RS485 haberleşmesi ilgili öneriler ve sorunlar

Başlatan mhk, 22 Mart 2005, 12:36:38

birumher

Birisi Max485 ile bağlanmış 2 pic örneği gösterebilir mi? RE nin neden kullanıldığını anlayamadım. Örnek olursa daha iyi fikir verebilir. Datasheet inde den anladığım kadarıyla A ve B uçları birbirlerine bağlanıyor bu hat üzerinden data iletiliyor ancak data MAX485 e nereden giriyor anlayamadım...
Birkan.Herguner

mhk

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Sorunu RS485 haberleşmesini terk ederek çözdüm. Oldukça basit olan bu çözümü mantığını sevgili Arslan74 arkadaşın verdiği ipucu olan optocupler mantığı ile çözdüm.Sizede tavsiye ederim. Bunu nasıl çözdüğümü yine bu forumdaki https://www.picproje.org/index.php/topic,5462 linkte yazmıştım. Okuyup yorumlarsanız hepimize faydalı olacağı kanaatindeyim. İyi çalışmalar dilerim.
"Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol..." Mevlana

barishlee

Merhaba;
Bizde şirkette buna benzer bir uygulama kullanyoruz.
kalite kontrol makinalarından gelen veri bir pc de toplanıyor.
Fakat Terminaller bazen kilitleniyor, bazen veri göndermiyor.
Bunun üzerine terminallere gelen elektrik hatlarındaki topraklama yeniden yapıldı. Topraklama probleminden sonra cihazlarda tekrar bir arıza çıkmadı. Ayrıca kullandığımız kablo ekranlı kablo.
Bir deTerminallerin beslemesine parelel olarak 100nf lık bir kondansötör bağlarsan bu parazitleride gidermende yardımcı olabilir. Bunu her terminalde ayrı ayrı yapmalısın.