PLC cihazi olmadan simulasyon yapabilen program var mi?

Başlatan okay yilmaz, 25 Mart 2005, 17:46:09

okay yilmaz

Arkadaslar
       Siemens s7 200 simulasyonunu yapmak için elimizde bilgisayara bagli olarak cihazin kendisi olmasi gerekiyor.
       Ben cihaz olmadan da bu simulasyonu yapabilmek istiyorum. Böyle bir program var mi?

serdarkaradeniz

siemens !in lisanslı bir programı yok. fakat bu iş için bir program olduğunu duydum

okay yilmaz

sayfaya girdim ama sayfa ispanyolca. neye tıklayarak programı çekebileceğimi bulamadım. acaba nereye tıklamam gerektiğini de yazabilir misin?

okay yilmaz

Programi buldum. Descarga ya tiklamak gerekiyormus. Ama şifre istiyor. şifreyi canalplc@ya.com a mesaj atarak ögrenebiliyormusuz tamam da bos mesaj mi atacagiz mesaja ne yazacagiz.

okay yilmaz

S7_200_ING
PC_SIMU
CADe_SIMU
MESAJI BU SEKILDE ATINCA SIFRE GELIYOR

benmrtild

peki herkeze farklı mı geliyor yani sana gönderdigi bende çalışmazmı acaba :roll:

okay yilmaz

calisir herhalde yalniz simdiye kadar burada şifre verildigini görmedim.eger verisebiliyorsa buraya yaziyorum gelen şifreyi
Clave del programa S7_200: 6596

Clave del programa PC_SIMU: 9966

Clave del programa CADe_SIMU: 4962

okay yilmaz

programi calistirip load program a tikladigimda bir aç penceresi cikiyor ve *.awl tipi dosya ariyor. ancak microwin de yapilan program *.mwp  uzantili. microwinde yaptigimiz devreleri nasil acabiliriz

kilroy

son soruya cevap:
simatic step 7 de export yaparak .awl uzantılı dosyalar oluşturabiliyorsunuz.
simulatorde de bu dosyaları kullanıyorsunuz..

okay yilmaz

dedigin sekilde yaptim calisti teşekkürler verdigin bilgi icin

okay yilmaz

dedigin sekilde yaptim calisti verdigin bilgi

mhmtyazici

arkadaşlar pc sımu yu çalıştıran varmı kısaca anlatsa