01 Aralık 2021, 18:29:39

Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H


Stm32f4 tft ekran calismasi

Başlatan aliugur35, 18 Mayıs 2014, 02:17:57

aliugur35

Merahaba arkadaşlar
http://i.imgur.com/SoqYeqzh.jpg
elimde bulunan tft nin arkayüz görünümdür.fakat bir  türlü çalıştıramadım.Bu tft ile çalıştırabileceğim örnek kodlar verebilir misiniz?

Müh. müh.

O bir pcb. Sen ekranın modelini bulup, hangi controller ı kullandığını bulacaksın. Sonra, controller ın datasheetini arayacaksın. Bulunca onu okuyup, anlayacaksın. Sonra kendi kütüphaneni yazacaksın. Sağdan soldan bulunma kodlarla işler ne yazık ki pek iyi yürümüyor.
Destiny of white is dirtied. Destiny of black is found guilty...

MC_Skywalker

SD kart yuvasının altında yazan tam anlaşılmıyor eğer TFT_320QVT yazıyorasa, aynı TFT bende de mevcut kullandığı kontroller çoğunlukla "SSD1289".

O TFT LCD üzerinde SD kart slotu olduğu için LCD ara yüzünü 16bit paralel olarak yapmışlar.

aliugur35

Evet uzerinde TFT_320QVT yazıyor ve kullandığı kontroller SSD1289
Bu kontroller için yazılan bazı ornek kodları forumdaki vb. kodları keil ile düzelemeye çalışıyorum fakat hata alıyorum.Bu kontroller için elinizde çalışan basit ornek kod varsa paylaşırsanız sevinirim.

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.