STM32F4 descovery ile 1-3 MHz arasi sinus sinyali uretmem lazim...:(

Başlatan murat5889, 13 Nisan 2014, 23:52:04

murat5889

Sayın PİSAYİSİ.ilginiz için teşekkürler.yazınızı okudum ve anladığım kadarıyla iistediğim şeyi STM ile yapmak kulağıarkadan dolanipta tutmak gibi bbirşey olacak benim için.ben biraz daha açıklayıcı olması hasebiyle YouTubedan bir video buldum.onu ppaylaşacağımve yapmak iistediğinde tamamen boyle birşey.o videoda potansiyometre ile değişim yapılıyor ama arduinoya değerleri analog olarak okutup ADC yi kullanıp verileri lcd te aktarmış.bunun için arduino olmasa da olur bence.normal bi 16f877a isimi görür bence ama genelde siz daha iyi biliyosunuz.fikirlerinizi bekliyorum.kısacası frekans değişimini LCD de görmekistiyorum..tek derdim bu

murat5889

http://m.youtube.com/watch?v=tCn3ZCPZEwI

Hatta lafi hic uzatmaya gerek yok.tamamen yukarıdaki videoda olan şeyi yapmak istiyorum.hatta aynısını.bu yüzden sayın pisayisi, Z, camby, muhittin kaplan, ve ipek kardeşim..bu video baya bi yol aldırdı bana diye düşünüyorum.aklimdakini sahada somutlastirdi.fikirlerinizi bunu video üzerine iletirseniz çok faydaniz dokunacaktir bana.günlerdir uğraşıyordum ama bu site  1 günde sizin gibi paylaşıma önem veren kişiler sayesinde baya yol aldım.ne demişler bir bilene sor..ALLAH hepinizden razi olsun.

selmanguzel

Arkadaşlar benim acil çözülmesi gereken bir sorunum var.. ben Sinüzoidal PWM ürettim kartta ama frekansı sürekli değişiyor bana 2-3 kHz frekans yetiyor.yardımcı olabilir misiniz. örneğin bir üçgen dalga ile bir sinüs dalganın kesişimlerinden elde edilmiş PWM sinyalinin 2 kHz lik sinyali lazım. Resimdeki gibi anahtarlama sinyallerine ihtiyacım var ve 2-3 kHz lik. Çok ACİLLLLL.....