Stm32f407 discovery ve mikroc ile vga

Başlatan since1990, 04 Mayıs 2014, 17:27:57

z

Senkron palslerinden birisi yanlis hatirlamiyorsam invert edilmeliydi. (Emin degilim)
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

since1990

Osiloskopu Notebookun vga çıkışına bağladım. Ortaya çıkan,

"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

z

Bahsettigim durum VGA moda gore degisiyordu diye hatirliyorum.

Sen oncelikle VGA modlarini anlatan dokumani bul. Orada palslerin zamanlamasi ve invert durumlari ile ilgili aciklamalari bulacaksin.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

since1990

Aynı palsleri Discovery ile oluştrudum. Monitör artık açılıyor. :D Ve input özelliklerinde 1600*1024 46Hz Yazıyor.:D Çünkü süreleri ayarladım ama VSynin kaç HSync palsından sonra geldiğni bilmiyorum sadece 6 palstan sonra tekrar kalktığını biliyorum. Şu anda RGB pinlerinden hangisine direnç üzerinden voltaj versem monitörde bir o renk çıkıp tekrar sönüyor. Şimdi Pikseller için ayrı bi timer kullanarak devam etmeye çalışacağım.

mesaj birleştirme:: 07 Mayıs 2014, 01:40:32

1024*768 57 hz Şu an itibarı ile Sinyalleri tamam.
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

muuzoo

Alıntı yapılan: since1990 - 07 Mayıs 2014, 01:28:58
Aynı palsleri Discovery ile oluştrudum. Monitör artık açılıyor. :D Ve input özelliklerinde 1600*1024 46Hz Yazıyor.:D Çünkü süreleri ayarladım ama VSynin kaç HSync palsından sonra geldiğni bilmiyorum sadece 6 palstan sonra tekrar kalktığını biliyorum. Şu anda RGB pinlerinden hangisine direnç üzerinden voltaj versem monitörde bir o renk çıkıp tekrar sönüyor. Şimdi Pikseller için ayrı bi timer kullanarak devam etmeye çalışacağım.

mesaj birleştirme:: 07 Mayıs 2014, 01:40:32

1024*768 57 hz Şu an itibarı ile Sinyalleri tamam.

Şu sayfa ile frekansları bulabilirsiniz:

http://www.abramovbenjamin.net/calc.html
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...