hobi matkabı veya kalıpçı taşlama tavsiyesi

Başlatan galenga, 05 Mart 2014, 20:36:20

kutahyaspor

herhalde sonuncuyu ben aldım (: bugün veya pazartesi elime ulaşacak inşallah.
http://www.koctas.com.tr/hobi/dremel-3000-el-motoru-+-25-parca-set/2403-4880/

galenga

hocam daha önce kullananlar iyi demişlerdi ama , ben şu einhell ürününü alınca anladım bu aletlerde kaliteli birşey almak lazım , dremel in bu konuda kaliteli olduğunu düşünüyorum , bu arada o uzatma kablosu gerçekten çok işe yarıyor , ince işçilik gerken yerde sanki kalem gibi elinize alıp işiniz görmeniz çok çok güzel birşey .

Gökhan BEKEN

Bahsettiğim ürünün stoğu tükenmiş, zaten uzatma zımbırtısıda yokmuş, bu yüzden şu ürünü sipariş ettim: http://www.hizlial.com/dremel-4000-el-motoru-65-aksesuarli-f0134000jf/10247739
300 lira için içim cız etmedi değil, bakalım nasıl birşeymiş, yıllardır bir dremelim olsa keşke diyordum.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

galenga

Hocam cız etmezmi hiç insanın içi :D , ben kullanmadım ama eminimki kaliteli birşey ve sizde farkedeceksiniz , kullandığınız farklı koşullara dair görüşleriniz yazarsanız başkalarınada bilgi olur , kolay gelsin .

papsukkal

Kaç sene oldu hatırlamıyorum dremel 400 almıştım. Galiba 240 YTL vermiştim (O zaman YTL vardı). Hala kesme, delme, taşlama, aklıma ne gelirse oraya sürüyorum. Reno 12 TX gibi mübarek..   

Mucit23

Birtek bana galiba iyisi rast gelmedi. Yada ben kullanmayı bilmiyordum. Dremel 300 almıştım bundan 3 sene önce. Motoru bir kere yandı. Garantiden rotorunu değiştirttim. Ondan 3-4 ay sonra birdaha rotor yandı. Bende dahada yaptırmadım. Öylece duruyor. Genellikle PCB kesmede kullanıyordum. Öyle aşırı bir zorlama durumuda olmadı.
125W motor güçsüz geliyor herhalde. En son çıkan 4200 modelini almayı düşünüyorum.

galenga

Hocam elinizde sımsıkı tutarak kullandıysanız yanmış olabilir , ben benim einhell i masanın üzerine bile koymuyorum , askı aparatı ile havada tutuyorum ki rahat soğuma yapsın , bir kere ısınır gibi olduğunu gördüm ne olur ne olmaz diye asarak kullandım sonra hep .