Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

DNS Kullanmayın

Başlatan subram, 29 Mart 2014, 16:18:18

frederic

dns kullanıp girmenin yasal bir yükümlülüğü varmı) Ben 4.4.4.4-4.2.2.4 olarak ayarlayıp girebiliyorum.

Andromeda

Alıntı yapılan: frederic - 31 Mart 2014, 17:08:33
dns kullanıp girmenin yasal bir yükümlülüğü varmı)

Nasıl yani..?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

yildizelektronik

Alıntı yapılan: subram - 29 Mart 2014, 16:18:18
Şuanda DNS kullanıp internete giren arkadaşlar,  kullandığınız DNS'ler iktidar tarafından kendi DNS'lerine yönledirilmiş durumda. Siz google DNS kullandığınızı sanıp rahat rahat işlem yaparken girdiğiniz her site hükümet tarafından kayıt altına alınıyor. Örneğin şuan Google DNS için sorgulama yapanlar DNS'in cevabının Gayrettepe (İST) civarından geldiğini söylüyor.

Neden korkuyorsun da bunu da burda açıklıyorsun ? Devlet aleyhinde iş veya propaganda mı yapıyorsun bu takip edilmek korkusu niye. Haa yapmıyorsan korkmanında bir anlamı yok o zaman...

Andromeda

"hükümet yasağını delmek suç olur mu" diye soruluyorsa, tabi ki suç değil..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

esensoy

Alıntı yapılan: yildizelektronik - 31 Mart 2014, 18:40:42
Neden korkuyorsun da bunu da burda açıklıyorsun ? Devlet aleyhinde iş veya propaganda mı yapıyorsun bu takip edilmek korkusu niye. Haa yapmıyorsan korkmanında bir anlamı yok o zaman...
Ben bu yoruma diyecek bir şey bulamıyorum,
Bana vereceğiniz hiç bir cevaba karşılık da vermeyeceğim ama merak ettiğim bir şey var,
Özgürlük, demokrasi, fişlenmek, bunlar sizin için bir şey ifade etmiyor mu?
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

Klein

Alıntı yapılan: yildizelektronik - 31 Mart 2014, 18:40:42
Yasa dışı dinleme, fişleme gibi olayları bu bakış açısıyla değerlendirirsek :
Getiğimiz günlerde  gerekleşen dışişleri-mit-genelkurmay toplantısının  dinlenmiş olmasında hiç bir etik sorun yok diye bakmamız gerek.  Bu adamların çıkıp, bu vatana ihanettir, adicedir vs. demelerini de çok anlamsız ve manasız bulmamız gerek.  Ne de olsa devlete millete ve dünyaya karşı bir suç işlemiyorsan, takip edilmekten, dinlenmekten korkmanın da bir anlamı yok.
Lütfen ama o devlet sırrı demeyin. O devletse ben de birey olarak kendi özelimde bir devletim. Onun sırları varsa benim de olacaktır.

Aynı şekilde bakarsak,  önceki dönemde özel bir ilişkisi  illegal izleme ve dinlemelerle ifşa edilmiş bir parti genel başkanına yapılanı normal görmeliyiz. Çünkü orada devlete ve millete karşı bir suç işleniyordu !!!

yildizelektronik

Alıntı yapılan: esensoy - 31 Mart 2014, 18:46:35
Ben bu yoruma diyecek bir şey bulamıyorum,
Bana vereceğiniz hiç bir cevaba karşılık da vermeyeceğim ama merak ettiğim bir şey var,
Özgürlük, demokrasi, fişlenmek, bunlar sizin için bir şey ifade etmiyor mu?

İyide arkadaş senin bu söylediklerinle ne alakası var. Devlet seni internetten gazetelere baktın diye yada film izledin diye içeri mi atıcak bu ne korku. A hükümeti yada B hükümeti yaşanan bazı olaylardan sonra kontrollü gitmeye çalışıyorlar. Sen bu ülke alyehinde işler yada propagandalar yapıyorsan o zaman korkman normal haa yapmıyorsan ne diye korkuyosun arkadaşım. Bunu burda yazmanın anlamı nee hee devlet aleyhinde iş yapanlara yol gösteriliyorsa dur olum bak hükümet izliyo milleti galyana getirme diyosan o ayrı onun adı bu işi yapanlara yol gösterme.

O yüzden sakın bana özgürlükten, demokrosiden, fişlenmeden bahsetme. Bundan 20 yıl önce bu ülkede ilim öğreten camiler medreseler de kapatılıyordu ve bir twitter kadar ses getirmedi o zaman niye kimsenin sesi çıkmadı acaba bu mu özgürlük anlayışı. Olayları başka yöne çekmeyelim ben sadece adam gibi internetini kullanıyosan bu korkun niye diye soruyorum...

LukeSkywalker

Hangi cami kapatilmis 20 sene önce göster bakalim. Anca uydurma, anca kara propaganda.  1990'da cami kapatildi he?

yildizelektronik

İşinize gelenleri öyle bir görüyorsunuz ki..

LukeSkywalker

"Goruyorsunuz" gibi cogul bir cumleyi neye dayanarak kurdun,? Beni tanimadigin halde kategorize etmene de bir anlam veremedim.
Cambazlik yapma göster, ispatla.... İftira atma ispatlayamiyorsan, uydurma....
Mağduriyetiniz bitmedi gitti...
Teknoloji forumunda teknoloji yasagina destek verene ne demek lazim bilemedim.
Youtube neden yasaklandi? Devlet sirrini vatandaşlar ogrenmesin diye mi? Ne hikmetse bu devlet sirri sadece bu ulkenin vatandasindan saklaniyor. Suriyelisi de izliyor, İsraillisi de, İngilizi de Almani da.

एक होना

20 yıl evvel kapatılan camileri yazabilirmisiniz ? hangi şehirde olduklarını ?

son 10 yıl içerisinde yıkılan ve yerine otel yada başka bir bina yapılan camileri ben sayabilirim.

hangi camide ilim ve bilim öğretildi ?

MC_Skywalker

TOR dan sisteme virüs blaşma durum şikayetleri giderek artmakta. Ne kadar DNS değişirseniz değişin ISP ler DNS zehirleme yöntemiyle sizi kendi istedikleri şekilde yönlendiriyorlar.

şuan VPN en iyi yöntem

muhittin_kaplan

Alıntı YapNeden korkuyorsun da bunu da burda açıklıyorsun ? Devlet aleyhinde iş veya propaganda mı yapıyorsun bu takip edilmek korkusu niye. Haa yapmıyorsan korkmanında bir anlamı yok o zaman...

Yatak Odasında Ne Yapıldığını Herkesce Malum. Yayınlayalım Ozaman Nasılsa Gizleyecek Birşeyimiz Yok, Devlet alehtarı işte yapmıyoruz.

LukeSkywalker

Ne oldu cevap yok? İste boyle at yalani seveyim inananı.... Son gunlerde çok şahit oluyoruz...

एक होना

konu başka boyutlara taşındı.

konu sadece DNS üzerineydi. sebebi ise yapılan hırsızlıklar yolsuzluk ve dalavere gibi olayları malum sitelerde yayınlandığı için.

yasaklayarak halk öğrenmesin bilinçlenmesin.

malum siteler den sadece video yayınlayana kullanıyorum. eğitim videoları ve yapılan ürünler hakkındaki yorumları izlemek için. ha birde her cumartesi günü yayınlanan forum yayınını.

peki birileri bir şeyler cevirdi ve ört bas etmek istiyorlar hadi diyelim benim umurumda değil . yasak geldi benim umurumda olmadığı halde takip ettiğim yayınları izleyemiyorum.

tepkimi gösterdiğimde suçlu olan biz oluyoruz.

kimin ne olduğunu ve kimin neler yaptığını artık halk biliyor yanlış olanları savunmayın artık.

bilmem neredeki camiler kapatıldı gibisinden yorum yapıp sonrada kıyı köşe kaçmaya gerek yok. evet camiler kapatıldı ama son 10 yıl içerisinde kapatıldı. caminin bulunduğu arsayı satanlarda bir başkasının üzerine atmaya çalışıyor suçu.

konu DNS konusunda. yasakçı zihniyeti savunanlar yandaş medyada söylenenlere inanıp buraya gelip ahkam kesmek yanlış.

savunduğunuz konuyu iyice öğrenin ki madara olmayın.