrocker

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 21 Şubat 2014, 00:40:53
Ben su an crogen kurdum
Cyanogenmod mu?
Bu arada hangi marka/model telefon kullanıyorsunuz?

muhittin_kaplan

Nuh nebiden kalma huawei ideos x5

metaltrrocker

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 21 Şubat 2014, 00:44:20
Nuh nebiden kalma huawei ideos x5
Benimkinden iyi nispeten :)
Ama ben seviyorum tilifonumu ya.Denizde yüzdük beraber onunla.

Ramiz

BEndede gt-8150 var. Şiş bataryalı..

Şuan orjinal halde duruyor. Acaba bunu böyle okutup, linkini verdiğim telefon yada o ayarda birşeymi alsam, yada buna rom mu çaksam.. Çelişkiye düştüm şimdi :)
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

metaltrrocker

Alıntı yapılan: Ramiz - 21 Şubat 2014, 00:48:57
BEndede gt-8150 var. Şiş bataryalı..

Şuan orjinal halde duruyor. Acaba bunu böyle okutup, linkini verdiğim telefon yada o ayarda birşeymi alsam, yada buna rom mu çaksam.. Çelişkiye düştüm şimdi :)
Ramiz üstüne koyacak miktar varsa bence okut.Benim telefonun da bataryası şişti.Çakma batarya aldım mecbur bu da haliyle fazla gitmiyor.

muhittin_kaplan

Pili degistir bence yazik al ebaydan birtane

Ramiz

Bunuda düşünüyorumda, bizim bu jenerasyon telefonların batarya dayanıklık durumları belli. Kutusundan çıkartıp, şarz ettiğim ilk günde az gidiyordu. Şimdi şişik ve yine az gidiyor. Karanlık ekran, yetersiz ram alanı vs.. Kısacası bir ton sorunu olan bir ürün..

Bunları düşününce batarya almak çok mantıksız geliyor..
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

Maxim

bende de galaxy S2 var
2.3.6 std rom ile rahat rahat 2 gün giden pil
4.1.2 güncelleme gelince 1 güne düştü, üstelik tek cpu kullandırıyorum
wifi full açık, wifi yoksa gprs full açık olarak.
en kısa zamanda bende custom rom kurayım nasılsa garantiside bitti

yanlız gevv hocam
bu romların en iyisini bir bilene sordum ve bana neatrom 5.6 dedi S2 için
siz denedinizmi onu hiç ?

gevv

yok hocam   hiç  denemedim zaten s2 benim değil şirket hattını kullanıyoruz :) 

kendi telefonumda custom rom kurmadım  root bile yapmadım   güven sorunu var virüs vardır trojan vardır vs.. :)

niui ile karşılaştırma yaptım  telefon kullanılmadığı sırada pil tüketimin uygulamalarla ilgisi yok gibi   telefonumda 4 uygulama arka planda çalışıyordu  3 tanesi google uygulaması miui çalışan uygulamalara baktım onda 2 tanesi görünmüyor  bende 2 google uygulamasınıda  durdurdum bir işe yaramadı