Magnetron deneyleri

Başlatan z, 23 Şubat 2014, 21:41:11

trinity

Alıntı yapılan: restore - 23 Şubat 2014, 23:46:33
abi bu adamlar bunları nasıl hesaplıyor keşfediyor aklım almıyor. ve adam o yaşına ragmen tutkulu gibi geldi bana.
Sermayenin gücüde burdan geliyor zaten, adamlar bizim gibi boş zamanlarında icat yapmıyorlar. Bu adamı magnetronu bulana kadar 20 sene başka iş yaptırtmamış oturtup beslemişler. ABD de bunlar gibi binlerce bilim adamı fonlarla beslenip araştırma yapıyorlar.

OG

Alıntı yapılan: z - 23 Şubat 2014, 21:41:11
dangerous magnetron

Yapilmamasi gereken deneylerden birisi.

Kendisine bunları yapan kimbilir başkalarına neler neler yapar.

Ya da bu adam RF konusunda çok cahil.

Lisede iken incelemek için NATO üssünden eski bir magnetronu hibe olarak almıştık. Mıknatıslarını bile levyelerle çok zor ayırmıştık.

mesaj birleştirme:: 24 Şubat 2014, 22:22:34

Benim bildiğim, Magnetron, mikrodalga fırından çok önce RADAR için kullanılıyordu.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

z

Videolardan birisinde soyle bir aciklama yapilmis.

Mikrodalgalarin DNA de degisiklige neden olacak (kanser yapacak) kadar enerjisinin olmadigi, ancak termal yaniklara neden olacagindan bahsedilmis.
Dogrudan bu isinlara dik olarak bakilirsa katarakt olunacagi soylenmis.

Dogruluk payi varmi bilmiyorum. Mantikli geldi.

Guc dusuk iken DNA da degisiklik yapamiyorsa, guc artirildiginda da yaniklara neden oluyorsa, yanmaya baslayan adam olecegine gore belki de gercekten de mikrodalga kansere neden olmuyordur. (?)

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

OG

Sanıyorum ki,
Lokal bölgelerde hücre bozulmasına neden olabilir.

Şundan yola çıkarak söylüyorum. Eskiden yayınlar analog iken UPLINK HPA çıkışları 400Watt lara kadar çıkabiliyordu. Güç yüksek olunca uplink anteninin önünden (belli mesafeler içinde olsa gerek) geçen kuşlar morarıp düşüyorlardı. Geçici olmayan morarmayı hücre bozulması olarak yoruyorum, ama işin uzmanlarına sormak gerek elbet.

---

Göze çok kolay zarar verdiğini RF ile uğraşanların hemen hepsinin malumu. El telsizlerindeki FCC standartındaki güç sınırlamaları öncelikli olarak gözü korumak için. Ve, anteni göze yakın tutmayın uyarıları telsiz el kitaplarında hep var.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

muhendisbey

Su tutan bütün organlar tehlike altında. Bunlardan en bilineni ve en korunmasız olanı göz.
Örneğin erkekler için kısırlık sebepleri arasında gösterilebilir.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

tw0_p1ch

Yakin bir zamanda yuklu miktarda MAGNETRON satin almayi planliyorum ama neye gore test edecegim hakkinda gram bilgim yok .
Neye gore siniflandiriliyor?
2  saat calistiktan sonra ve calismaya ilk basladigi ilk dakika arasinda dalga gucu,boyu,vs stabilmidir neye bakmam gerek..
( yardimlariniz icin simdiden tesekkurler konu hakkinda fazla bir bilgim yok tehlikesinin farkindayim o yuzden sizlerinde onemle degerlendirmenizi rica ederim. )
KubilAY

RaMu

2014 ün konusunu hortlatıp fazla kişiden yardım alamazsınız,
konuya giren kişiler konunun ilk mesajını göreceğinden
sizin sorunuzu değil, doğal olarak, daha çok, konu mesajını tartışır.

Yeni konu açın, alakalı başlık verin, daha kolay yardım alın.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html