USB HID uygulamada bağlantı koptuğunda event yakalama

Başlatan fthsev, 20 Mart 2014, 11:48:27

z

Yanlis hatirlamiyorsam umng.dll  interrupt transferi yapamiyordu. (Yada enumaration sonrasi kontrol transferi yapamiyordu).

Aklimda oyle kalmis.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

fthsev

Evet umng.dll de veri geldiğinde event oluşmuyor umng.dll ile usblibrary.dll yi beraber kullanınca veri geldiğinde event yakalamış oluyorum:) Açıkcası usblibrary.dll yi çalıştıramadığım için ikisini beraber kullanmak zorunda kaldım. Bir de usblibrary.dll de önce HID cihaz bilgisayara bağlanılıp sonra arayüz açıldığında bilgisayara bir HID cihazın bağlı olduğunu programa nasıl anlatırım?  HID cihazı çıkarıp tekrar takmadan yapamıyorum bunu   

LukeSkywalker

fthsev

@LukeSkywalker Hocam bende algılamıyor malesef. Ayrıca daha önce vermiş olduğunuz linkteki kütüphaneyi de indirip program hazırladım üzerindede baya uğraştım ama başaramadım. Rica etsem bana çalışıyor dediğiniz uygulamayı gönderirmisiniz? Nerede yanlış yaptığımı karşılaştırmak istiyorum. Üç dört gündür ciddi vakit ayırıp uğraştım ama hatamı bulamadım.

Mr.Java

Peki yeri gelmişken sormak istiyorum bu kadar HID ile haşır neşir olan arkadaşlara.Mikroc veya CCs gibi XC8'de kendisine has USB HID kütüphanesi varmı ? Yani fonksiyonları çağırıp direk haberleşebileceğim bir kütüphane.

Teşekkürler.

LukeSkywalker

fthsev

@LukeSkywalker Hocam mesajlarımın yayınlanması için moderatörlerin onayını beklediğim için mesajlarım geride kalıyor. Belki okuyamamışsınızdır diye mesajımı tekrar gönderiyorum:

@LukeSkywalker Hocam bende algılamıyor malesef. Ayrıca daha önce vermiş olduğunuz linkteki kütüphaneyi de indirip program hazırladım üzerindede baya uğraştım ama başaramadım. Rica etsem bana çalışıyor dediğiniz uygulamayı gönderirmisiniz? Nerede yanlış yaptığımı karşılaştırmak istiyorum. Üç dört gündür ciddi vakit ayırıp uğraştım ama hatamı bulamadım.